21 Mart 2019 Perşembe 05:01
 

EMPERYALİSTLERİN KANLI ORTADOĞU PROJESİNE DESTEK VERENLER..!

10 Eylül 2013 Salı 09:17

1900 Li Tarihlerde dönemin süper gücü İngiltere zengin petrol yataklarına sahip Ortadoğu ülkeleri için bir yol haritası çizdi ve 30 Ekim 1918 Meşhur Mondros Mütarekesi ile haritalandırdıkları Petrol Bölgelerini daha önce Osmanlıya karşı İngilizlerle işbirliği yapan Arap şeyh ve aşiret reislerinin başkanlığında Devletlere böldüler.

 

Bir tek Amaçları vardı bu günkü ABD.gibi Ortadoğu petrolüne sahip olmaktı ve başardılar.Suriye,Suudi Arabistan,ırak,Küvet ve diğer Arap devletlerinin başına getirdikleri liderler daha önce kendileriyle işbirliği yapanlardı. Bu liderlerin hemen hiç birinde Devlet adamlığı tecrübesi,Liderlik vasfı,nitelik yoktu.

 

İngilizler ve müttefikleri Araplara sözde demokrasi,özgürlük getirmekti. gerçekte ise hiç böyle bir dertleri olmadı.Amaçları belliydi böl ve yönet mantığıyla kurdukları devletlerin başına getirdikleri Liderciklere verdikleri en önemli görev petrolü kendilerine korumaktı.Bu satılmış liderlerde uşaklık yaparak ağalarına karşı görevlerini yerine getirdiler.Kendi halklarına da her türlü zulmü reva gördüler.

 

Ne Zamanki halk bu beceriksiz satılmış liderlerden kurtulmak için baş kaldırdıysa Eski süper güç İngilizlerin devamı olan Başta.ABD.İsrail ve batılı emperyalistler Ortadoğu için değişim,demokrasi,insan hakları getirmek boynumuzun borcu deyip ve kardeş halkları usta,sinsi planlarıyla birbirlerine kırdırıp iç savaşların,yıkımların baş sorumlusu,planlayıcısı olmaları halde kayıpları söz konusu olmadığı gibi depolarında küflenmeye yüz tutmuş miadı geçmiş silah ve mermileri değerlendirmekle aynı zamanda trajedi üzerinden ticaret yapmaları meselenin acı ve düşündürücü tarafı.

 

Kandan beslenen bu zalimlerin yol haritalarını,kanlı planlarını görmeyenler ya Kör,sağır,aptal veya İhanet içindedir.

 

Bu eli kanlı sözde demokrasi,özgürlük ve insan hakları savunucuları asıl hedefleri olan kanlı haritalarının önemli kısmını henüz çıkarmamışlar Daha istedikleri ortam planlarına göre olgunlaşmamış.

 

Gerçek hedef ve amaçlarına ulaşmak için bölgenin iki büyük ülkesi olan Türkiye ve İran’ı birbirleriyle savaştırmak.Siyasi,Askeri ve ekonomik olarak gücünü koruyan Türkiye ve İran’a rağmen İsrail.ABD.ve batılı emperyalistler çizdikleri yol haritalarını uygulatamazlar.

 

İran Nükleer silah programı askeri gücü ve güçlü petrol sayesinde ayakta duran ekonomisi İsrail ve ABD.için büyük tehdittir.

 

Güçlü bir Türkiye ise İsrail’in asıl hedefi, rüyası olan sözde Vaat edilmiş topraklar Dicle Fırat Arası Mezopotamya bölgesine sahip olmasına engeldir.

 

Altı yüz yıllık Osmanlının devlet tecrübesine sahip orta doğunun tek demokrat ülkesi Türkiye ve Kadim devlet İran gibi iki güçlü ülkenin ucuz tuzaklara düşmeyeceklerini umut ediyor ve zalim emperyalistlerin Ortadoğu için çizdikleri Kanlı projelere siyasi ve ekonomik rant uğruna hizmet edenleri tarih ve insanlığın affetmeyeceğini Hatırlatıyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu