23 Ocak 2019 Çarşamba 02:02
 

NUSAYBİN GEÇİCİ YAŞAM MERKEZİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANIYOR

Nusaybin Geçici Yaşam Merkezi Hazırlıkları Tamamlanıyor
09 Ocak 2014 Perşembe 10:19

Türkiye'ye sığınan Suriye’lilerin koordinasyonuyla görevli Vali Veysel Dalmaz ile Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz Nusaybin'de yapımı devam eden geçici yaşam merkezinde incelemelerde bulundu.

Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Köse, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hüseyin Cavit Ak, Kızılay ve AFAD yetkilileri tarafından karşılanan Vali Veysel Dalmaz ile Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, yaşam merkezinin itfaiye ve sağlık birimi, depo, yemekhane ve konaklama yerlerini incelediler.

       Alanda incelemelerde bulunan Vali Veysel Dalmaz, Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz ve Nusaybin Kaymakamı Abdulhalim Can'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

       Midyat’ta mevcut barınma merkezinde yaklaşık 3 bin kişinin misafir edildiğini, Nusaybin’de ise yaklaşık 15-20 bin kişi kapasiteli bir alan düşünüldüğünü belirten Vali Dr. Ahmet Cengiz, “Şu anda kısmen misafir kabul etmeye hazırız. Bir hafta on gün içerisinde misafirlerin gelmesini bekliyoruz” dedi.

       Koordinatör Vali Veysel Dalmaz ise, “İçtenlikle ifade edelim ki, aramızda derin tarihi, kültürel, dini ve milli bağlar bulunan komşu Suriye halkına yardımda mülki idare amirlerimizin katkısı büyüktür.

       Kendi insanımıza nasıl davranıyorsak Suriye’li misafirlerimize de aynı şekilde davranıyoruz. Başta Sayın Valilerimiz, Afad ve Kızılay ekiplerimiz olmak üzere tüm görevli arkadaşlarımız Türk misafirperverliğine yakışan bir gayret sarfediyor. İnsani yardım anlamında Türkiye destan yazıyor” şeklinde konuştu. www.mgchaber.com

DİĞER HABERLER

Qamişlo´da patlama ve silah sesleri

Qamişlo´da patlama ve silah sesleri

Mardin´in Nusaybin ilçesi sınırındaki Kamışlı (Qamişlo) kentinde, patlama ve silah sesleri sonrasında dumanlar yükseldi.

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ortaokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği düzenlendi.

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde zırhlı polis aracına düzenlenen roketli saldırı sonucu 1 polis şehit olurken, 2 polis yaralandı.

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, erken saatlerde hendek ve barikatların bulunduğu 4 mahalleden şiddetli çatışma sesleri yükseldi.

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'de dört yasaklı mahalleye destek için düzenlenen yürüyüşün ardından çıkan olaylarda Suriye uyruklu bir kişinin yaşamını yitirdiği ileri sürüldü

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nusaybin İlçesi'nin 4 mahallesinde bugün saat 16.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu