28 Mayıs 2020 Perşembe 07:15
 

VALİ DURERDEN KAZADA ÖLEN MEVSİMLİK İŞÇİ AİLELERİNE TAZİYE ZİYARETİ

Vali Durerden Kazada Ölen Mevsimlik İşçi Ailelerine Taziye Ziyareti
02 Şubat 2011 Çarşamba 11:56

Mardin Valisi Hasan Duruer, Ankaranın Beypazarı İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında Ölen 11 Vatandaşın Mazıdağındaki Ailelerine Başsağlığı ve Taziye Dileklerinde Bulundu

Valisi Hasan Duruer, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ölen 11 vatandaşın Mazıdağı'ndaki ailelerine başsağlığı ve taziye dileklerinde bulundu.

Vali
Hasan Duruer ve Mazıdağı Kaymakamı Serdar Kaya, Karaalanı, Gürgöze ve Ömürlü köylerine ayrı ayrı giderek vatandaşların sorunlarını dinleyip tesellide bulundu. Ömürlü köyünde ölen vatandaşların yakınlarını dinleyen Vali Duruer, taziye sahiplerinden mevsimlik işçiler hakkında bilgi aldı. Bir sonraki köy olan 74 hane ve yaklaşık bin nüfuslu Görgüze köyünde hayatını kaybeden vatandaşların yetim kalan çocukları ve hayatta kalan dedeleri için ev yaptırma sözü veren Vali Duruer'in taziye ziyaretinde bulunduğu son köy ise Mazıdağ'ın Karaalan köyü oldu. Vali Duruer, buraya da bir okul müjdesi verdi. Vali Duruer, "Diğer köylerimizde olduğu gibi Karaalan köyündeki vatandaşlarımız da çok Çalışkan olmaları nedeniyle memleketlerinden ayrılıp başka yerde mevsimlik işçi olarak gidiyor. Hâlbuki bu bölgeye bir fabrika kurulursa buradaki vatandaşlarımıza bir istihdam alanı yaratılacak ve başka illerde mevsimlik işçi olarak çalışmak zorunda kalmayacaklar. Bu tür üzücü hadiseler belki de olmayacaktır. İşadamlarımız gelsinler bu verimli topraklarda yatırım yapsınlar. Hem kendileri kazansın, hem de buradaki vatandaşlarımıza istihdam yaratılsın." dedi. - MARDİN (Cihan Haber Ajansı)

DİĞER HABERLER

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda uzun yıllardır CHP içinde siyaset yapan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye katıldı.

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Mazıdağı İlçe Örgütü eski Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, BDP'ye geçti.

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çıkan orman yangınında 3 dönümlük alan yandı

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

Mazıdağı İlçesi'nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen BDP'lilere polisin müdahale etmesi üzerine olaylar çıktı.

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Mazıdağı İlçesi Bilge Köyü’nde 2009 yılı Mayıs ayında meydana gelen katliamla ilgili akılara zarar bir iddia ortaya atıldı

Mazıdağı'da İntihar

Mazıdağı'da İntihar

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir kişi intihar etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu