24 Mart 2019 Pazar 12:42
 

MİROĞLU'NDAN KARAKUŞ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Miroğlu'ndan Karakuş'a hayırlı olsun ziyareti
25 Ocak 2016 Pazartesi 16:30

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevine atanan 24. Dönem Kilis Milletvekili Op. Dr. Fuat Karakuş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan ile birlikte Mardin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’ne atanan KBB Uzmanı OP. Dr. Fuat Karakuş'u makamında ziyaret etti. Milletvekili Orhan Miroğlu, OP. Dr. Fuat Karakuş'a başarı dileklerini iletti. 


Yeni genel sekreter Karakuş'a çiçek taktim eden ve sağlık alanındaki başarılı hizmetleriyle tanınan OP. Dr. Fuat Karakuş'un Mardin'e güzel hizmetlerde bulunacağını inandığını kaydeden Miroğlu, Mardin milletvekilleri olarak, sağlık alanındaki hizmetlerin bulunduğu durumdan çok daha iyi noktalara taşınabilmesi için bütün bileşenler olarak gayretli çalışmaların içinde olmaya devam edeceklerini söyledi.


AK Parti iktidarları döneminde bütün Türkiye'ye olduğu gibi; Mardin’e sağlık alanında yapılan yatırımların devrim niteliği taşıdığını, halka en iyi hizmeti vermek için çalışmaları hız kesmeden devam ettirdiklerini kaydetti.
Mardin’de yeni sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin arttırılması, hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi, hasta yatak sayısının arttırılması gibi hizmetleri yürütmek için AK Parti döneminde bütçenin arttırıldığına dikkat çeken Miroğlu, kentte AK Parti iktidarları döneminde sağlık alanında devrim niteliği taşıyan çalışmalar yapıldığını ifade etti. 
2002 yılı öncesi Mardin’de hastanelerin 286 yatak kapasitesi ile hizmet verirken şu an bini aşkın yatak kapasitesi ile otel konforunda hizmet verdiğine aktaran Miroğlu, "Bir yatakta 3 hastanın yattığı dönemleri geride bıraktık. Mardin’de hastaneler tek kişilik ve iki kişilik odalar ile hizmet veriyor. Vatandaşlarımız artık daha sağlıklı ortamlarda hizmet alabiliyor" dedi.

Milletvekili olarak Mardin’in sorunlarıyla yakından ilgilendiğini dile getiren Miroğlu, Mardin’de bulunan hastanelerin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar başlattıklarını ifade etti.

Mardin'de doktor sayısının arttırılmasına yönelik çalışma yaptıklarını vurgulayan Miroğlu, "Mardin’deki hastanelerde uzman ve pratisyen doktor sayısında ciddi artış olmasına rağmen vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alımı için Mardin'deki uzman ve pratisyen doktor sayısının arttırılması konusunda Bakanlığımıza talepte bulunduk. Mardin, Artuklu, Midyat,  Kızıltepe ve Nusaybin Devlet Hastaneleri başta olmak üzere ilgili diğer sağlık birimlerimizde uzman ve pratisyen doktor sayısının arttırılması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Poliklinik ve acil servis bünyesinde çalışan doktor sayısının arttırılması ile birlikte sağlık birimlerimizde halkımıza daha iyi kalitede hizmet vermeye devam edilecektir." diye konuştu.

OP. Dr. Fuat Karakuş ile başlayan yeni dönemde de sağlık alanındaki iyileştirmelerin devamı için kendilerine iletilecek her türlü talebi ilgili makamlara ulaştırmanın çabası içerisinde olacağının sözünü veren Miroğlu, OP. Dr. Karakuş ve çalışma arkadaşlarına üstün başarı dileklerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri OP. Dr. Fuat Karakuş, Mardin’e ve Mardinlilere hizmet etmek üzere göreve başladığını kaydederek, yapılacak hizmetlerin sonunda hayırla yad edilecek bir görev süreci umudu taşıdığını söyledi.
Mardin, kadim kültürü ve barış içerisindeki birlikte yaşamı, sahip olduğu medeniyetiyle Dünya'ya model olmayı başarmış güzel bir şehir olduğunu kaydeden Karakuş, "Bu güzel şehre hayırlı hizmetlerde bulunmak üzere geldi. Temel hedefimiz, inandığımız davamızın ışığında insanlığa hizmet etmektir. Bu yörenin insanı olarak, sağlık sektörünü ve sağlık alanındaki sıkıntılara vakıf biri olarak, elimizden gelen gayreti, sorumluluk noktasında bulunan herkesle istişarelerde bulunarak çözüm ve memnuniyet odaklı çalışacağımıza inanıyorum." dedi.
www.mardinlife.com

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu