03 Haziran 2020 Çarşamba 17:21
 

“MARDİN, HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”
24 Ocak 2018 Çarşamba 13:21

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Biz, olağan belediyecilik yapıyoruz”

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Sağlık İşleri Daire Başkanlığının 2017 yılında yaptığı çalışmalar hakkında yaptığı tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde toplam 892 noktada sinekle mücadele edildiği bildirildi. 980 okul ve 288 resmi kurumda dezenfekte ve ilaçlamanın yapıldığı belirtilirken şehir genelinde ki mezarlıklar ve kanalizasyon logarlarında kışlık ilaçlama çalışmalarının yapıldığı açıklandı. Resmi kurum, muhtar ve vatandaşlardan olumlu dönüşlerin olduğu ifade edilirken daire başkanlığına teşekkür ve memnuniyet dilekçesinin iletildiği vurgulandı.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, toplantıda yaptığı konuşmada, belediyeyi sıkıntılı ve borç içinde aldıklarını vurguladı.

Önceki belediyenin görevini yerine getirmediğine işaret eden Yaman, “Yaklaşık 14 aydır beraber çalışıyoruz. Belediyeyi sıkıntılı bir dönemde aldık. Belediyenin 650 milyon lira borcu vardı. Bir sürü hizmet yapılmıyor. Çöpler toplanmıyor. İlaçlamalar çok düşük seviyede. Hiçbir ağaçlandırma, yeşillendirme yok. Ulaşım doğru düzgün yapılmıyor. Trafik keşmekeş içerisinde. Yani amme hizmetleri dahi yapılmıyordu” dedi.

“Olağan belediyecilik yapıyoruz”

Olağan belediyecilik yaptıklarını anlatan Yaman, “Ama arkadaşlarımızla beraber şehirde yapılması gerekenlerde muhakkak biz oluyoruz. Hep söyleniyor ‘olağanüstü hal’ belediyeciliği diye aslında olağan belediyeciliği biz yapıyoruz. Bizleri olağanüstü belediyecilik ile suçlayanlar aslında hiç bir şey yapmayarak olağanüstü belediyecilik yapıyordu. Hiçbir şey yapmıyorlardı. Yani ana hizmetlerle dahi ilgilenmiyorlardı” diye konuştu.

“Mardin, her şeyin en iyisine de layık”

Şehre daha güzel hizmetler yapacaklarının müjdesini veren Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı: “Artık arkadaşlarımız ile beraber şehrin her sıkıntısında biz varız. Her programında ve her faaliyetinde biz varız. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, işlerini en iyi şekilde yerine getirme derdinde. Bundan dolayı şehir artık geçen yıllarda ki sinek sorunu yaşamıyor. Mezarlıklarımız düzenli ve daha temiz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet veriyoruz. Allah bu çalışmalarımızı daim kılsın. İnşallah bu şehre daha güzel hizmetler yaparız. Çünkü Mardin, Türkiye’nin en güzel şehirlerinde bir tanesi. Mardin, Her şeyin en iyisine de layık. Batı belediyelerinde ne varsa bizde de olması lazım. Zaten onun için uğraşıyoruz”


DİĞER HABERLER

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

“Aşılar yılda 14 bin hayat kurtarıyor”

Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, aşılama sayesinde her yıl 14 bin kişinin hayatının kurtarıldığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Büyükşehir Belediyesinden Eşref Ziya konseri

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığınca, Atatürk Kültür Merkezinde, ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya konseri düzenlendi.

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'de feci kaza: 2 ölü, 17 yaralı

Mardin'in Midyat ilçesinde yolcu otobüsü ile tırın çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı.

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

Robotlar tarım işlerine dâhil oluyor

​Mardin’deki tarım fuarında görücüye çıkan ve ‘ada’ ismi verilen robotların yakın bir zamanda tarım alanında birçok işi yapacak.

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir-Sen Mağdurların haklarının iade edilmesini istedi

Eğitim-Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle, Mardin’de Elektrik Hatlarını Yeraltına Alıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin’in merkez Artuklu ilçesindeki havai iletim hatlarının tamamını yeraltına alıyor. Daha önce PTT, Kültür ve Barış caddelerindeki elektrik iletim hatlarını 4 milyon 912 bin liralık yatırım ile yeraltına alan Dicle Elektrik, şimdi de Vali Ozan caddesindeki hatları 2 milyon 600 bin lira harcayarak yeraltına alıyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu