22 Mayıs 2019 Çarşamba 04:21
 

KÜFÜRBAZ HAYAT

08 Kasım 2017 Çarşamba 10:12

Zamandan biriktirdim tüm intikamlarımı, başını omuzumayaslarken uyurken dizlerimde. Ben, bir anne şefkati ile yaklaşırken dökülen gözyaşlarına ve toplarken tek tek ellerimle yerden umutlarını. Meğercelladıma ortak imiş. Ne günlerdir bunlar böyle, ne zamanlardır? Sorularımyüzgöz oldu  birbirleriyle vesonsuzluğuma kan kusturmuş bir edep. En sevdiğim beyaza renk körüyüm şimdi.

Şimdi gelsem, şimdi tutsam eteklerinden yüzüstü bir benyaratırım değerlerime. Bir gurur yumağı anlatmalarımda ve hiçbir zamananlayamayacağın. Küfürbaz bir gelecek bekliyor çocuklarımızı edepsizce. Diyorumki ben gitsem senin kaldığın her yerden, gitsem üstün körü hiç irdelemeden…

Avazım çıktığı kadar susuyorum ve susmalarıma tümbağrışmalarım. Annemin  hiç bitmeyen tazekokusu, Tanrının bahşettikleri ve fazlasıyla törpülenmiş bir hayat…

Anlatmaya anlatırım da anlattıklarımın da hükmü yok ki artık! 

Tabiata küs olan her canlıya kastım var. Ölümden ölümbeğense gırtlağına yapıştığım, beğendiğine dahi garezim var. Söylesinler şimdidokunmak gibi bir eylemin getirilerini, hadi anlatabiliyorlarsa ve izahı varise buyursunlar. Ama asla anlatamazlar! O kirli edepsiz dudaklarından dökülecekher sözün katili olurlar. Ve onlar ki asla mutlu olamazlar sadece mutlusanırlar. Eğer bir çiçeği öldürürsen toprağına kanı dökülür ve sen yeşermezsinkatlettiğinin toprağında.

Şu müthiş uyumak eylemi var bir de hani şu vicdanlarımızınen çok rahatsız ettiği eylem. Nerde hani, nerede şimdi?  Öyle bir hal aldınız ki, insan olabilme adınayaşanan tüm kavramları yok ettiniz.

Küçük değersiz ipe sapa gelmez mutluluklar için sonsuz hazzıyok ettiniz. Şimdi içindeki o yangını diri tutmak için elinde kalan tek şeyi‘’insanlığı’’ bitiriyorsun.

 

Bilmiyorum kaç gün, kaç ay, kaç zaman geçti ama ne çok boşzamanı olmuşuz boşluğun. Vardım varacağım yere de,  varmaya vardık mı tam  anlamı ile  bilemiyorum. Tek bildiğim üstüne basıp geçseno zamanın tek soluğunda dahi içim yanmayacak.

Ne siyasetin süslü püslü görünen yüzü, ne ölüm çukurunabiriktirdiği canları arkasına almış bir ülke, ne seviyor gibi yapan bir mecnun,ne de su içmiş gibi şarap kokan biri. Hiç birinden yoksun değiliz maalesef…

Söz sana dünya diye başlayacağım hiç bir cümlem yok, olamaz.

Biz merdiven yerine ne zamandan beri insan kullanmayabaşladık bilmiyorum, bilmiyorum ki kaç masumun kafasını ezip te galipgeldiğimizi sandık? Ölüme yani yaşatır iken ölüme, bu kadar katkı sunan başkabir canlı türü var mıdır ki?

Hiç kimse istememiştir günahı ve hiç kimse sevmemiştir onudemeyi o kadar çok isterdim ki ama maalesef bu günahlara olan açlığımızıanlamış değilim. Körükleyen bir nefis, acemi bir istikrarlılık.

Tövbe diye başlayan cümlelerin (Tekrarına gebe)  inançsızlığı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu