21 Ocak 2018 Pazar 21:13
 

MERSİN VE ADANA’DA YAPILAN BOMBALI SALDIRI KINANMAYA DEVAM EDİLİYOR

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor
20 Mayıs 2015 Çarşamba 10:08

KESK, DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerine yapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

Mardin Kızıltepe KESK,DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerineyapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerineyapılan bombalı saldırı, yurdun birçok tarafında yapılan basın açıklamaları ilekınanmaya devam ediliyor. Saldırı Kızıltepe ilçesinde de KESK, DİSK ve EmekÖrgütleri tarafından yapılan basın açıklaması ile kınandı. Açıklamaya HDPMardin Milletvekili Adayı Nurullah Görhan, DBP, HDP Kızıltepe ilçe örgütü, Barış Anneleri,MEYADER, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanlarının yanı sıra yüzlerce kişi destekverdi. Açıklama öncesi HDP’nin Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bulunan seçimbürosu önünde bir araya gelen yüzlerce kişi alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde“Baskılar bizi yıldıramaz”, “HDP’ye uzanan eller kırılsın” sloganları attı.

Ardından kitleadına basın açıklamasını Eğitim Sen Kızıltepe Temsilcisi Hamit Güngör yaptı.Güngör, Kobanê’ye yönelik yapılan saldırılara rağmen inşa edilen yeni yaşama,Kürdün, Arabın, Süryanisini, Türkün, Müslümanın ve Hristyanının tüm herşeyerağmen bir çatı altında birleşmesine dikkat çekerek bu yeni yaşamın doğuşunaherkesin tanıklık ettiğine dikkat çekti. Bugün HDP çatısı altında toplananbütün ezilen kesimlerin amaçlarının sadece bir parti kurmak olmadığına vurguyapan Güngör, “Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Ermenilerin, Çerkezlerin,Süryanilerin,, İnançsızların, Kadınların, Gençlerin, Dindarların, Emekçilerindemokratik ulus çizgisinde yeni bir yaşamı inşa etme çabasıdır. Her kesiminkendini tanımladığı gibi temsilini bulduğu bir yaşam. Bu yaşamın, bumücadelenin, bu siyasetin barajı aşıp aşmamak gibi bir derdi yoktur olamaz da”şeklinde konuştu.

“Savaş rantçılarıkaybedeceklerini bildikleri için saldırıyorlar”

Açıklamada HDPMersin ve Adana il örgütlerine yönelik yapılan saldırılara da dikkat çekenGüngör, bu saldırların HDP’nin barajı aşması durumunda çok şey kaybedecklerinibilen savaş rantçıları tarafından yapıldığını söyledi. Güngör, AKP bu seçimdeolduğu kadar hiçbir seçimde bu kadar yalan dolan ve iftiralarla dolu bir seçimyürütümediğini belirterek “Toplumun bütün kutsallarını istismar aracı olarakkullanmaktadır. Hiçbir dönemde bu ayrıştırıcı ve hedef gösterici dilkullanılmamıştır. Onlarda sonlarının geldiğini biliyorlar. Bugüne kadar yapılansaldırıların bir konsept olduğunu herkesin iyi bilmesi gerekiyor” dedi.

Güngör, açıklamayayapılan tüm saldırılara inat barışta ısrar edeceklerini ifade ederek son verdi.

Açıklamanınardından kitle seçim bürosuna çıkarak desteklerini belirtti.

 

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu