21 Şubat 2019 Perşembe 13:32
 

KAMP İŞÇİLERİNE SEVİNDİRİCİ HABER

Kamp işçilerine sevindirici haber
23 Kasım 2016 Çarşamba 14:44

Derik’te Suriyeli mülteciler için kurulan kampın boşaltılmasının ardından 320 işçiden 270’inin işine son verilmesini haberleştirerek işçilerin mağduriyetini gündeme taşımasının ardından harekete geçen yetkililer, işten çıkartılan 270 çalışanı tekrar işe aldı.

Derikte yakaşık 3 yıl önce kurulan 10 bin kapasiteli mülteci kampı boşaltılıyor. Mülteciler, Şanlıurfa’nın Suruç ile Mardin’in Midyat ilçelerindeki kamplara gönderildi. Bu arada kampta çalışanların çoğunu işine son verildi.

Derik Konaklama Tesisi’nde bulunan 6 bin 500 Suriyeli mülteciden 4 bin 500’ü Suruç’a, 2 bini ise Midyat’a gönderilirken kampta; güvenlik, temizlik, elektrik, tesisat, itfaiye gibi işlerde çalışan 320 kişiden 270’inin işine de son verildi.

İlke Haber Ajansı (İLKHA), işçilerin mağduriyetini “Derik mülteci kampındaki 270 çalışan işten çıkarıldı” başlığıyla duyurmasının ardından harekete geçen yetkiler, işine son verilen 270 çalışanı tekrar işe aldı.

Yeniden işe alındıklarının haberini alan işçiler, büyük bir sevinç yaşarken, duygularını şu şekilde paylaştılar:

“Derik Konaklama Tesisinde kalan mültecilerin tahliye edilmesiyle kamp boşaldı. Şu an sadece çadırlar ve eşyalar var. Tabi yeni mülteciler gelebilir. Kampta 320 çalışan var. Bugün bu çalışanlardan 270’şinin işine son verildi ve çıkışımız yapıldı. Tabi bu kış ne yapacağımızı bilemedik, çoluk çocuk evde aş bekler. Büyük ihtimal ile batıya çalışmaya gidecektik. Ama İLKHA’dan Allah razı olsun, yaşadığımız bu sıkıntıyı haberleştirdikten sonra yetkililer sesimizi duydu. Hem sizden hem yetkilerimizden Allah razı olsun. Bu sıkıntıya duyarsız kalmadılar. Çok sevindik, ailece sevindik. Sadece 270 kişi değil, her bir arkadaşımızın 3 çocuğu var ve çoğumuz kirada oturuyor. Büyük bir sıkıntıdan kurtulduk. Sevinçliyiz, Allah sizden razı olsun.”

DİĞER HABERLER

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, aşılama sayesinde her yıl 14 bin kişinin hayatının kurtarıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca, Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya konseri düzenlendi.

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'in Midyat ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı.

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu