03 Haziran 2020 Çarşamba 16:33
 

MAZIDAĞINDA DUR İHTARINA UYMAYAN 2 KİŞİ ÖLDÜ

Mazıdağında Dur İhtarına Uymayan 2 Kişi Öldü
16 Mayıs 2011 Pazartesi 10:18

Mardin-Diyarbakır karayolunda dur ihtarına uymayan 2 kişinin açılan ateş sonucu öldüğü bildirildi.

Mardin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün gece, Mardin-Diyarbakır karayolunda "dur" ihtarına uymayan 2 kişinin, güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu ölü ele geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bölücü terör örgütü mensupları tarafından mayın ve el yapımı patlayıcı madde tuzaklanması konusunda hassas olması ve son dönemde tel hırsızlığı olaylarının artması nedeniyle alınan önleyici tedbirlerin icrası esnasında Mardin-Diyarbakır karayolunun 40. kilometresinde, kobra zırhlı aracının Termal kamerası ile bölgede şüpheli şahıslar tespit edilmiş, araçta bulunan megafonla defalarca 'dur' ihtarında bulunulmuştur. Bütün uyarılara rağmen şüpheli şahıslar kaçmaya devam etmiştir. Mevcut kanunlarda yer alan silah kullanma yetkileri çerçevesinde suçüstü yapılan bu şüpheli şahıslara karşı görevli kolluk personeli tarafından ateşli silah kullanılmıştır. Havanın aydınlanması ile icra edilen olay yeri incelemesi sonucunda olay yerinde 2 şahıs ölü olarak bulunmuştur. Bir şahsın her iki elinde eldiven olduğu görülmüş, ayrıca hırsızlık maksadıyla kullanıldığı değerlendirilen kürek ile 12 rulo halinde telefon direklerinden kesilmiş toplam 500 metre telefon teli olay yeri civarında ele geçirilmiştir. Ölen şahıslardan birinin 7 ayrı hırsızlık suçundan suç kaydının bulunduğu tespit edilmiştir. "

DİĞER HABERLER

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda uzun yıllardır CHP içinde siyaset yapan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye katıldı.

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Mazıdağı İlçe Örgütü eski Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, BDP'ye geçti.

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çıkan orman yangınında 3 dönümlük alan yandı

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

Mazıdağı İlçesi'nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen BDP'lilere polisin müdahale etmesi üzerine olaylar çıktı.

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Mazıdağı İlçesi Bilge Köyü’nde 2009 yılı Mayıs ayında meydana gelen katliamla ilgili akılara zarar bir iddia ortaya atıldı

Mazıdağı'da İntihar

Mazıdağı'da İntihar

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir kişi intihar etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu