25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:14
 

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ İLK “UYGULAMA ANAOKULU” NU MİDYAT’TA AÇTI

Artuklu Üniversitesi ilk “Uygulama Anaokulu” nu Midyat’ta açtı
24 Haziran 2013 Pazartesi 11:26

Mardin Artuklu Üniversitesi Senatosu daha önce 'Kadın Sığınma Evi' olarak değerlendirilen binanın; Midyat Meslek Yüksekokulu bünyesinde “Uygulama Anaokulu” na dönüştürülmesiyle ilgili hazırlıklarını tamamlayarak hizmete açtı.

Midyat Meslek Yüksekokulu “Çocuk Gelişimi Bölümü” öğrencilerinin, okul öncesi eğitim çağındaki çocukların özelliklerini tanımalarına, uygulama ve staj yapmalarına olanak sağlayan  “Uygulama Anaokulu” nun açılış törenine katılan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, 5 yıldan beri ilk defa senato üyeleri ile birlikte Mardin dışında senato toplantısını gerçekleştirdiklerini belirtti.
Midyat'taki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve basın mensuplarının da hazır bulunduğu törende konuşan Prof. Dr. Omay, Midyat Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulması planlanan Turizm Yüksekokulu’nun, Mardin Merkezde yer alan ana yerleşke çalışmalarının tamamlanmadan kurulabilmesinin önündeki engellerin aşılmasında attıkları önemli adımlar hakkında ayrıntılı bilgiler vererek:
“Mardin merkez dışında kendi ismiyle ,kendi binasıyla yüksekokulu bulunan tek ilçemiz Midyat'tır. Bir yerleşke hazırlayalım. Bir Midyat Üniversitesi'nin oluşmasının zeminini hazırlayalım diye bir politika, bir program çizdik." dedi.
Mardin Artuklu Üniversitesi’nin Midyat ilçesi için şu ana kadar yaptığı verimli çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini aktaran STK temsilcileri Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay’a teşekkür etti.
Eğitimin insanın bireysel ve toplumsal kimliğinin oluşumunda, sosyal ve ekonomik hayatın şekillenmesinde birinci derecede önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Omay, Açık Öğretim Sınavlarının ilçede yapılması ve Kürtçe, Arapça dil kurslarının açılması yönündeki taleplere olumlu baktıklarını , senato üyeleri ile birlikte bu önerileri değerlendireceklerini kaydetti.
Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat Meslek Yüksekokulu’nda çalışan akademik ve idari personelin çocuklarının eğitim biliminin gereklerine uygun olarak bakımlarını sağlamak amacıyla kurulan Uygulama Anaokulunun açılış töreninde;
Mardin Artuklu Üniversitesi Senato üyelerinin yanı sıra Midyat MYO Müdürü Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası, Eğitim Bir-Sen, Özgür Eğitim Sen, İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği, Diyanet Sen, Umutla Yaşam Derneği, Midyat Aktif Öğretmenler Derneği, Midyat Sanayici İşadamları Derneği, Midyat Eğitim ve Yardımlaşma, Midyat Eğitimcileri Derneği, Midyat ve Köyleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği temsilcileri hazır bulundu.

DİĞER HABERLER

Ecrin'den hala haber yok

Ecrin'den hala haber yok

Midyat'ta 234 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’tan hala haber yok. Umutlarını kaybetmeyen Tunç ailesi, gözyaşlarının dindirilmesini istiyor.

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

At sırtındaki dünya turuna Midyat molası

İstanbul'da yaşayan Emine ve Coşkun Kıraç çifti, 5 yıldır biriktirdikleri parayla dünya turuna çıktı.

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Dünya çapında bir birincilik elde ettiler

Midyat'ta okuyan öğrenci, İspanya'da 'Yükselen Yıldızlar' Birincilik ödülünü kazandı.

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

BİST'in İlk Organik Tarım Şirketi Ar Tarım, Tümer Tarım'a Satıldı

Ar Tarım Organik Gıda A.Ş.'nin % 55,3'ü Tümer Tarım Hayvancılık İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından 32 milyon TL'ye satın alındı.

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Dörtyollu işadamları Midyat’ı gezdi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinden gelen bir grup işadamı Mardin’in Midyat ilçesindeki tarihi ve turistik mekânlarını dolaştı.

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat'ta dijital röntgen dönemi

Midyat Devlet Hastanesi'nde dijital röntgen sitemi kuruldu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu