28 Mayıs 2020 Perşembe 08:17
 

MAZIDAĞI'NDA HDP'YE KATILIM

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım
04 Haziran 2015 Perşembe 17:03

Mazıdağı'nda uzun yıllardır CHP içinde siyaset yapan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye katıldı.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde uzun süredir CHP İlçe Örgütü'nde yer alan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye geçti. CHP ilçe binası önünde toplanan ailenin fertleri yürüyüşle HDP seçim bürosuna geldi. Aile, HDP Mardin Milletvekili Adayı Nurullah Gürhan ve partililer tarafından karşılandı. 

Törende konuşan Gürhan, katılımların HDP'ye güç kattığını dile getirerek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gürhan, "7 Haziran seçimleri sadece Kürt halkı için değil, tüm ezilen ve Ortadoğu halklarının kurtuluş umududur. Bölgemizde yaşayan tüm halklarımız kardeştir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. İmparatorlaşmak isteyen bir Cumhurbaşkanı ve AKP hükümeti ile karşı karşıyayız "diye konuştu. 

Çavlı ailesi adına konuşan Cahit Çavlı ise HDP'nin parti olarak seçime girme kararıyla önemli bir sürecin başlatıldığını belirtti. Çavlı, 3 gün sona yapılacak seçimin önemine işaret ederek, "Bu sadece bir genel seçim değil ülke rejimin oylanmasıdır. HDP'nin barajı aşıp Meclis'te temsiliyet bulması ülkeye barış ve huzur getirecektir. HDP'nin ortaya koyduğu ilkeli, temiz ve dürüst siyasetin ülkeye ve bölgeye barış getireceğine güvendiğimiz için HDP'nin yanında kayıtsız ve şartsız olarak yer alıyoruz " ifadesinde bulundu. 

Daha sonra Çavlı ailesinin bireylerine rozetleri takıldı.

DİĞER HABERLER

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Mazıdağı İlçe Örgütü eski Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, BDP'ye geçti.

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çıkan orman yangınında 3 dönümlük alan yandı

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

Mazıdağı İlçesi'nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen BDP'lilere polisin müdahale etmesi üzerine olaylar çıktı.

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Mazıdağı İlçesi Bilge Köyü’nde 2009 yılı Mayıs ayında meydana gelen katliamla ilgili akılara zarar bir iddia ortaya atıldı

Mazıdağı'da İntihar

Mazıdağı'da İntihar

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir kişi intihar etti.

Çatışmada 2 Kişinin Öldüğü Köyden 77 Kişi Göç Etti

Çatışmada 2 Kişinin Öldüğü Köyden 77 Kişi Göç Etti

Mazıdağı İlçesine bağlı Yeşilköyde dün iki aile arasında sel suları yüzünden çıkan ve 2 kişinin ölmesi ve 9 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaydan sonra 77 kişiden oluşan Akak ailesi güvenlik gerekçesiyle köyden ayrıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu