21 Mart 2019 Perşembe 05:09
 

İNGİLİZ DOLAPLARINI BİLİRİMSİNİZ?

25 Ağustos 2015 Salı 13:50

 

Çocukluğumuzda büyüklerimiz Osmanlı İmparatorluğu’nundağılma nedenlerini anlatırken içini çekip, İngiliz dolapları diyerekkafalarını sağa, sola sallıyorlardı. Bizlerde o çocuk yaşta İngiliz dolaplarınıdönme dolap sanıyorduk.

 

Meğer İngiliz dolapları Ortadoğu’da petrolün varlığınıkeşfedince, bu zengin hazine kaynaklarına hâkim olmak için en büyük engelgördüğü Osmanlıyı içerden zayıflatarak bertaraf etme planın adıymış İngilizdolapları

 

Yüz yıldan fazladır Müslüman Ortadoğu halkını özgürlük,demokrasi yalanlarıyla acımasızca birbirine düşürüp şeytani planlarlageleceğini sömürme planların adıymış İngiliz dolapları.

 

Ortadoğu topraklarını işgal edip, parça, parça irili ufaklıkabile devletleri, muz cumhuriyetleri ve 1948’de Ortadoğu’nun kalbine birhançer gibi saplayarak kurduğu İsrail Devletiymiş, İngiliz dolapları.

 

Ortadoğu halkının yaşadığı ve muhtemelen daha yaşanacakbirçok trajedi ve acıların baş sorumlusudur İngiliz dolapları. İçinde her türlüacımasızlığın ve vahşetin yer aldığı İngiliz dolaplarını saymakla bitmez.

Afrika kıtasının büyük bir kısmının bütün yer altızenginliklerini aldıktan sonra halkını açlığa mahkûm eden İngiliz dolaplarıdır.

 

 Deniz aşırı sömürgeleri ile adını “üzerindegüneş batmayan imparatorluk” olarak tarihe yazdıran İngiltere'den bugünekadar 60 ülke bağımsızlığını kazandı.

 

                ABD değil de neden İngiliz’i yazdım biliyormusunuz? 

Dünyanın jandarması bilinen ABD ve dedesi İsrail’i asılyöneten, yönlendiren İngiltere’dir. Ortadoğu halkalarını birbirine düşman eden,tüm kanlı örgütleri istihbaratı üzerinden yöneten dolapçı İngiliz’in BüyükOrtadoğu Projesi ( BOP)  geçen 15 yıldaistediği şekilde yol almayınca muhtemelen ABD ve İsrail İstihbaratları Işıdörgütünü eğitip, kurdular.

 

Işıd Ortadoğu’nun ve Afrika devletlerinin başına bela oldu.Yaptığı katliamların, İslam’da yeri yoktur.

 Şimdi Türkiyeüzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Sadece bor madeninde Dünya rezervinin% 73 übizim topraklarımızda. Diğer yer altı madenlerimizi de buna ilave edersek,Türkiye’nin neden üzerinde oyun oynandığı ortada. İngiliz dolapları şimdi bizimüzerimizde oynanmaya çalışılıyor.

 

Bu gün bor madeni tıpta kanser dâhil birçok hastalığıntedavisinde kullanılıyor. Bor, tarımda gübre ve yem sanayindekullanılmakta.  Uçak,  sanayi, yakıtlar dâhil birçok yerde borolmazsa olmazlardan.

Büyük Ortadoğu projesi (BOP) içinde Türkiye’de var. İsrail’in hayali olan vaat edilmiş topraklar(Mezopotamya) Fırat, Dicle ve Nil nehrine kadar uzanan bölgeye kavuşmak içinbizim memleketimizi parçalayıp, yönetmek.

Bu kanlı, acımasız planları tersine çevirmenin tek yoluLibya, Irak, Mısır ve Suriye gibi Ülkelerden ders almalıyız. Birlik, beraberlikiçinde, demokratikleşme yolunda hızla ilerleyip, İngiliz dolaplarını ters yüzetmeliyiz. Aksi halde yarın çok geç olacak.

Kızılderili atasözü derki; “Bir gölde iki balık kavgaediyorsa oradan bir İngiliz geçmiştir.”

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu