28 Mayıs 2020 Perşembe 07:58
 

MAZIDAĞI'NDA CHP'DEN BDP'YE GEÇTİLER

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler
28 Ekim 2013 Pazartesi 10:25

Geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Mazıdağı İlçe Örgütü eski Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, BDP'ye geçti.

Mazıdağı ilçesinde CHP İlçe Örgütü Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, geçtiğimiz Cuma günü partilerinden istifa ettikten sonra BDP'ye katıldı.

Eski CHP'liler, BDP parti binasında düzenlenen törenle partiye katıldı. Törene, BDP Mardin İl Eş Başkanı Reşat Kaymaz, Kızıltepe ve Mazıdağ belediye başkanları, BDP PM üyesi Abit Turan, İl Genel Meclis Başkanı ve üyeleri, MardinBelediye Meclis üyeleri, BDP Mazıdağı İlçe Örgütü Başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.

Yapılan saygı duruşunun ardından söz alanBDP Mardin İl Eş Başkanı Reşat Kaymaz, "Kürtlerin birliği ne kadar güçlü olursa, Kürdistan'da faşist devlet zihniyeti de o kadar zayıflayacaktır. Sınırlar da işlevsiz hale gelecektir. Bizleri bölmeye çalışan AKP, CHP, MHP, Fethullah Gülen ve ABD'de de o kadar zayıflayacaktır" dedi. 

CHP ve AKP'de siyasi faaliyet yürüten Kürtlere seslenen Kaymaz, "Para için o partilerde yer alıyorsunuz, ancak bu partiler sizin kardeşlerinizi öldürüyor. Bu yanlıştan bir an önce dönün ve halkınız için çalışın" çağrısında bulundu. CHP'den BDP'ye katılan kişileri kutladığını belirten Kaymaz, Nusaybin-Qamışlo sınırında örülen duvarı protesto etmek için 7 Kasım'da Nusaybin'de yapılacak kitlesel yürüyüşe halkın katılım göstermesi çağrısında bulundu.

'BDP halkın partisi olduğu için BDP'ye katıldık'
Kaymaz'ın ardından söz alan ve CHP'den istifa ederek BDP'ye üye olan CHP Mazıdağ eski İlçe Başkanı Lokman Angay ise, "CHP'nin bölgede izlediği siyaset, kirli bir siyasetti. AKP'ye en iyi muhalefeti BDPyapıyor. BDP halkın partisidir. Bunun için biz de BDP'ye katıldık. Hepimize uğurlu olsun" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından CHP'den istifa edenlere BDP rozeti takılmasının ardından tören sona erdi.

Mardin'in Midyat ilçesinde de geçtiğimiz ay partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Midyat İlçe Örgütü eski Başkanı Zeyni Mete ile Yönetim Kurulu'nda yer alan 13 ismin aile ve yakınlarından oluşan 380 CHP'li de, BDP'ye katılma kararı almıştı.www.mgchaber.com

DİĞER HABERLER

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda uzun yıllardır CHP içinde siyaset yapan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye katıldı.

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çıkan orman yangınında 3 dönümlük alan yandı

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

Mazıdağı İlçesi'nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen BDP'lilere polisin müdahale etmesi üzerine olaylar çıktı.

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Mazıdağı İlçesi Bilge Köyü’nde 2009 yılı Mayıs ayında meydana gelen katliamla ilgili akılara zarar bir iddia ortaya atıldı

Mazıdağı'da İntihar

Mazıdağı'da İntihar

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir kişi intihar etti.

Çatışmada 2 Kişinin Öldüğü Köyden 77 Kişi Göç Etti

Çatışmada 2 Kişinin Öldüğü Köyden 77 Kişi Göç Etti

Mazıdağı İlçesine bağlı Yeşilköyde dün iki aile arasında sel suları yüzünden çıkan ve 2 kişinin ölmesi ve 9 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaydan sonra 77 kişiden oluşan Akak ailesi güvenlik gerekçesiyle köyden ayrıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu