28 Mayıs 2020 Perşembe 06:54
 

RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
24 Nisan 2018 Salı 10:02

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kızıltepe ilçesinde bulunan özel Kızıltepe İpekyolu Hastanesi tarafından 23 Nisan dolayısıyla okullar arası resim yarışmasının 2’incisini düzenledi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Okullarda öğrenciler tarafından çizilen resimler hastanenin jüri üyeleri tarafından seçildi. Yarışmada Cumhuriyet ortaokulundan dereceye giren Cihan Doğan birinci, Zergan ilkokulundan Muhammed Işık 2’inci olurken, Zergan Ortaokulundan İslam Işık ise 3’üncü oldu. Yarışmada birinciye tam, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek altın verildi.

Ödül törenine Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ve Şube müdürleri, Hastane Başhekimi Kamuran Elçiçek ile yönetimi, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Ödül töreninde bir açıklama yapan Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, böyle anlamlı bir faaliyetin içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Az, “Özel Kızıltepe İpekyolu hastanemiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında geçen senede böyle bir faaliyet yapmıştı. Eğitime ve öğrencilerimize katkı sundular. Öncelikle eğitime vermiş oldukları bu destekten dolayı hastane yöneticilerine teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Eğitim toplumun en temel dinamiğidir bu sadece milli eğitimin okulların yapacağı bir faaliyet değil, toplumsal olarak bu işe el atmamız gerekiyor. İnşallah bu gelenekselleşmiş olan faaliyet, diğer kuruluşları da kapsayacak şekilde daha da artar. Bu şuanda sanatsa olarak bir aktivite olarak görülüyor ama bunun perde arkasında aslında eğitime gösterilen önemin göstergesidir.” diye konuştu.

Hastane başhekimi Uzman Dr. Kamuran Elçiçek ise “ Öğrencilerimiz arasında ciddi bir rağbet oldu. Birçok okuldan toplam 81 adet resim bize ulaştı. Her okul kendi aralarında bir eleme yapıp 3’er resim bize gönderdi. Yaklaşık 30 okuldan bize resim geldi. Bütün çocuklarımızın yaptığı resmiler ödüle layıktı ama bilindiği üzere bu tür faaliyetlerde mutlaka derecelendirme gerekiyor bizde ilk 3’e giren resimleri ödüllendirmek istedik. Birinciye tam altın, 2’inciye yarım altın, 3’üncüye çeyrek altın şeklinde küçükte olsa bir ödül belirledik. Bu inşallah çocuklarımızı sevindirecek ve hafızalarında güzel bir anı kalacak. İnşallah bunu gelecek yıllarda da devam edeceğiz.  Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”  dedi.

Yarışmada birinci gelerek tam altın kazanan Cihan Doğan da duygularını şöyle paylaştı: "Cumhuriyet Ortaokulundan İpekyolu Hastanesinin düzenlediği resim yarışmasına katıldım. 81 resim arasında benim resmim birinci seçildi, çok mutluyum. Çizdiğimde resmimin bir tarafında savaştaki çocukların ne kadar üzüldüğünü diğer tarafta ise mutlu bir şekilde 23 Nisan’ı kutlayan çocukları gösteriyor. " (İLKHA)

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu