18 Şubat 2018 Pazar 08:21
 

“MARDİN, HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”

“Mardin, her şeyin en iyisine layık”
24 Ocak 2018 Çarşamba 13:21

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Biz, olağan belediyecilik yapıyoruz”

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Sağlık İşleri Daire Başkanlığının 2017 yılında yaptığı çalışmalar hakkında yaptığı tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde toplam 892 noktada sinekle mücadele edildiği bildirildi. 980 okul ve 288 resmi kurumda dezenfekte ve ilaçlamanın yapıldığı belirtilirken şehir genelinde ki mezarlıklar ve kanalizasyon logarlarında kışlık ilaçlama çalışmalarının yapıldığı açıklandı. Resmi kurum, muhtar ve vatandaşlardan olumlu dönüşlerin olduğu ifade edilirken daire başkanlığına teşekkür ve memnuniyet dilekçesinin iletildiği vurgulandı.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Yaman, toplantıda yaptığı konuşmada, belediyeyi sıkıntılı ve borç içinde aldıklarını vurguladı.

Önceki belediyenin görevini yerine getirmediğine işaret eden Yaman, “Yaklaşık 14 aydır beraber çalışıyoruz. Belediyeyi sıkıntılı bir dönemde aldık. Belediyenin 650 milyon lira borcu vardı. Bir sürü hizmet yapılmıyor. Çöpler toplanmıyor. İlaçlamalar çok düşük seviyede. Hiçbir ağaçlandırma, yeşillendirme yok. Ulaşım doğru düzgün yapılmıyor. Trafik keşmekeş içerisinde. Yani amme hizmetleri dahi yapılmıyordu” dedi.

“Olağan belediyecilik yapıyoruz”

Olağan belediyecilik yaptıklarını anlatan Yaman, “Ama arkadaşlarımızla beraber şehirde yapılması gerekenlerde muhakkak biz oluyoruz. Hep söyleniyor ‘olağanüstü hal’ belediyeciliği diye aslında olağan belediyeciliği biz yapıyoruz. Bizleri olağanüstü belediyecilik ile suçlayanlar aslında hiç bir şey yapmayarak olağanüstü belediyecilik yapıyordu. Hiçbir şey yapmıyorlardı. Yani ana hizmetlerle dahi ilgilenmiyorlardı” diye konuştu.

“Mardin, her şeyin en iyisine de layık”

Şehre daha güzel hizmetler yapacaklarının müjdesini veren Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı: “Artık arkadaşlarımız ile beraber şehrin her sıkıntısında biz varız. Her programında ve her faaliyetinde biz varız. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, işlerini en iyi şekilde yerine getirme derdinde. Bundan dolayı şehir artık geçen yıllarda ki sinek sorunu yaşamıyor. Mezarlıklarımız düzenli ve daha temiz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet veriyoruz. Allah bu çalışmalarımızı daim kılsın. İnşallah bu şehre daha güzel hizmetler yaparız. Çünkü Mardin, Türkiye’nin en güzel şehirlerinde bir tanesi. Mardin, Her şeyin en iyisine de layık. Batı belediyelerinde ne varsa bizde de olması lazım. Zaten onun için uğraşıyoruz”


DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN TRT KÜRDİ ANKARA  STÜDYOSUNA KONUK OLDU MARDİN'İN TARİHİNİ ANLATTI

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Ankara da Konuk olduğu TRT Kürdi Stüdyosunda Kadim Şehir Mardin'in Tarihini anlattı

HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU

HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECILER CEMÍYETÍ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin’den El Bab’a 10 TIR Kırtasiye Yardımı

Mardin il sınırları içerisinde yer alan eğitim ve öğretim kurumlarının katkılarıyla Suriye’nin El Bab bölgesindeki öğrenciler için kırtasiye malzemesi yollandı.

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN İZMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MİSAFİR OLDU

ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANLIĞININ DAVETLÍSÍ OLARAK MARDÍN ÍL , ÍLÇE, VALÍLÍK , BELEDÍYE YETKÍLÍLERÍ VE MUHTARLAR ÍLE BERABER DAVET EDÍLEN BARIŞ SAVUNUCUSU VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ÍZMÍT BELEDÍYE BAŞKANI DR.NEVZAT DOĞANA KENDÍ YAZDIĞI MÍTOLOJÍK KÍTAPLARINI HEDÍYE ETTÍ.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

AYDOĞAN ARTUKLU DA YAPILAN ANAYASA KONFERANSINA KATILDI.

TOPLANTIYA MARDÍN VALÍSÍ MUSTAFA YAMAN,MARDÍN MÍLLETVEKÍLLERÍ ORHAN MÍROĞLU, CEYDA BÖLÜNMEZ. ÇANKIRI VE STK BAŞKANLARI KATILDI.

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

FETÖ'nün Kamuya Yerleştirdiği 15 Bin 500 Örgüt Üyesinin İsimlerine Ulaşıldı

Bursa'da FETÖ soruşturmasında ele geçirilen flash bellekte kamuya yerleştirilen 15 bin 500 örgüt elemanının ismine ulaşıldı. 500 kişiyle ilgili işlem başlatılırken geri kalan isimler için çalışmalar devam ediyor.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu