28 Mayıs 2020 Perşembe 08:03
 

ÇATIŞMADA 2 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KÖYDEN 77 KİŞİ GÖÇ ETTİ

Çatışmada 2 Kişinin Öldüğü Köyden 77 Kişi Göç Etti
19 Mayıs 2011 Perşembe 10:23

Mazıdağı İlçesine bağlı Yeşilköyde dün iki aile arasında sel suları yüzünden çıkan ve 2 kişinin ölmesi ve 9 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaydan sonra 77 kişiden oluşan Akak ailesi güvenlik gerekçesiyle köyden ayrıldı.

Mazıdağı Yeşilköy'de yaşayan Ahmet Akak'ın evine sel suları gelmesi üzerine, Akak okulun duvarını yıkıp, suyun yönünü değiştirdi. Bunun üzerine köy muhtarı Hüseyin Tunç, Ahmet Akak'a tepki gösterince, dün akşam iki aile arasında tırtışma yaşandı. Tartışan ailelerin fertleri, dün sabah önce taş ve sopalarla kavgaya tutuştu. Kavga kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Karşılıklı silahların ateşlendiği olayda muhtarın kardeşi 40 yaşındaki Musa Tunç, diğer kardeşinin eşi 42 yaşındaki Boze Tunç yaşamını yitirirken, 9 kişi de yaralandı.
 
KÖYDEN AYRILMAK İSTEDİLER

Olayın ardından jandarma köyde geniş güvenlik önlemleri aldı. Mardin Valiliği, olayda yaralanan 9 kişinin tedavisinin sürdüğünü ve 25 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
 
Valilik, olayın tarafı olan Akak ailesinin fertlerini köyden ayrılmak istemesi üzerine gerekli güvenlik önlemlerinin alınıp, 17 aileden 77 kişinin köyden ayrılmalarının sağlandığını ve güvenli bir yere götürüldüğünü belirtti.

DİĞER HABERLER

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda HDP'ye katılım

Mazıdağı'nda uzun yıllardır CHP içinde siyaset yapan Çavlı ailesinin fertleri istifa ederek, HDP'ye katıldı.

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Mazıdağı'nda CHP'den BDP'ye geçtiler

Geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa ettiklerini duyuran CHP Mazıdağı İlçe Örgütü eski Başkanı Lokman Angay ve parti yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 58 CHP'li, BDP'ye geçti.

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'de Orman Yangını

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde çıkan orman yangınında 3 dönümlük alan yandı

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

BDP'lilerin yürüyüşünde; Meclis Üyesi Başından Vuruldu

Mazıdağı İlçesi'nde, cezaevlerindeki açlık grevlerine destek amacıyla AK Parti İlçe binasına yürümek isteyen BDP'lilere polisin müdahale etmesi üzerine olaylar çıktı.

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Bilge Köyü katliamında şok iddia

Mazıdağı İlçesi Bilge Köyü’nde 2009 yılı Mayıs ayında meydana gelen katliamla ilgili akılara zarar bir iddia ortaya atıldı

Mazıdağı'da İntihar

Mazıdağı'da İntihar

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir kişi intihar etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu