21 Şubat 2019 Perşembe 06:45
 

NUSAYBİN'DE BİN 500 DÖNÜM EKİNİ YANDI

Nusaybin'de Bin 500 Dönüm Ekini Yandı
29 Mayıs 2015 Cuma 13:30

Mardin’in Nusaybin içeninde ekin tarlasında çıkan yangın nedeniyle yaklaşık Bin 500 dönüm biçilmemiş Mercimek ve Buğday yandı.

Edinen bilgilere göre, Nusaybin’e bağlı İkiztepe mahallesine  bağlı Tekirköy mezrasında bilinmeyen nedenle ekin tarlalarında yangın çıktı. Çıkan yangınrüzgarın etkisiyle büyüdü.Köylüler itfaiye ekiplerine haber verdi. Bir yandan da traktörlerle ekinlerin içinde olan alevlerin önünü kazarak yangının öbür ekinlere sıçramamasına engellemeye çalıştı.Haber, verilmesi üzerine yangın bölgesine birçok İtfaiye ekibi sevk edildi.Mardin Büyük Şehir belediyesi Nusaybin İtfaiye ekipleri köpüklü suyla, köylüler ise traktörlerle alevlerin önünü kazarak yangına müdahale etmesiyle geri kalan ekinlerin yanmasını önledi.Çıkan yangında Tekirköy ,Yerköy ve Sınırtepe köylülerine ayıt,yaklaşık Bin 500 dönüm mercimek,buğday ve 2 ton saman yandı.

Öte yanda Midyat yolu üzeri Şahin tepesinde çıkan yangında itfaiye ekiplerin kısa sürede yangına müdahale etmesiyle hemen bitişikte bulunan biçilmemiş buğday tarlası yanmaktan kurtarıldı.

Yangınlarla ilgili Jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

DİĞER HABERLER

Qamişlo´da patlama ve silah sesleri

Qamişlo´da patlama ve silah sesleri

Mardin´in Nusaybin ilçesi sınırındaki Kamışlı (Qamişlo) kentinde, patlama ve silah sesleri sonrasında dumanlar yükseldi.

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ortaokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği düzenlendi.

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde zırhlı polis aracına düzenlenen roketli saldırı sonucu 1 polis şehit olurken, 2 polis yaralandı.

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, erken saatlerde hendek ve barikatların bulunduğu 4 mahalleden şiddetli çatışma sesleri yükseldi.

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'de dört yasaklı mahalleye destek için düzenlenen yürüyüşün ardından çıkan olaylarda Suriye uyruklu bir kişinin yaşamını yitirdiği ileri sürüldü

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nusaybin İlçesi'nin 4 mahallesinde bugün saat 16.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu