28 Mayıs 2020 Perşembe 06:39
 

KAPILARINI GAZETECİLERE AÇTILAR

Kapılarını Gazetecilere Açtılar
01 Kasım 2013 Cuma 14:52

Çekimleri Midyat'ta süren Adını Kalbime Yazdım dizisinin oyuncuları kapılarını basın toplantısıyla gazetecilere açtı.

Geçen hafta ilk bölümüyle özel bir kanalda yayımlanan ve çekimleri Midyat'ta süren "Adını Kalbime Yazdım" dizisinin oyuncuları kapılarını basın toplantısıyla gazetecilere açtı. Aynı zamanda filmde set olarak kullanılan Bozbeyler Konağı'nda yapılan toplantıya başrol oyuncuları Serhan Yavaş, İpek Karapınar, Tolga Güleç ve Meltem Miraloğlu'nun yanısıra Emel Göksu, Erkam Aydar, Özge Korkmaz, Fatma Öney, Sertan Erkaçan, Kadir Turan, Nurhak Minesöz ve Elif Baysal gibi oyuncular katıldı. Çekimleri Midyat'ta yapılacağı için dizide oynamayı kabul ettiğini ifade eden İpek Karapınar, "Buraya geleli yaklaşık 10 gün oldu. Buradan cebimde başka renklerle döneceğim. İnsanların cana yakın olması, sokakları ve gökyüzünün temizliği hem fizyolojik hem ruhen bende yenilik kazandırdı. Burada olmak hepimize iyi gelecek" dedi. Serhan Yavaş da ilk kez Güneydoğu'ya geldiğini belirterek duygularını şu şekilde dile getirdi: "15 gün içinde Diyarbakır ve Batman'a gittim. Bölgenin konuşma dili çok farklı. Biz İstanbul'da televizyon, basın ve belgeselden bölgeyi izlediğimizde buradaki kültürü çok fark edemiyoruz. Burayı yaşayarak daha iyi anlıyorsunuz. İnsanlarla konuşarak daha iyi anlıyorsunuz. Buraya gelirken bana ne kapılar açılacak diye düşündüm. Bu ekiple çalışıyor olmaktan çok mutluyum." Midyat'ın farklı olduğunu belirten Tolga Güleç ise "Midyat'ın tarihi güzelliklerini görüyoruz. Burası gez gez bitmiyor. Batman'ın ve Mardin'in medeniyetini gördüm. Ama Midyat'ın apayrı bir medeniyeti var. Midyat halkı da bize yardımcı oluyor. Ben de onlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Dizi oyuncularından Erkam Aydar ise şunları kaydetti: "Aslen Bingöllüyüm. Bölgeye yabancı değilim. Yaşım küçük ama böyle kadronun içinde olmaktan gurur duyuyorum. Her sabah kalktığımda bu dizide oynamanın heyecanını yaşıyorum. Dört dil, üç dini barındıran bir ilçe Midyat. Burası gizemli bir şehir. Benim ilk tecrübem. Oynarken çok tedirgin olmuştum. İlk bölümden gelen tepkiler sonrasında insanların diziyi ve beni benimsediğini gördüm."

                                              www.mgchaber.com

DİĞER HABERLER

Ecrin'den hala haber yok

Ecrin'den hala haber yok

Midyat'ta 234 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan hala haber yok. Umutlarını kaybetmeyen Tunç ailesi, gözyaşlarının dindirilmesini istiyor.

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

İstanbul'da yaşayan Emine ve Coşkun Kıraç çifti, 5 yıldır biriktirdikleri parayla dünya turuna çıktı.

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Midyat'ta okuyan öğrenci, İspanya'da 'Yükselen Yıldızlar' Birincilik ödülünü kazandı.

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

Ar Tarım Organik Gıda A.Ş.'nin % 55,3'ü Tümer Tarım Hayvancılık İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından 32 milyon TL'ye satın alındı.

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinden gelen bir grup işadamı Mardin’in Midyat ilçesindeki tarihi ve turistik mekânlarını dolaştı.

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat Devlet Hastanesi'nde dijital röntgen sitemi kuruldu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu