21 Ocak 2018 Pazar 21:10
 

YPG’Lİ ÖNEN’İN CENAZESİ AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

YPG’li Önen’in cenazesi ailesine teslim edildi
25 Nisan 2015 Cumartesi 10:19

Rojava’da geçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt (Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

 

 Rojava’dageçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (WelatAzad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

 

17 Nisan’da Rojava’da geçirdiği kaza sonrasında yaşamınıyitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi Kızıltepe Şenyurt(Dilbêsîyê) sınır kapısında yapılan işlemlerin ardından ailesine ve yakınlarınateslim edildi. Cenazenin teslim edilmesi sırasında DBP, HDP Mardin il ve ilçeörgütleri, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları, Ömerli Belediyesi Eş Başkanları,MEYA-DER, Barış Anneleri ve çok sayıda kişi hazır bulundu. sloganları eşliğinde alınan cenaze daha sonra uzun araç konvoyu ile otopsiedilmek üzere Mardin Devlet Hastanesine götürüldü.

 

Mardin Devlet Hastanesi’nde otopsisi yapılanYPG’li Önen’in cenazesi daha sonra hastane morguna kaldırıldı. Önen’incenazesinin yarın Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Kaynakkaya (Kudê) Köyü’ndedefnedilemsi bekleniliyor

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu