05 Nisan 2020 Pazar 15:01
 

PAMUK ELLER İŞ BAŞINA

01 Ekim 2015 Perşembe 12:53

 

Bu Yazımı yaşadığımız çevre ve ilçelerde tüm yardıma muhtaç insanlarımızın yardımına koşan ve FORBES Dergisine de konu olan engelli derneklerimizi kaleme almak istedim.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ne kadar çok engelli çocuğumuz var biliyormuşsunuz. Kimi akraba evliliklerinden, kimi doğumlardan bazıları genetik bozukluklardan kaynaklı yürüyemeyen çocuklarımız.

 

Ben yüreklerinize dokunmak istiyorum 160 TL istiyorum. Evet yanlış okumadınız imkanı olan tüm güzel yürekli insanlarımızdan iş adamlarımızdan annelerimizden, imkan dahilinde gelin herkesin bu ay bir küçük katkısı olsun.

 

Engeli derneklerimize ulaşalım çok değil, 160 TL bağışta bulunalım.

Yanlış okumadınız 160 TL yardımla bir çocuğumuz tekerlekli sandalyesine kavuşabilecek.

Akülü araba istemiyorum, gücümüz yeter yetmez ama en sadesinden bir tekerlekli sandalye sakat çocuğumuzu özgürleştirecek evden yatağından çıkarabilecek haydi beni kırmayın bu ay bu hafta rekor kıralım el birliğiyle çevremizde ki derneklere ulaşırım.

Pamuk elleriniz bu sefer çocuklarımız için yardım yapacak, topraklarımızın yardıma muhtaç evlatları için, hanımefendiler neredeyse 160 TL bir çeyrek altın gün parası, beyefendiler bir deri ayakkabı parası ya da bir depo benzin parası diyelim.

Mezopotamya havzasında baharın geldiği bu güzel günlerde yatağına mahkûm kalmasın güneşli güzel havalardan bir hayırseverin sizlerin yardımıyla faydalansın en güzel hayır budur yanağındaki gülümsemeyi o masum çocuğumuzun düşünsenize, hadi bana yardım edin…

 

Hadi Engelliler derneklerine destek olun, çok değil 160 TL istiyorum her evden,,, her yürekten,,,

Gönlü yüreği vicdanı olan her insandan, anneden, abladan, abiden tüm Mezopotamya halkından yardım istiyorum.

 

İnsanlarımızdan yardım   istiyorum...

160 TL istiyorum..... Çocuklarımız için istiyorum....

Şimdiden hepinize teşekkür ederim unutmayalım tüm çocuklar özgürce gezmeyi hak eder yürüyemeyen koşamayan tüm evlatlarımız sizlerin desteğiyle gezdirilecek en kıymetli hediye yataktan çıkmaları değil mi ne dersiniz….

 

Hepinize teşekkür ederim...

Özlem Çelik

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu