21 Şubat 2019 Perşembe 06:43
 

YPG’Lİ ÖNEN’İN CENAZESİ AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

YPG’li Önen’in cenazesi ailesine teslim edildi
25 Nisan 2015 Cumartesi 10:19

Rojava’da geçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt (Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

 

 Rojava’dageçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (WelatAzad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

17 Nisan’da Rojava’da geçirdiği kaza sonrasında yaşamınıyitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısında yapılan işlemlerin ardından ailesine ve yakınlarınateslim edildi. Cenazenin teslim edilmesi sırasında DBP, HDP Mardin il ve ilçeörgütleri, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları, Ömerli Belediyesi Eş Başkanları,MEYA-DER, Barış Anneleri ve çok sayıda kişi hazır bulundu. sloganları eşliğinde alınan cenaze daha sonra uzun araç konvoyu ile otopsiedilmek üzere Mardin Devlet Hastanesine götürüldü.

 

Mardin Devlet Hastanesi’nde otopsisi yapılanYPG’li Önen’in cenazesi daha sonra hastane morguna kaldırıldı. Önen’incenazesinin yarın Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Kaynakkaya (Kudê) Köyü’ndedefnedilemsi bekleniliyor

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu