21 Şubat 2019 Perşembe 06:46
 

HAK ETTİĞİMİZ GİBİ YÖNETİLİYORUZ

06 Nisan 2015 Pazartesi 17:54

Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimi için 7Nisan Bu yazıyı hazırladığım saatlerde tahminen 43 saat sonra Partiler Adaylistelerini Yüksek seçim kuruluna teslim edecek ve adaylar açıklanmış olacaktır.

Tüm partilerde Şubat ayında başlayan aday adaylık süreci hızlı vehareketli başladı. Aday adayların çoğu  Halktançok parti teşkilatları ve komisyonlara ulaşmanın ve göze girmenin yollarınıarayıp,tabiri caiz ise Ankara de kamp kurdular.Geçen bu süreçte siyasipartilerde kendilerince yöntemler geliştirip,Her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi varmisali bazı partiler önseçim,bazıları kendi içinde temayül yoklaması,bazılarıSivil toplumun görüşüne baş vurdu.Bazıları da Nasıl olsa oylarım pakettir,kimseye danışmaya fikir almaya gerek yokanlayışıyla göstereceğim adayları halk paketleyip,meclise gönderecektir.Böyledüşünen  siyasi partiler kendilerincehaklı olabilir.Uzun yıllardır halka bu şekilde sipariş ettiği adayları Halkta ambalajlayıp,mebus yapmadı mı? Ufkukapalı çıkarından başka bir şey düşünmeyen ve boyun eğen Halk tanımadığı birçok Milletvekili adayını güle oynaya meclise göndermedi mi?

Siyasi partilerin rahatlığına  vegözü açılmamış ileriyi görmeyen halkın gaflet uykusuna bakılırsa 2015 Haziranseçimlerinde farklı bir tablo halkın önüne koymayacakları tahmin etmek hiçtezor değil.

Ne zamanki bu toplum kendi geleceğine sahip çıkıp,Dört sene beni temsiledecek milletvekili adayları İlimin sorunlarını bilen ,Çözüm projeleriolan,vizyon ve misyon sahibi ,Oy potansiyeli olan,Geçmişi temiz,dürüst,Karakterli,planve hedefleri olan önyargıdan uzak,amacı kişisel olmayan,uzlaşmacı,verdiği sözütutan,kararlı şeffaf adil,prensip sahibi,liderlik vasfına sahip adaylara ancakvekaletimi vereceğim deme cesareti gösterdiğimiz  vakit.Siyasi partiler tarafından görüş veönerilerimiz dikkate  alınıp, saygı ,değer,kıymet,hatırgörmeye ve hizmet edilmeyi hak edeceğiz.Aksi halde hak edildiğimiz gibiyönetileceğimizi unutmamalıyız.

Yazımın son satırlarında  Tümsiyasi partilere sesleniyorum.Halkın tanımadığı Adayları dayatmak halkı hiçesaymak ve yapılabilecek en büyük saygısızlıktır.

 

  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu