20 Mart 2019 Çarşamba 08:12
 

DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE İŞİD VE ORTADOĞU

01 Eylül 2014 Pazartesi 16:39

    Yaratılıştarihinden günümüze kadar savaş ve barış mücadelesi devam etmektedir. Şimdiyekadar dünya genelinde barışın egemen olmasını sağlamak mümkün olmamıştır.

            Egemengüçler herkesin şiddet ve savaş dışında özgür olmasını istemiyor. Ne yazık kiezilen halklarda bu güçlerin elinde oyuncak olarak kullanılmaktadır. Örneğinorta doğuda İŞİD’in ortaya çıkması orta doğu ve dünyada yeni karanlık birsayfanın açılmasına neden olmuştur.

            İnsanlığadüşman İslam’a düşman kimin tarafından ortaya çıkarıldığı belli olmayan bukaranlık örgüt Irak Suriye ve Kürdistan da çoluk çocuk kadın demedenkatliamlarına devam etmektedirler. Bu karanlık örgütü durduran tek nihayi güçSuriye Rojava Kürdistanınında PYD ve Irak Kürdistanında Peşmergeler tarafındanzorlu savaşlarla durdurulmuştur.

            Tüm dünyademokrasi güçlerinin Kürdistan cephesine maddi manevi ve askeri olarak destekvermesi gerekiyor, yoksa bu caniler hem uygar İslam’ın insanlık duvarlarınıtemelinde dinamit patlatarak onarılması güç bir tahribat yaratırlar.

            Bu karanlıksayfanın kapanması için tüm orta doğu halklarının insanlık kriterleridoğrultusunda bir araya gelmeleri gerekiyor çünkü bir düğünde ev sahibi önceoynamazsa misafirler oynamazlar onun için kan ve barutu yaşayan ve hisseden tümOrtadoğu devletlerinin bir araya gelerek bu örgütün tasfiye edilmesi için ortakbir cephe zorunlu bir hale gelmiştir. Bu ortam yaratıldığı takdirde ABD veduyarlı tüm dünya devletlerinin desteği de aktif olarak gelecektir.

            Böylecebarışa insanlığa ve İslam’a düşman bu karanlık sayfanın kapatması sağlanacak veorta doğuda Kürdistan ve Filistininde çözümünün içinde olduğu beyaz birsayfanın açılmasını sağlayacaktır.

            Bu amaç vedilekler doğrultusunda tüm dünya halklarının 1 Eylül Barış gününü kutluyorum enderin Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                              CemilAYDOĞAN

                                                                                                                           MGCBaşkanı  ve 2014 Nobel Barış Ödülü Adayı 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu