25 Mayıs 2019 Cumartesi 22:10
 

74 ÇİYAYê Bê AV ŞENGAL BELGESELİ 3 AĞUSTOS'TA MARDİN'DE

74 Çiyayê bê av Şengal belgeseli 3 Ağustos'ta Mardin'de
01 Ağustos 2015 Cumartesi 11:20

Mardin Büyükşehir ve Artuklu belediyelerinin destekleri ile Selamo'nun yönetmenliğini yaptığı “74 Çiyayê bê av Şengal (74 susuz dağ Şengal)" belgeselinin galası katliamın yıl dönümü olan 3 Ağustos'ta Mardin'de yapılacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Artuklu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün destekleri ile Selamo'nun yönetmenliğini yaptığı “74 Çiyayê bê av Şengal (74 susuz dağ Şengal)" belgeselinin galası katliamın yıl dönümü olan 3 Ağustos'ta Artuklu üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak. Şengal’de katliamdan geçirilen ve Mardin’deki kamplarda kalan Êzîdîlerin göç yolculuğunu anlatan ve 74’üncü katliama tanıklık eden Êzîdîlerle yapılan görüşmeleri kapsayan belgeselde, sonu gelmeyen yürüyüşler, ŞengalDağı’nda günlerce susuzluktan bitkin düşen Êzîdîlerin dramlarına yer verilmektedir.

Galaya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Seyfettin Yavuz ise " Bir ay boyunca bölgedeki tüm Êzidî kamplarını gezerek yapmış olduğu güzel çalışmadan ötürü yönetmen arkadaşımız Selamo'ya teşekkür ediyor ve böyle bir projede beraber çalıştığımız için de sevindiğimizi belirtmek isteriz" dedi. Belgeselin galasına tüm yurttaşları beklediklerini kaydeden Yavuz, galanın:

Tarih: 03 Ağustos 2015

Yer: Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Saat: 20.30’da

Yapılacağını söyledi.

DİĞER HABERLER

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, aşılama sayesinde her yıl 14 bin kişinin hayatının kurtarıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca, Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya konseri düzenlendi.

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'in Midyat ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı.

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu