21 Şubat 2019 Perşembe 07:20
 

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN"2017’DE TÜRKİYE VE ORTA DOĞUYA ÖNERİ VE BEKLENTİLERİM

13 Ocak 2017 Cuma 17:32

Bu ülkede 40 Yıldır PKK’ ile ismi konulmamış bir savaş yaşanıyor. Bu yetmiyormuş gibi DAEŞ ve benzeri Terör Örgütleri ile Başımız dertedir. Buda yetmiyormuş gibi Suriye topraklarında El-BABA kadar DAEŞ ile Fiili bir savaş yürütülmektedir.

Bu ülkede 40 Yıldır PKK’ ile ismi konulmamış bir savaş yaşanıyor.Bu yetmiyormuş gibi DAEŞ ve benzeri Terör Örgütleri ile Başımız dertedir. Bu da yetmiyormuş gibi Suriye topraklarında El-BABA kadar DAEŞ ile Fiili bir savaş yürütülmektedir.
Buda yetmiyormuş gibi Dünyanın Süper güçleri Taşeron Örgütler vasıtası ile Orta doğu Coğrafyasını istedikleri bir şekilde değiştirmek amacı ile Haçlı ve Bizans dönemlerinin en kanlı modern işgal projeleri ile mazlum halkların kanlarını dökmeye devam etmektedirler.
Bu taleplerin toplamı yapıldığında içinde çıkılması çok zor olan bir santranç tahtası ile karşı karşıya bulunuyoruz.Bu coğrafyada yaşayan Türkiye Bu bölgede söz sahibi olmak için önce kendi ülkesinde Barışı Egemen Kılmak zorundadır.
Kendi Ülkesinde Çatışma ve Terörle Başı derte olan bir ülkenin Orta doğuya Barış ve Demokrasi’yi götürmesi de bu aşamada mümkün değildir.
T.C Cumhur Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın Kürt sorunu için atığı ciddi adımlar 6 Haziran seçimleri ile HDP tarafından boşa çıkarılmış ,Ateşkesin Bozulması ve ardından Hendek savaşından sonra yaşanan tahribatlar ile kitle desteğin’nin kaybedilmesine neden olmuştur. Bu süreç Eski bir defterin kapanması yeni bir defterin açılmasında beraberinde getirmiştir. PKK ve HDP bu yanlış süreçlerden sonra Masa başına da muhatap olma şanslarını da kaybetmiş bulunmaktadır.
Ancak bu süreçler Kürt halkının Demokratik Taleplerinden vazgeçmesi anlamına gelmeyecektir.Yanlış Hendek politikasından sonra Bölgede siyasi bir boşluk yaratılmıştır.Bu siyasi boşluğun Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Demokratik hak ve özgürlüklerle doldurulması gerekiyor.Sayın Cumhurbaşkanı 24 Kürt ilini temsilen 250 Kanaaat önderi belirlemiş 2016’da Benimde içinde olduğum her kesimi temsilen kanaat önderlerini Cumhurbaşkanı Külliyesinde iftar yemeğinde bir araya getirmiştir.Bir anlamda çözüm için muhataplarını belirlemiştir.
Bizleri uğurlarken düşüncelerimi açıklama amacı ile bana bir kaç dakika görüşme ortamını sağladılar. Çözüm önerilerimi sıcak bir şekilde Karşıladığını belirtmek istiyorum.
Aldığım bilgilere göre Sayın Cumhur Başkanı 50’şer gruplar halinde çalışmalara devam etmektedir. Temennimiz bu çözüm sürecinde Kürt Halkı’nın Türkiye coğrafyasında kendilerini Özgür bir ortamda taşıması amacı ile Demokratik Hak ve özgürlüklerin bir an önce hayata geçirilmesini diliyoruz. Alınacak bu tarihi karar Türkiye’nin Orta doğuda en önemli bir Ağabey’lik güveninide getirmiş olacaktır.Orta Doğuda yeni Proje talebinde bulunan Patron ve Taşeronlarını da hayal kırıklığına uğratarak Orta Doğu Coğrafyasında kendilerini Tasfiye yoluna götürecektir.
Türk ve Kürt halkarını ortak bir slogana alıştırmak gerekiyor. Bin yıldır Dünyanın en büyük Kürt şehri İstanbul olan bir ülkede herkesin kendi anadilde eğitim, kimlik ve Kültürel hakları ile Türkiye’de Barış ve Demokrasi Irak Kürdistanı’na Bağımsızlık sloganı Bu Coğrafyada herkesin vazgeçilmez bir sloganı olmaya devam etmelidir. Bu gözlemler ışığında Tüm siyasi partileri,STK Temsilcileri,kanaat önderleri,Basın ve Medya Kuruluşlarını ve tüm duyarlı halkımızı 2017 yılında Şiddet ve Teröre Karşı Duyarlı olmaya davet ediyorum.
Yanlış politikalar sonucunda Türkiye’de açılan Demokratik kulvarı Kulanamayan Türk Marksistlerinin yanlış rehberliğine alet olan , 80 Milletvekili şansını kulanmadan kürt sorununu bir kenara bırakan HDP kadroların’nın da yeni çözüm sürecinde silahların bırakılması ile beraber biran önce serbest bırakılmaları sağlanmalıdır.Alınacak böylesi Demokratik bir karar barış ve hoşgörü ortamını yaratacaktır.
Türkiye’nin Siyasal ve Sosyolojik dokusu Göz önünde bulundurularak gelecekte herkesi kapsayan bir Genel Afında hayata geçmesini beraberinde getirmiş olcaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu