07 Nisan 2020 Salı 18:43
 

İNSANLIĞA…

24 Kasım 2017 Cuma 16:22

Sürdürmek istedim hayatı ucundan tutup sürükleye sürükleye.Bu kadar sahtelik olabilir miydi?

Yaş olmuş dede, akıl daha mini minacık diyeceğim de o dadeğil miniklere hakaret olur. Bey amca sen hangi kafayı yaşıyorsun acaba,yılların bile önemi kalmamış yaşında. Hangi devirden kalmasın, saysam içindençıkamam. Ması, desi ıvırı zıvırı yok bey amcacım bir ayağın çukurda, ha kim nezaman öleceği belli değil tabi, belki ben senden önce çekip gideceğim. Amakaldığım kadar karakterime sadık olarak. Ya sen? Almışsın eline tezbihi,  giyinmişsin takımları mavi dokulu ama onlarınüstüne bir karakter giyememişsin eee ne oldu şimdi yakıştı mı? Utanmak en güzelduygulardan, utanmaktan yoksun olunur mu insan hiç bu yaşa kadar… yazıkkarakter edinememişsin bari utan cüssenden yok o da yok!!!  Yazma sen bey amca yazmak eylemindentiksindirtme. Geleceğin dokusunu bozma. Çocuklar yetiştirelim süt koksun,kocaman olurken bile sütün tadını unutmasın. Çocuklar yetiştirelim adam olsunama gerçek adam. Çocuklar yetiştirelim karakter kuşansın öyle bir kuşansın kidüşman kuşandığından utansın.  Şimdi yokyere yada neden bunları yazdın diye soranlar olacaktır elbette ki okuyanın çoğubaşlangıçtan anlamıştır neyi anlatmaya çalıştığımı. Ayan beyan anlatmadığımdandeğil çirkinleştirmek istemediğimdendir. Ne güzelinsanlar tanıdım, ne güzel ağabeyler tanıdım yüzü içi kadar temiz, görünmeyengörünen kadar. Ama ne adamlar tanıdım kocamış kütükten başka bir şey değil.Kendilerini övmekten bıkmayan, eğitim veriyor adı altından yoksunluğunda boğan,ne kalıbının adamı, ne kalıplara sığacak adam. Öyle adamlar tanıdım ki kendiniher şey sanan ama hiçbir şey.  Biliyorumkızacaklar, o mükemmeliyete bürüdüklerinin içi boşluğundan korktukları içinkızacaklar.

Küstüm oynamıyoruzu oynuyoruz dede. Ya sen kimsin ki? Senkimsin? Sanıyor ki ortaya çıkmayacak yalan, dolan, kirli oyunları. Sanıyor ki,ölmeyecek hep yaşayacak. Yaşa bakalım nereye kadar yaşayacaksan… Bide işingarip ve kötü tarafı Allahtan, Peygamberden o kadar çok bahsederler ki sanırsınevliya. Tepeden tırnağa günah kokuyor leş kargası gibi ama elinde misvaklarladolaşıyor. Aklanamazsın, temizlenemezsin! Defterini düzmüş garantilemişcennet,  oturmuş bekliyor.

Ecel gelse erken diyecek, daha yeni başladı ya yaşamaya…Özür diliyorum yaşlılarımızdan… Kastım asla yaşa değil bir gün bendeyaşlanacağım ve sonra yalnızlaşacağım. Hoş memnun olurum bundan ya neyse iştesonrada öleceğim. Belki de bunların hiç birini yaşayamadan göçüp gideceğim kimbilebilir ki?  Ama ölmeyi, ölüme layıkyaşamak var birde. Ölüm hak ediyor kucağına düşenden utanmamayı, ölüm hakediyor ona teslim olanın teslimatının samimiyetini.  Belki çok farklı hatta sizlere göre çok saçmadüşünüyorumdur ama her yaşın yakıştığını yaşamasını temenni ediyorum sadece.Kültürüm ne güzeldir öyle yaşayabilene, ne de güzeldir öyle adeti yerindebulabilene, ne mükemmeldir öyle yaşına saygı edilene.’’ İnsanın saygısıöncelikle kendinedir. Kendine saygısı olmayanın başkasına da saygısı olmaz’’ bubenim sözüm değildir. Hepiniz benden çok daha iyi biliyorsunuz. Kir vardırsabunla ovalanır, su ile durulanır çıkar. Kir vardır vicdan ile törpülenir,hasiyet ile örtülür çıkar. İşte ikicisinin yokluğunu yaşıyorsan ….

Seçimi onlara bırakmıyorum! Direk insanlığa davet ediyorum.Bahanelerin, saçma sapan hastalıkların ardına saklanmadan, korkak olduklarıkadar basitleşmeden insanlığa davet ediyorum. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu