23 Nisan 2018 Pazartesi 16:29
 

MARDİN BAROSU'NDAN NUSAYBİN'DE İNCELEME

Mardin Barosu'ndan Nusaybin'de inceleme
20 Kasım 2015 Cuma 12:41

Sokağa çıkma yasağının 6 günden beri devam ettiği Nusaybin ilçesine giden Mardin Barosu ilçede bir dizi incelemelerde bulundu.

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilçeye Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Geleri ile birlikte giden Baro Başkanı Avukat Çelebi Araz, Valilikten izin alarak yoldaki kontrol noktalarını aştıktan sonra ilçeye gitti.
İlçede incelemelerde bulunduktan sonra ilçedeki STK temsilcileri ve ilçekaymakamı Haluk Çakmak'la görüşen Araz, Nusaybin halkının yaşadığı sıkıntılar ile yasağın devam etmesi durumunda sıkıntıların daha vahim bir noktaya gelebileceğine dair kaygı ve endişeleri dile getirildi.
Akabinde Nusaybin girişinde bekleyen Mardin milletvekilleri Mithat Sancar ve Gülser Yıldırım ile kısa bir görüşme yapılarak konu hakkında görüş alışverişinde bulunan Araz, bir haftadan beri sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede elektrik ve su kesintilerinden dolayı halkın perişan durumda olduğunu ifade etti. Sokağa çıkma yasağının yanında sokak aralarında kazılan hendeklerin de yaşam sınırlarının kısıtlanmasının ve birer hak ihlali olduğuna dikkat çeken Araz, her iki uygulamanın da vatandaşı çok zor durumda bıraktığını vurguladı.
Araz, huzur ve güven ortamının kalıcı hale getirilmesi çağrısında bulundu.

DİĞER HABERLER

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Nusaybin'de uçurtma şenliği

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ortaokul öğrencilerine yönelik uçurtma şenliği düzenlendi.

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Nusaybin'de Polis Aracına Saldırı: 1 Polis Şehit, 2 Polis Yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde zırhlı polis aracına düzenlenen roketli saldırı sonucu 1 polis şehit olurken, 2 polis yaralandı.

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Nusaybin'de Şiddetli Çatışma Sesleri Yükseliyor

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, erken saatlerde hendek ve barikatların bulunduğu 4 mahalleden şiddetli çatışma sesleri yükseldi.

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'den ölüm haberi

Nusaybin'de dört yasaklı mahalleye destek için düzenlenen yürüyüşün ardından çıkan olaylarda Suriye uyruklu bir kişinin yaşamını yitirdiği ileri sürüldü

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Nusaybin İlçesi'nin 4 mahallesinde bugün saat 16.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Êzidîler: Din değiştirseydik DAİŞ çetelerinden kaçmazdık

Êzidîler: Din değiştirseydik DAİŞ çetelerinden kaçmazdık

Nusaybin'de AFAD kampındaki Êzidîlere din değiştirme baskısı gerginlik yaratırken, protesto eylemi düzenleyen Êzidîlere de kamp güvenliği saldırdı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu