24 Mart 2019 Pazar 12:03
 

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ GENEL KURULUNDAN ÖNEMLİ NOTLAR...

29 Nisan 2013 Pazartesi 17:35

 
 
Derler ki, iki nokta arasındaki en yakın mesafe, niyettir.
Eğer siz, neye niyet ederseniz onunla ilgilenir ve onu yaparsınız. Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İnsan Hakları Savunucusu Sayın Cemil Aydoğan’da bu güzel ve iyi niyetiyle hareket etmiş ve 1984 yılında Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetinin kuruluşuna teşebbüs etmiştir.
Ancak, o günün siyasi koşulları ve antidemokratik engeller buna izin vermemişlerdir. Buna rağmen Sayın Aydoğan yılmamış, mücadelesine devam etmiştir.
Ve nihayet 2000 yılında Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetini resmi kuruluşunu tamamlamış ve ilk başkanı olma şerefine nail olmuştur.
 Kendilerini kutluyor ve bu azimli çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyoruz. Şu ana büyük hizmetlere imza attığına inandığımız Cemiyet Başkanı Sayın Cemil beye diyoruz ki, iyi ki bu cemiyeti kurdunuz, sağ olun - var olun Sayın Başkan.
Sayın Cemil Aydoğan’ı bu süreçte bir çok hizmetleri olmuştur. Hizmetleri sadece bu dönemde değil, bundan önce de bir çok hizmetleri olmuştur şüphesiz.
Bana göre ve en çok hoşuma giden hizmeti tabi ki İnsan Hakları Savunuculuğu kimliğidir. Ülkenin ve özellikle bölgemizin zor bir dönemde olduğu sırada bu kimliği taşıması her babayiğide nasip olamaz.
O,  bu zor dönemde kişiliğinden, fikirlerinden, inancından hiç taviz vermemiş ve doğru olanı söylemiştir. Zorluklar çekmiş, hatta cezaevine girmiş, ama yine de doğru bildiklerini söylemekten vazgeçmemiştir.
Bilindiği gibi, 21.04.2013 günü Dünaysır Otelinde yapılan Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetinin 6. Olağan genel kurul toplantısı ve Uluslar arası Mezopotamya  3.barış ödülleri sahiplerini buldu.
Toplantı çok sade, gayet güzel, katılım açsından da bayağı kalabalıktı. Bu muhteşem kalabalık, üyelerinin Cemiyete olan bağlılığı ve katılımcıların Cemiyete gösterdiği önemin işaretidir. 
 
Cemiyet Başkanı Sayın Cemil Aydoğan’ın konuşması çok ilgi çekiciydi. Şu ana kadar duymadığımız bir çok konuyu katılımcılarla paylaştı.
Özellikle Kürt sorunu ile ilgili yaptığı çalışmalar, yaptığı ara buluculuk hizmetleri kayda değerdi.
 Benzer çalışmaların Barış Sürecinde de beklediğimi vurgulamak istiyorum. Ve özellikle yetkililerin Cemil beyin deneyim ve tecrübelerinden yararlanmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
Yeniden Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçilmesinden dolayı, Sayın Cemil beyi kutluyorum. Kendisine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum. Gelek Spas Kekê Cemil.
 
Musaozturk47@hotmail.com
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu