25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:12
 

MİDYAT KAYMAKAMINA İLGİNÇ HEDİYE

Midyat kaymakamına İlginç Hediye
20 Eylül 2012 Perşembe 10:59

Midyat’ta faaliyet gösteren Ortadoğu Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Deneği Başkanı Tülay Oral, yönetim kurulu üyesi Saliha Tura ile birlikte yeni görevine başlayan Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

 Ziyarette, Dernek Başkanı Tülay Oral, Kaymakam Bingöl’e ‘Midyat’ ve Estel’ ismini verdikleri iki süs balığı ve fanus hediye vererek nazik bir jestte bulundu.

Dernek Başkanı Tülay Oral, dernek yönetimi ile yaptıkları görüşme sonrasında Kaymakam Bingöl’e yapacakları ‘hoş geldin’ ziyaretinde çiçek yerine farklı bir hediye vermeyi kararlaştırdıklarını, bu nedenle 'süs balığı ve fanus' hediye ettiklerini ifade etti. Dernek yönetiminin bu jesti karşısında kısa bir şaşkınlık yaşadığı gözlenen Kaymakam Bingöl de sürpriz hediyeyi görünce “bunların bakımını nasıl yapacağız, yemlerini nasıl vereceğiz” şeklinde sorular sordu.

Kaymakam Bingöl, Ortadoğu Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Deneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek başkanı ve yöneticilerine hediye için teşekkür etti.
Bingöl, "Doğrusu hiç beklemediğim bir hediye oldu. İnsanımız hayırlı olsun ziyaretlerinde hep çiçek götürür yanında ama bu defa süs balıkları getirilmiş. Benim için de değişik bir hediye oldu. Aslında, çiçekler yada güller dalında güzeldir. Ben onların koparılmasından yana değilim. Ziyaretime gelenlerin yanlarında getirdikleri çiçekler yerine keşke o parayla Arakan'daki Müslümanlara bağışta bulunsalardı" dedi.

Göreve yeni atanan Bingöl’e başarı dileğinde bulunan Dernek Başkanı Tülay Oral ise, dernek çalışmaları ve Avrupa Birliği (AB) hibe programları destekli yürüttüğü “Hayatın Aktif Kısmında Kadınlara Yer Açın” projesi hakkında bilgiler verdi.

Oral, ziyaret sonrası yaptığı konuşmada, bölgede yaşanan kadın sorunları üzerine görüş ve önerilerini dile getirdiklerini, amaçlarının, kadınların sosyal ve kültürel alanda gelişmeleri, kadınların karar mekanizmalarında yer almalarını teşvik etmek ve geliştirmek olduğunu vurguladı.

“EŞİTLİĞİN SAĞLANMASINI AMAÇLIYORUZ”

Toplumda kadının saygın yerini alabilmesi, cinsiyet ayırımının kaldırılması, her alanda eşitliğin sağlanması amacı ile çeşitli faaliyetler yürüttüklerini söyleyen Oral, “Bizler gönüllü arkadaşlarımızla bir araya geldik. İlçemize, ülkemize, vatandaşlarımıza hizmet edebilmek için bu derneği kurduk. Derneğimizin amacı, kadınlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize gücümüz oranında yardım etmek, haklarını korumak, geliştirmek, hukuki yardım, destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktır” dedi.

Başkan Oral, “Biliyoruz ki işimiz zor. Ancak tüm ilgili kurumların ve vatandaşlarımızın vereceği destekle zorluklar kolaylaşacaktır. Tarlasında, bağında, bahçesinde, işinde, köyünde, kentinde bulunduğu her zeminde kadınlarımız emekçidir. Onların hakları ödenmez. Ne yazık ki en fazla mağdur edilen de kadınlarımızdır. Bizler evrensel ve anayasal haklar çerçevesinde bütün gücümüzle kadınlarımızın yanında olacağız. Onlar anadır. Onlar ailenin direğidir. Bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık” diye konuştu.


Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Oğuzhan Bingöl ise, derneğin amaçlarını ve yaptığı faaliyetleri takdir ettiğini belirterek, bundan sonra destekleriyle derneğin yanında olacağını belirtti.

DİĞER HABERLER

Ecrin'den hala haber yok

Ecrin'den hala haber yok

Midyat'ta 234 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan hala haber yok. Umutlarını kaybetmeyen Tunç ailesi, gözyaşlarının dindirilmesini istiyor.

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

İstanbul'da yaşayan Emine ve Coşkun Kıraç çifti, 5 yıldır biriktirdikleri parayla dünya turuna çıktı.

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Midyat'ta okuyan öğrenci, İspanya'da 'Yükselen Yıldızlar' Birincilik ödülünü kazandı.

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

Ar Tarım Organik Gıda A.Ş.'nin % 55,3'ü Tümer Tarım Hayvancılık İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından 32 milyon TL'ye satın alındı.

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinden gelen bir grup işadamı Mardin’in Midyat ilçesindeki tarihi ve turistik mekânlarını dolaştı.

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat Devlet Hastanesi'nde dijital röntgen sitemi kuruldu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu