25 Nisan 2017 Salı 00:05
 
  • TL

  • TL

  • TL

KAMP İŞÇİLERİNE SEVİNDİRİCİ HABER

Kamp işçilerine sevindirici haber
23 Kasım 2016 Çarşamba 14:44

Derik’te Suriyeli mülteciler için kurulan kampın boşaltılmasının ardından 320 işçiden 270’inin işine son verilmesini haberleştirerek işçilerin mağduriyetini gündeme taşımasının ardından harekete geçen yetkililer, işten çıkartılan 270 çalışanı tekrar işe aldı.

Derikte yakaşık 3 yıl önce kurulan 10 bin kapasiteli mülteci kampı boşaltılıyor. Mülteciler, Şanlıurfa’nın Suruç ile Mardin’in Midyat ilçelerindeki kamplara gönderildi. Bu arada kampta çalışanların çoğunu işine son verildi.

Derik Konaklama Tesisi’nde bulunan 6 bin 500 Suriyeli mülteciden 4 bin 500’ü Suruç’a, 2 bini ise Midyat’a gönderilirken kampta; güvenlik, temizlik, elektrik, tesisat, itfaiye gibi işlerde çalışan 320 kişiden 270’inin işine de son verildi.

İlke Haber Ajansı (İLKHA), işçilerin mağduriyetini “Derik mülteci kampındaki 270 çalışan işten çıkarıldı” başlığıyla duyurmasının ardından harekete geçen yetkiler, işine son verilen 270 çalışanı tekrar işe aldı.

Yeniden işe alındıklarının haberini alan işçiler, büyük bir sevinç yaşarken, duygularını şu şekilde paylaştılar:

“Derik Konaklama Tesisinde kalan mültecilerin tahliye edilmesiyle kamp boşaldı. Şu an sadece çadırlar ve eşyalar var. Tabi yeni mülteciler gelebilir. Kampta 320 çalışan var. Bugün bu çalışanlardan 270’şinin işine son verildi ve çıkışımız yapıldı. Tabi bu kış ne yapacağımızı bilemedik, çoluk çocuk evde aş bekler. Büyük ihtimal ile batıya çalışmaya gidecektik. Ama İLKHA’dan Allah razı olsun, yaşadığımız bu sıkıntıyı haberleştirdikten sonra yetkililer sesimizi duydu. Hem sizden hem yetkilerimizden Allah razı olsun. Bu sıkıntıya duyarsız kalmadılar. Çok sevindik, ailece sevindik. Sadece 270 kişi değil, her bir arkadaşımızın 3 çocuğu var ve çoğumuz kirada oturuyor. Büyük bir sıkıntıdan kurtulduk. Sevinçliyiz, Allah sizden razı olsun.”

DİĞER HABERLER

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin il sınırları içerisinde yer alan eğitim ve öğretim kurumlarının katkılarıyla Suriye’nin El Bab bölgesindeki öğrenciler için kırtasiye malzemesi yollandı.

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANLIĞININ DAVETLÍSÍ OLARAK MARDÍN ÍL , ÍLÇE, VALÍLÍK , BELEDÍYE YETKÍLÍLERÍ VE MUHTARLAR ÍLE BERABER DAVET EDÍLEN BARIŞ SAVUNUCUSU VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANI DR.NEVZAT DOĞANA KENDÍ YAZDIĞI MÍTOLOJÍK KÍTAPLARINI HEDÍYE ETTÍ.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

TOPLANTIYA MARDÍN VALÍSÍ MUSTAFA YAMAN,MARDÍN MÍLLETVEKÍLLERÍ ORHAN MÍROĞLU, CEYDA BÖLÜNMEZ. ÇANKIRI VE STK BAŞKANLARI KATILDI.

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

Bursa'da FETÖ soruşturmasında ele geçirilen flash bellekte kamuya yerleştirilen 15 bin 500 örgüt elemanının ismine ulaşıldı. 500 kişiyle ilgili işlem başlatılırken geri kalan isimler için çalışmalar devam ediyor.

Emniyet: 2016 yılında 688 kaza yaşandı

Emniyet: 2016 yılında 688 kaza yaşandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü, Mardin’de 2016 yılında yaşanan ölümlü, yaralamalı ve hasarlı kaza sayılarını kamuoyuyla paylaştı.

Mardin'de 20 kişi terör üyeliği ve destekten tutuklandı

Mardin'de 20 kişi terör üyeliği ve destekten tutuklandı

Mardin'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 35 zanlıdan 20'si terör örgütü üyeliği ile terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçlarından tutuklandı. Tutuklanan zanlıların Derik Kaymakamlığı operasyonu ile ilgili olduğu yönündeki haberlerin ise gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu