14 Ağustos 2018 Salı 22:34
 

YPG’Lİ ÖNEN’İN CENAZESİ AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

YPG’li Önen’in cenazesi ailesine teslim edildi
25 Nisan 2015 Cumartesi 10:19

Rojava’da geçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt (Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

 

 Rojava’dageçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (WelatAzad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

17 Nisan’da Rojava’da geçirdiği kaza sonrasında yaşamınıyitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısında yapılan işlemlerin ardından ailesine ve yakınlarınateslim edildi. Cenazenin teslim edilmesi sırasında DBP, HDP Mardin il ve ilçeörgütleri, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları, Ömerli Belediyesi Eş Başkanları,MEYA-DER, Barış Anneleri ve çok sayıda kişi hazır bulundu. sloganları eşliğinde alınan cenaze daha sonra uzun araç konvoyu ile otopsiedilmek üzere Mardin Devlet Hastanesine götürüldü.

 

Mardin Devlet Hastanesi’nde otopsisi yapılanYPG’li Önen’in cenazesi daha sonra hastane morguna kaldırıldı. Önen’incenazesinin yarın Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Kaynakkaya (Kudê) Köyü’ndedefnedilemsi bekleniliyor

DİĞER HABERLER

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu