18 Aralık 2017 Pazartesi 21:17
 

ÖSYM KIZILTEPE’DE 8 YILDIR SINAV YAPTIRMIYOR!

ÖSYM Kızıltepe’de 8 yıldır sınav yaptırmıyor!
23 Kasım 2016 Çarşamba 14:46

Kızıltepe'de 2008 yılında düzenlenen bir sınavda, toplu kopya çekildiği gerekçesiyle ÖSYM’nin hiçbir sınavı yapılamıyor. Duruma tepki gösteren eğitimciler, yasağın kaldırılmasını istedi.

Kızıltepe de YGS, LYS ve KPSS başta olmak üzere ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavların Kızıltepe ilçesinde de yapılması için Eğitim Bir-Sen Kızıltepe temsilciliği tarafından basın açıklaması yapıldı.

Eğitim Bir-Sen Kızıltepe Şubesi Başkanı Tarık Yılmaz, sendika binasında yöneticilerle beraber gazetecilere yaptığı açıklamada YGS, LYS ve KPSS başta olmak üzere ÖSYM’nin yapmış olduğu hiçbir sınavın Kızıltepe’de yapılmadığını hatırlattı.

Yılmaz, “ÖSYM’yi ve akıl hocalarını ta 2008’den beri ilçemiz öğrencilerine ve eğitimcilerimize uyguladıkları eski Türkiye’den kalma bu cezayı kaldırmaya davet ediyoruz. İlçemizde diğer sınavlar sağlıklı bir şekilde yapıldığı gibi ÖSYM’nin yapacağı sınavlarda sağlıklı bir şekilde yapılabileceği görülecektir. Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe temsilciliği olarak öğretmen, öğrenci ve velilerimizi mağdur eden bu uygulamaların son bulması için başta ÖSYM olmak üzere tüm sorumluları göreve davet ediyoruz. YGS, LYS ve KPSS gibi sınavların Kızıltepe ilçemizde yapılmasını istiyoruz.” dedi.

20 Kasım 2016 tarihinde yapılan ve 3 milyon 500 öğrencinin katılımıyla yapılan KPSS-Ortaöğretim sınavına Kızıltepe ilçesinden binlerce öğrencinin katıldığını ifade eden Yılmaz, öğrencilerin sınava diğer ilçelerde girmek zorunda kaldığını kaydetti.

“Öğrencilerimiz sınav yerlerine ya bir gün önceden gitmişler, ya da sınava yetişmek için günün erken saatlerinde yola çıkmışlardır. Bu da velilere hem maddi külfet getirmiş hem de psikolojik bir rahatsızlığa sebep olmuştur.” diyen Yılmaz, 2016-2017 Eğitim öğretim yılında 3 bin 264 lise son sınıf öğrencisi olmak üzere toplamda 10 bin öğrencinin bu sene ilçeden YGS sınavlarına katılmasının öngörüldüğünü ifade etti.

Yılmaz, “Her sene Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilçemizde en ücra köylerde bile gerçekleştirilen ve bu sene 5 bin 220 öğrencinin katıldığı TEOG sınavları ile yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı Açık Lise ve Açık ortaokul sınavları da ilçemizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. ÖSYM’nin yapmış olduğu bu ve benzeri sınavlar başta ilimize bağlı Artuklu, Midyat olmak üzere ülkemizin birçok ilçesinde de yapılmaktadır.” diyerek Kızıltepe’de ÖSYM sınavlarının yeniden yapılması talebini tekrarladı.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA  STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Ankara da Konuk olduğu TRT Kürdi Stüdyosunda Kadim Şehir Mardin'in Tarihini anlattı

HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU

HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECILER CEMÍYETÍ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin il sınırları içerisinde yer alan eğitim ve öğretim kurumlarının katkılarıyla Suriye’nin El Bab bölgesindeki öğrenciler için kırtasiye malzemesi yollandı.

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANLIĞININ DAVETLÍSÍ OLARAK MARDÍN ÍL , ÍLÇE, VALÍLÍK , BELEDÍYE YETKÍLÍLERÍ VE MUHTARLAR ÍLE BERABER DAVET EDÍLEN BARIŞ SAVUNUCUSU VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANI DR.NEVZAT DOĞANA KENDÍ YAZDIĞI MÍTOLOJÍK KÍTAPLARINI HEDÍYE ETTÍ.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

TOPLANTIYA MARDÍN VALÍSÍ MUSTAFA YAMAN,MARDÍN MÍLLETVEKÍLLERÍ ORHAN MÍROĞLU, CEYDA BÖLÜNMEZ. ÇANKIRI VE STK BAŞKANLARI KATILDI.

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

Bursa'da FETÖ soruşturmasında ele geçirilen flash bellekte kamuya yerleştirilen 15 bin 500 örgüt elemanının ismine ulaşıldı. 500 kişiyle ilgili işlem başlatılırken geri kalan isimler için çalışmalar devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu