22 Mayıs 2019 Çarşamba 03:48
 

MERSİN VE ADANA’DA YAPILAN BOMBALI SALDIRI KINANMAYA DEVAM EDİLİYOR

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor
20 Mayıs 2015 Çarşamba 10:08

KESK, DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerine yapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

Mardin Kızıltepe KESK,DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerineyapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerineyapılan bombalı saldırı, yurdun birçok tarafında yapılan basın açıklamaları ilekınanmaya devam ediliyor. Saldırı Kızıltepe ilçesinde de KESK, DİSK ve EmekÖrgütleri tarafından yapılan basın açıklaması ile kınandı. Açıklamaya HDPMardin Milletvekili Adayı Nurullah Görhan, DBP, HDP Kızıltepe ilçe örgütü, Barış Anneleri,MEYADER, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanlarının yanı sıra yüzlerce kişi destekverdi. Açıklama öncesi HDP’nin Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bulunan seçimbürosu önünde bir araya gelen yüzlerce kişi alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde“Baskılar bizi yıldıramaz”, “HDP’ye uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

Ardından kitleadına basın açıklamasını Eğitim Sen Kızıltepe Temsilcisi Hamit Güngör yaptı.Güngör, Kobanê’ye yönelik yapılan saldırılara rağmen inşa edilen yeni yaşama,Kürdün, Arabın, Süryanisini, Türkün, Müslümanın ve Hristyanının tüm herşeyerağmen bir çatı altında birleşmesine dikkat çekerek bu yeni yaşamın doğuşunaherkesin tanıklık ettiğine dikkat çekti. Bugün HDP çatısı altında toplananbütün ezilen kesimlerin amaçlarının sadece bir parti kurmak olmadığına vurguyapan Güngör, “Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Ermenilerin, Çerkezlerin,Süryanilerin,, İnançsızların, Kadınların, Gençlerin, Dindarların, Emekçilerindemokratik ulus çizgisinde yeni bir yaşamı inşa etme çabasıdır. Her kesiminkendini tanımladığı gibi temsilini bulduğu bir yaşam. Bu yaşamın, bumücadelenin, bu siyasetin barajı aşıp aşmamak gibi bir derdi yoktur olamaz da”şeklinde konuştu.

“Savaş rantçılarıkaybedeceklerini bildikleri için saldırıyorlar”

Açıklamada HDPMersin ve Adana il örgütlerine yönelik yapılan saldırılara da dikkat çekenGüngör, bu saldırların HDP’nin barajı aşması durumunda çok şey kaybedecklerinibilen savaş rantçıları tarafından yapıldığını söyledi. Güngör, AKP bu seçimdeolduğu kadar hiçbir seçimde bu kadar yalan dolan ve iftiralarla dolu bir seçimyürütümediğini belirterek “Toplumun bütün kutsallarını istismar aracı olarakkullanmaktadır. Hiçbir dönemde bu ayrıştırıcı ve hedef gösterici dilkullanılmamıştır. Onlarda sonlarının geldiğini biliyorlar. Bugüne kadar yapılansaldırıların bir konsept olduğunu herkesin iyi bilmesi gerekiyor” dedi.

Güngör, açıklamayayapılan tüm saldırılara inat barışta ısrar edeceklerini ifade ederek son verdi.

Açıklamanınardından kitle seçim bürosuna çıkarak desteklerini belirtti.

 

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu