20 Mart 2019 Çarşamba 08:12
 

ELEKTRİKLERİN KESİLMESİ BÖLGEDE AK PARTİYE ZARAR VERECEKTİR

28 Aralık 2014 Pazar 16:02

Elektrik sorunu Türkiye de uzun bir süredirkronikleşmiş bir sorun olarak varlığını devam etmektedir.Gerekçelerin başındaise kaçak elektrik gelmektedir.
      Devlet bu kaçak elektrik ile başetmeyi sağlayamadı.Hükümet bu sıkıntıları bilebile ihale yoluyla gözünü rantbürümüş bir şirkete devretmeyi sağladı.Bu şirket ise DEDAŞ İçindeki parasalsıkıntıların olduğunu bilebile balıklama atlayarak bu ihaleyi almıştır.
     Bu şirket Doğu ve Güneydoğuda parasalsorunu halledemeyince Kürt halkının çoğunluk olduğu coğrafyada elektrikkesintileri ile cezalandırma yoluna gitmiştir.Bu yöntem çözüm yerine daha büyüksıkıntıları beraberinde getirecektir.Ancak elektrik kaçağı sadece bölgede değilbütün Türkiye de vardır.Neden sadece Güneydoğu cezalandırılmak isteniliyor ? 
     Çözüm ise Türkiye genelinde herkesinekonomik olarak kaldırabileceği , şehir ve köylerde yaşamlarını sürdüreninsanlara elektrik ile ilgili adil bir reform yapılmadıkça bu sorununüstesinden gelmek mümkün değildir.
     50 dereceyi aşan bu sıcaklardaoruçlu vatandaşları saatlerce elektriksiz bırakmak insan haklarına karşıda birsuç işlenilmektedir.Mardin de duyarlı bazı devlet yetkililerinin halkın yaşamalanlarına müdahale edildiği gerekçesi ile DEDAŞ yetkilileri hakkında şifaiolarak suç duyurusunda bulunmuşlardır.Yani bu yetkili insanlar kendileri iledahil olmak üzere halkın cezalandırılmalarına karşı çıkmışlardır.Böylesi onurluve insani davranışlarından dolayı başta Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan ERMİŞ,Mardin ve Nusaybin de görev yapan devlet sorumlularını kutlamak lazımdır . 
     Aldığımız bazı bilgilere göre enerjibakanı sayın Taner YILDIZ şirketten yana çıkarak devlet yetkilileriniazarlayarak sizlerin de hakkında bende suç durusunda bulunacağım ifadesini kullanmıştır.
Sayın Yıldız bu konuşma ile bölge tarihine talihsiz bir olgu bırakmıştır.
     Demokrasi tarihinde halkını cezalandırmakisteyen bakanların sayısı yok derecede azdır.   Sayın Bakan birkaç hasta ağaç için tüm ormanın yakılması doğrumudur ?Kaldı ki bakanların görevi adil vicdani bir çözüm ile bu sorunu ortadankaldırmaya çalışmak olmalıdır.Bundan sonra hırsızlık yapanı yasal yollarlacezalandırmaya gideceksin , o zaman hak yolunu bulmuş olacaktır.
     Bu sorunla ilgili sayın BAŞBAKAN ada seslenmek istiyorum.’’DOST ACI SÖYLER’’.  Millet meclisine getirdiğiniz çözüm önerileri için sizlere teşekkürediyoruz. Bu yüz yıllık süre zarfında çözüm bulamayan Kürt sorununa inşallahsiz muhataplarınızla bir çözüm bulursunuz ve bu barışında kahramanı olursunuz.
     Ancak bölgedeki elektrikkesintilerinin de bir faturası olacaktır.Bu fatura şirkete çıkmaz.Hükümet veAKPARTİ üzerinde Cumhurbaşkanı seçiminde sizlere çıkmış olacaktır.Haberinizolsun.  Saygılarımla .

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu