03 Haziran 2020 Çarşamba 14:41
 

MUHTARLAR YENİ OFİSLERİNDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı
24 Ocak 2018 Çarşamba 13:25

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman: “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek adına yapımına başladığımız Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ni tamamladık”

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile bağlı ilçelerde ki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların memnuniyetini önceleyen çalışmalarıyla tam not alan belediye, Kızıltepe merkezde görev yapan 16 mahalle muhtarını bir araya getiren modern ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hayata geçirildi. 16 mahalle muhtarının dayalı-döşeli ayrı ayrı ofisinin bulunduğu merkezde, kırsal mahallede ki muhtarlara hizmet vermek için ayrı bir birim kurulduğu ve Kırsal mahalleler ile birlikte yaklaşık 500 bin vatandaşa hizmet verecek ofiste günlük olarak bin vatandaşın resmi işlemi gerçekleştiriliyor.

İlçe oto Gar’ının yanında inşa edilerek tamamlanan ve bu hafta hizmete başlayan muhtar ofislerine İlçenin tüm noktalarından bir toplu taşıma aracı ile ulaşabilecek vatandaşlar bu sayede fazladan yol masrafından kurtulmuş oluyor. Tüm resmi kurumlara kısa mesafede olan merkez sayesinde Muhtarlar, resmi işlemlerini yapamayacak vatandaşları resmi kurumlara götürerek işlemlerin tamamlanmasını sağlama imkanına kavuşmuş olacak.

 

Daha kaliteli bir hizmet

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek adına yapımına başladığımız Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ni tamamladık” dedi. Yaman, “Muhtarlarımız daha modern ortamda vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermeye başladı” açıklamasında bulunarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve hükümetimiz tarafından görev bize tevdi edildiği günden itibaren trafik, asfalt, alt yapı, çocuk oyun parkları, yeşil alan ve kültürel etkinlikler gibi birçok sorunu ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza hızlıca başladık. Bir yılı aşkın süredir çok şükür şuana kadar da planladıklarımızın üzerinde bir performansla projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Bütün muhtarları bir araya topladıklarını ifade eden Yaman, “Muhtarlardan gelen talep ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet verilmesi adına, Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi çalışmalarına başladık ve kısa sürede ofisimiz tamamlandık. İçerisinde ilçe merkezinde ki 16 mahalle muhtarlığı ile 160 kırsal mahalle muhtarları için de ofislerimiz mevcut. İçerisinde ki mekânlarla birlikte tam bir sosyal yaşam alanı” diye konuştu.

 

“Bütün resmi işlemler kısa sürede bitiyor”

Vatandaşın işlemlerini kısa sürede bitirdiğine işaret eden Yaman, şunları söyledi: “İlçede ve kırsal mahallelerde ki vatandaşlarımız bir toplu taşıma aracıyla ofisimize gelebilecek. Resmi dairelerin hepsine yakın mesafede olan ofis, vatandaşların hem işini kolaylaştırdı hem de işlemlerini daha kısa sürede bitirebilmesine olanak sağladı. Okuma yazması olmayan ya da resmi daireleri yerini bilmeyen vatandaşlarımıza muhtarlarımız yardımcı olacak. Bu sayede vatandaşlarımızın resmi işlemlerini daha rahat ve daha kaliteli hizmet sunacağız. Bu durumdan vatandaşlarımız ve muhtarlarımız memnun”

Güneydoğu muhtarlar federasyon başkanlığı görevini de yürüten Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ise yaptığı açıklamada, 16 Ofis, bir başkanlık ofisi ve bir toplantı salonunun bulunduğu hizmet binası sayesinde vatandaşa daha kaliteli hizmet vereceklerini, buna destek veren ve katkı sunan Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kızıltepe Belediyesi’ne teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu