21 Şubat 2019 Perşembe 12:50
 

AKPARTİ ÜST KURULUNDA EVRENSEL VE KÜRTÇÜ CEMİL AYDOĞAN TARTIŞMASI

05 Temmuz 2018 Perşembe 17:07

Bir genel seçimden sonra sular yavaş yavaş netleşiyor netleşen sularda kimin balık kimin talık kimin çakal olduğu gerçeği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Bu ciddi duyumlar değerlendirmeye dayalı olan idialardır.
Ateş olmayan yerde duman çıkmaz gibidir.Bazı benzeri idialar ile bunları doğru kabul edersek muhataplarına da bir cevap hakkı doğmaktadır. 
Ben ilerde anılarımı yazarken halkımıza siyasi hizmetlerden bahsetmiyeceğim. İnsan hakları ve barış mücadelesinde verdiğim bedel ve hizmetleri yazacağım.Irkçılar ve rantçı olan sahte milliyetçilere seslenmek istiyorum.
Türkiyede en fazla uluslararası barış ödülleri dahil olmak üzere,en fazla insan hakları ödülerini alan, ve iki barış girişiminde imzası olan bir şahsiyetin Kürtçü veya herhangi bir ırktan milliyetçi olması mümkün değildir.Tevrat,Zebur,İncil ve kurani kerimi okuyan ve bu kaynaklardan yararlanarak Hz İbrahimin 5 Türkçe baskısı ve ingilizce baskısının kitaplarını yazan ve insanlığın 1 yaratılış dönemi Adem ve Hava ve 2 yaratılış dönemi Nuh tufanına ruhen inanan İnsanlığın tek bir baba'dan ve anne'den Allah tarafından yaratıdığına bilimsel olarak inanan bir şahsiyet ve yazar asla hiç bir ulusun miliyetçisi olamaz.
Ben ancak tüm insan haklarının eşit olarak uygulandığı evrensel ükelerin yurtseveri ve vatanseveri olabilirim.
Bu ükede ve Ortadoğuda vazgeçilmeyen kiriterlerimde vardır.Değişik halklardan oluşan ve bin yıldır iç içe olan Mezopotamya,Anadolu ve Trakya halklarının coğafyalarının parçalanmasına karşı olduğum gibi, bu ükenin de Barış içinde bir arada yaşamasından yana olduğumuda belirtmekte yarar görüyorum.
Ancak Anadilde eğitim, Kimlik ve kültürel haklar ile beraber; Irak,Suriye ve İranda birbirine karışmayan Küdistan ve diğer halkların bu ükelerde referandum veya ulusların kendi kaderlerini özgür bir ortamda tayın haklarını Ortadoğuda Barışın egemen olması için vaz geçilmez ve evrensel bir hak olarakda her zaman görmek lazımdır.
Ancak beni üst kurula taşıyan

Ve savunmamı yapan insanlara teşekkür ediyorum.Ve gerçeği yansıtmayan bilgiler ile, sahte raporlara dayanarak Toplumsal mücadelede haketmeyen birilerini haksız olarak bir yerlere taşımaya çalışanı bu dünyada insanlık tarihine, diğer Dünyadan'da evrenin sahibine bırakıyorum.

Kaynak:

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu