15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:11
 

MARDİN’DE “ŞİDDETE KARŞI KİTAP OKUMA” ETKİNLİĞİ

Mardin’de “Şiddete karşı kitap okuma” etkinliği
04 Nisan 2015 Cumartesi 10:19

Mardin STK Platformu ve Erdemli Gençlik Platformu üyeleri “Şiddete karşı kitap okuma” etkinliği gerçekleştirdiler.

Mardin STK Platformu ve Erdemli Gençlik Platformu üyeleri, Karayolları Parkı’nda “Şiddete karşı kitap okuma” eylemi gerçekleştirdiler.

Kitap okuma eyleminin ardından basın açıklaması yapan Erdemli Gençlik Platformu Başkanı Hamza Doğan, gençleri şiddet ve terör dalgasının dinamik gücü olarak istismar etmek için kollarını sıvayan şer odaklarına karşı direneceklerinin altını çizdi.

Doğan, “Üniversite gençliğinin şiddet sarmalı ile terör dalgasına maruz bırakılması, ülkenin geleceğine yerleştirilmiş adeta bir nükleer bombadır. Üniversiteler, beyin gücü yetiştiren, aydınlarımızın ve önderlerimizin yetiştiği bilim yuvalarıdır. Bilim yuvalarında yetişen gençliğimize kast eden karanlık eller, ülkenin geleceğini sabote etmenin çabası içerisindedir. Heder edilmek istenen ortak enerji ve gücümüzdür. Buna izin vermeyecek ve bu karanlık odakları deşifre etmeye devam edeceğiz. Üniversite gençliğini sokak çatışmalarına çekerek şiddet ve terör dalgasına alet etmeye kalkışanlar bu gençlere en büyük kötülüğü yapanlardır. Bu milletin izzet ve istikbalini emperyalist güçlere peşkeş çeken yerli işbirlikçi ve ihanet çeteleridir. Eski Türkiye özlemi duyanlara fırsat vermeyeceğiz. Milleti ve değerlerini hedef alanların senaryolarında yer almayacağız. Soylu gençliğin inşası ve medeniyet değerlerimizin ihyası için kitap okuyarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirerek her zaman üzerimize düşeni yapmayı, milletimize karşı bir borç bileceğiz.” dedi.

Seçim süreçlerinde gençlerin kavga ortamlara çekilmek istendiğini belirten Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platform Sözcüsü Mustafa Aydın “Biz; gençlerin kitapla büyümelerini istiyoruz.” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından toplanan kalabalık sesiz bir şekilde dağıldılar.

DİĞER HABERLER

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

FETÖ'nün bütün ilişkilerini Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği e-maille ortaya çıkardı

FETÖ'nün bütün ilişkilerini Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği e-maille ortaya çıkardı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) TSK’daki haberleşme yöntemi olan ankesör soruşturması kapsamında şüpheli 4 asker hakkında iddianame hazırladı.

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Biz, olağan belediyecilik yapıyoruz”

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA  STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Ankara da Konuk olduğu TRT Kürdi Stüdyosunda Kadim Şehir Mardin'in Tarihini anlattı

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu