21 Şubat 2019 Perşembe 06:43
 

ÖCALAN DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR

09 Haziran 2015 Salı 13:53

Çok zorlu bir seçim dönemini geride bırakırken bulanıksuların netleşmesi ve önümüzdeki siyasal hedeflerin basmakları büyük önemtaşımaktadır.Geçmişte kalan netleşmiş sulara baktığımızda HDP’nin mimarı veproje koordinatörünü görmek lazımdır.

 

Bu partinin sorumluklarıyla beraber PKK Önderi SayınAbdullah Öcalanı görmek lazımdır.

Tüm Türkiye Halklarının bu gerçeği bilmesinde yarargörüyorum.

 

Sayın Öcalan’ın serbest bırakılma görevi de CumhurbaşkanıSayın Recep Tayyıp Erdoğan’a düşmektedir.Uluslar arası Sağlık uzmanlarınınraporlarına göre Sayın Öcalan bedensel olarak zaten ağır hasta olarakgeçmektedir.Sayın Cumhurbaşkanı yetkisini kullanarak Sayın Öcalanı serbest  bırakma yetkisine sahiptir.

 

Sayın Erdoğan’ın sayın Öcalanı serbest bırakmasıyla beraberülkesel olarak önemli derecede mili kazanımları olacaktır.

 

Sayın Öcalan’ın serbest bırakılması ile beraber muhtemelen  şu talepler hayata geçmiş olacaktır.

 

1.PKK’nin silahlı dönemi sona ermiş olacaktır.

 

2.HDP Türkiye’de Kürt halkı,Türk halkı ve diğer tümmilliyetlere alternatif iktidar veya ana muhalefet partisi durumuna gelecektir.

 

3.Kürt halkının diğer azınlıklarla beraber insan hakları vedemokratik haklarının kabulu ile ortak çözümler doğrultusunda Anadolu veMezopatamya coğrafyalarında bu ülkenin birlik ve beraberliği sağlanacak ve ortadoğuda savaş ortamından da kurtulmuş olacaktır.

 

4.Önümüzdeki süreçlerde yaşanacak bir erken seçimde  Cumhurbaşkanı sayın Erdoğanın  yeni bir düşünce ileTürkiye haklarına denk düşen yeni bir sıma ve demokratik bir  donanım ile çıkmayı başarmalıdır.

 

5.Bu  sefer Devletbaşkanlığı talebi olmadan Cumhurbaşkanı sıfatı ile Tüm Halkların demokratik taleplerinikapsayan yeni bir Anayasa talepleri ile beraber kitlelerin karşısına çıkmayıgöze alacak cesaret ve kararlılığa sahip olmalıdır.

 

Barış ve Demokrasi mücadelesine  denk düşen bu yeni kararlarla geçen seçimdeyoğun eleştirilere hedef olan Sayın Erdoğan’a zararın neresinden dönülseerdemliktir  anlayışından hareketletoplumda hedef olduğu ağır eleştirileri böylesi demokratik  kiriterler ile bu süreçe cevap vermelidir.Sayın Erdoğan  belki gene iktidarınıkaybeder ancak Cumhurbaşkanlığını tartışmadan kurtararak demokrat birCumhurbaşkanı olarak Türkiye halkları içinde onurlu bir şekilde yerini almabaşarısını göstermiş olacaktır.       

                                  

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu