25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:09
 

GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ BAKANI MARDİN'DE HDP'YE YÜKLENDİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Bakanı Mardin'de HDP'ye yüklendi
13 Şubat 2016 Cumartesi 15:49

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, çeşitli ziyaretler ve temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi. Ankara'dan havayolu ile Mardin'e gelen Bakan Akif Çağatay Kılıç, programları kapsamında ilk olarak Mardin Valiliğini ziyaret etti.

Vali Vekili Tolga Kamil Ersöz'den kent hakkında brifing alan Bakan Kılıç, valilik çıkışında etrafında toplanan çocuklara satranç takımı hediye etti. Çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kılıç daha sonra yol üzerindeki esnafı ziyaret etti. Burada esnafla bir süre sohbet eden Bakan Kılıç, daha sonra partisinin il başkanlığını ziyaret etti.
AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez ve Orhan Miroğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Bakan Kılıç, bölgede devam eden operasyonlar hakkında bilgiler vererek, "Milletimizin şuan birlik ve beraberliğine bakıldığında onların hiçbir zaman amacına ulaşmayacakları bellidir Burada dikkatli olacağız. Teröre karşı birlik ve beraberliğimiz hiç çekinmeden ortaya koyacağız. Yanlış bilgilerle yanlış yönlendirmelerle de hareket etmeyeceğiz. Çünkü sosyal medyada basılı görsel medyada gerçek dışı haberlerle gerçek olmayan haberlerle gelişmeler konular üzerine bir takım tepkiler bina ediliyor. Be bunlar maalesef olumsuz anlamda bizleri etkiliyor. Bunlara karşı dikkatli olacağız. Uluslararası anlamda da terör konularına tepki veren bizim gibi duruş sergileyen çok az ülke var maalesef. Biz teröre terör diyenler olarak ortadayız. Cumhurbaşkanımız bütün dünyada gözlerinin önüne bakara terör terördür diye bilen bir insandır. Buna karşı birlikte vee beraber durmazsak. bundan herkes etkilenecektir. Biz bu mücadeleye en son nefesimizi veren kadar devam edeceğiz."dedi. 
Operasyonların yavaş ilerlemesi üzerine bir açıklama yapan Bakan Kılıç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Kendisine gelen bazıları neden bu operasyonlar ve bu şehirlerimizin içindeki bazı meselelerin çözümü çok uzun sürdür diye bize soruyorlar. Çünkü masum vatandaşımızın terörle hiçbir alakası olmayan vatandaşlarımızın günlük hayatını normal şekilde yaşayan vatandaşımızın hiçbir zararı görmemesi için biz bu dikkati yaptık. Güvenlik güçlerimiz vatandaşlarımız zarar görmesin diye sabırla bu şekilde hareket ettiler. Düşünebiliyor musunuz bir terör örgütü öyle bir terör örgütüdür ki mukaddes kitabımız Kuran'ı Kerimin içine el yapımı patlayıcı koyabilecek kadar alçaklaşmış mabetlerimizin içine sığınarak oradan güvenlik güçlerimize halkımıza ateş edecek kadar alçaklaşmış. TBMM'de bazı konuşanlar iradelerini ortaya koyamayanlar siyasi parti olduklarını söyleyip aslında ise hiçbir siyasi iradesi olmayan siyasi parti milletvekilleri çıkmış diyorlar ki devletin oradaki güvenlik gücü insanları yakıyor. Yazıklar olsun size Devletin emniyet güçleri vatandaş zarar görmesin diye ama milletine vatandaşına emniyet gücüne silah çekeni de en ağır şekilde cezalandırırken siz onları bununla itham ettiniz. Terör örgütünün yaralıları almak için yaralı vatandaşımızı o bölgeden uzaklaştırmak hastaneye götürmek için ambulanslara ateş edenlere ne dediniz siz bugüne kadar. Siz öncelikle terör örgütüne terör örgütü deyin. Ondan sonra konuşun. Siz daha terör örgütüne terör örgütü diyemeyecek kadar iradenizden yoksunsunuz. Bunu söyleyince de farklı farklı şeyler söylüyorlar. Bıkmadan usanmadan tekrar tekrar söyleyeceğiz. Terör örgütüne terör örgütü demediğiniz müddetçe kusura bakmayın sizlerle konuşmayacağız. Siz ambulanslara ateş edenlere ne diyorsunuz ben onu soruyorum? Telefonlar ediliyor deniliyor telefonlara cevap veriliyor Cevap verildiği zaman da ortada bir şey yok."

Gençlik projeleri hakkında da bilgiler veren Bakan Kılıç, tüm çabalarının gençlere sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik olduğunu belirterek, "Her şey gençlerimiz için, her şey güçlü bir Türkiye için. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı olarak ülke gençliğinin hizmetine sunduğumuz önemli uygulamalardan biri de gençlik kampları. Ücretsiz hizmet veren gençlik kamplarına katılan gençlerin ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçları da bakanlıkça karşılanıyor. Gençlerin hizmetine sunulan gençlik ve izcilik kampları ile gençlere çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle tanışmaları, değerler eğitimleri ile milli ve manevi değerleri özümsemelerini sağlamaları amaçlıyoruz. Bu organizasyonla, özgüven ve değerler konusunda bilinç düzeyi yüksek bireylerden oluşan sağlıklı nesillere giden yolda, milli ve manevi değerlerine bağlı, demokrasiyi benimsemiş donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz."dedi.

Kaynak:mardinlife.com

DİĞER HABERLER

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, aşılama sayesinde her yıl 14 bin kişinin hayatının kurtarıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca, Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya konseri düzenlendi.

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'in Midyat ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı.

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu