15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:11
 

74 ÇİYAYê Bê AV ŞENGAL BELGESELİ 3 AĞUSTOS'TA MARDİN'DE

74 Çiyayê bê av Şengal belgeseli 3 Ağustos'ta Mardin'de
01 Ağustos 2015 Cumartesi 11:20

Mardin Büyükşehir ve Artuklu belediyelerinin destekleri ile Selamo'nun yönetmenliğini yaptığı “74 Çiyayê bê av Şengal (74 susuz dağ Şengal)" belgeselinin galası katliamın yıl dönümü olan 3 Ağustos'ta Mardin'de yapılacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Artuklu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün destekleri ile Selamo'nun yönetmenliğini yaptığı “74 Çiyayê bê av Şengal (74 susuz dağ Şengal)" belgeselinin galası katliamın yıl dönümü olan 3 Ağustos'ta Artuklu üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak. Şengal’de katliamdan geçirilen ve Mardin’deki kamplarda kalan Êzîdîlerin göç yolculuğunu anlatan ve 74’üncü katliama tanıklık eden Êzîdîlerle yapılan görüşmeleri kapsayan belgeselde, sonu gelmeyen yürüyüşler, ŞengalDağı’nda günlerce susuzluktan bitkin düşen Êzîdîlerin dramlarına yer verilmektedir.

Galaya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Seyfettin Yavuz ise " Bir ay boyunca bölgedeki tüm Êzidî kamplarını gezerek yapmış olduğu güzel çalışmadan ötürü yönetmen arkadaşımız Selamo'ya teşekkür ediyor ve böyle bir projede beraber çalıştığımız için de sevindiğimizi belirtmek isteriz" dedi. Belgeselin galasına tüm yurttaşları beklediklerini kaydeden Yavuz, galanın:

Tarih: 03 Ağustos 2015

Yer: Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Saat: 20.30’da

Yapılacağını söyledi.

DİĞER HABERLER

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

FETÖ'nün bütün ilişkilerini Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği e-maille ortaya çıkardı

FETÖ'nün bütün ilişkilerini Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiği e-maille ortaya çıkardı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) TSK’daki haberleşme yöntemi olan ankesör soruşturması kapsamında şüpheli 4 asker hakkında iddianame hazırladı.

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Biz, olağan belediyecilik yapıyoruz”

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA  STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Ankara da Konuk olduğu TRT Kürdi Stüdyosunda Kadim Şehir Mardin'in Tarihini anlattı

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu