22 Temmuz 2014 Salı 22:48
 
  • 2,1062 TL

  • 2,8374 TL

  • 88,4299 TL

  • 82.531

KIZILTEPE'YE SAĞLIK MESLEK LİSESİ KARARI ALINDI

Kızıltepe'ye Sağlık Meslek Lisesi kararı alındı
27 Nisan 2012 Cuma 09:58

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Mardin Valisi Turhan Ayvaz Başkanlığında toplandı. Kurul Kızıltepe Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması kararı aldı.

Yapılan toplantıda bir önceki toplantıdan alınan kararların değerlendirmesinin ardından Mardin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce hazırlanarak kurul tarafından onaylanan 2012 yıllık iş gücü eğitiminin güncellenmesi, toplum yararına çalışma programları için yapılan ilan sonucu gelen proje tekliflerinin değerlendirilerek karara bağlanması, Denetim kurulu üyelerinin belirlenmesi, Kızıltepe ilçesinde Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması ve Midyat ilçesi Çavuşlu Çok programlı Lisesi bünyesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanının açılması teklifleri kurulca kabul edildi.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan kurs ve programların denetimine ilişkin kurula bilgi verilmesi, Kurul üyelerinin İşgücü piyasası ile ilgili talep, beklenti ve önerilerin sunulması yönündeki gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

Vali Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan toplantıya Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Vali Yardımcısı Selim Palamut, İl özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan katıldı. Toplantıya ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İş Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Hak-iş Sendikası, Türk-iş Sendikası, Türkiye Sakatlar Derneği ve MİKAD gibi kuruluşların temsilcileri katıldı.


DİĞER HABERLER

İsrail'den intikam yemini, 34 noktayı vurdular

İsrail'den intikam yemini, 34 noktayı vurdular

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin cesetlerinin bulunması üzerine kabineyi olağanüstü toplantıya çağıran Başbakan Binyamin Netanyahu, "Sorumlu Hamas'dır, bunun bedelini ödeyecektir" açıklamasında bulundu. Hamas'tan yapılan açıklamada iddialar reddedildi, İsrail'in propaganda yaptığı savunuldu "Eğer İsrail savaş istiyorsa cehennemin kapıları açılır" denildi. Gazze'de gece 34 hedefi havadan vuran İsrail ordusu, üç yerleşimciyi kaçırmaktan sorumlu tuttuğu iki Filistinlinin evlerini de havaya uçurdu. Cenin kampında ise bir Filistinli gencin öldüğü iddia ediliyor.

Özgürlük Meydanına Tekerlek Yasağı

Özgürlük Meydanına Tekerlek Yasağı

KIZILTEPE de bir ilk belediyenin özgürlük meydanına bırakmadığı motosiklet ve bisikletlere bu gün ambulans ta dahil oldu olay bir suriyeli vatandaşın rahatsızlanmasından dolayı ambulans çağırmasıyla oldu meydana girmek isteyen ambulans meydan başlarında bulunan pistonların açılmaması oldu ve yarım saat bekleyen ambulans hiçbir görevlilin oralarda olmaması dikkat çekti bu yüzden özgürlük meydanın nın arkasından bulunan 509. sokakta hızla hastaya ulaşmak isteyen ambulans ters yön olduğu için kapanlara takılarak tekerliği patladı ve bu sefer ambulans mahsur kaldı çevrede yetişen vatandaşlar görevlilere yardım ederken hasta olay yerine gelen başka bir ambulansla kızıltepe devlet hastanesine kaldırıldı.

KIZILTEPE DE TRAFİK KAZASI

KIZILTEPE DE TRAFİK KAZASI

Kızıltepe de gece saat 00.30 sıralarında Tepebaşı Mahallesi Otogar Caddesi'nde 31 D 8889 plakalı araç, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kaldırıma çarptı. Çarpmanın şiddetiyle sürücü aracından yola fırladı. Ağır yaralanan araç sürücüsü, kaza yerine gelen ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

KIZILTEPE DE İFTAR ÇADIRI

KIZILTEPE DE İFTAR ÇADIRI

)Artuklu Belediyesi eş başkanları Sevinç Bozan ve Emin Irmak, Artuklu ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan eş başkanlar, Ramazan ayının yaklaşması üzerine iftar çadırları yerine muhtaç sahibi 3 bin aileye “Ramazan paketi” adı altında gıda yardımında bulunacaklarını söyledi.

DEDAŞ'a tepkiler dinmiyor

DEDAŞ'a tepkiler dinmiyor

Kızıltepe ilçesinde çiftçilerin DEDAŞ'ın ÇKS üzerine gönderdiği faturalara tepkisi devam ediyor. çiftçiler haksız yere kabarık faturaların kendilerine kesildiğini iddia ettiler.

Mardin'e yakışır bir aile ortamı daha

Mardin'e yakışır bir aile ortamı daha

Mardin’de damak zevkine hitap edecek yepyeni bir tesis daha Mardinlilerin hizmetine girdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu