26 Mayıs 2015 Salı 14:22
 
  • 2,6290 TL

  • 2,8709 TL

  • 101,1654 TL

  • 84.484

KIZILTEPE'YE SAĞLIK MESLEK LİSESİ KARARI ALINDI

Kızıltepe'ye Sağlık Meslek Lisesi kararı alındı
27 Nisan 2012 Cuma 09:58

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Mardin Valisi Turhan Ayvaz Başkanlığında toplandı. Kurul Kızıltepe Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması kararı aldı.

Yapılan toplantıda bir önceki toplantıdan alınan kararların değerlendirmesinin ardından Mardin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce hazırlanarak kurul tarafından onaylanan 2012 yıllık iş gücü eğitiminin güncellenmesi, toplum yararına çalışma programları için yapılan ilan sonucu gelen proje tekliflerinin değerlendirilerek karara bağlanması, Denetim kurulu üyelerinin belirlenmesi, Kızıltepe ilçesinde Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması ve Midyat ilçesi Çavuşlu Çok programlı Lisesi bünyesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanının açılması teklifleri kurulca kabul edildi.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan kurs ve programların denetimine ilişkin kurula bilgi verilmesi, Kurul üyelerinin İşgücü piyasası ile ilgili talep, beklenti ve önerilerin sunulması yönündeki gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

Vali Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan toplantıya Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Vali Yardımcısı Selim Palamut, İl özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan katıldı. Toplantıya ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İş Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Hak-iş Sendikası, Türk-iş Sendikası, Türkiye Sakatlar Derneği ve MİKAD gibi kuruluşların temsilcileri katıldı.


DİĞER HABERLER

Mardin’de 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı

Mardin’de 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı

Mardin Kızıltepe Mova Park alışveriş merkezinde 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı.

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor

KESK, DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerine yapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

Kızıltepe’de Seçim Güvenlik Toplantısı yapıldı

Kızıltepe’de Seçim Güvenlik Toplantısı yapıldı

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş başkanlığında 7 Haziran tarihinde yapılacak Milletvekili genel seçimleri ile ilgili Güvenlik Toplantısı yapıldı.

Kızıltepe’de girişimci kadına mikro kredi desteği

Kızıltepe’de girişimci kadına mikro kredi desteği

Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla hizmet veren Mikro Kredi Kızıltepe Şubesi, iç giyim mağazası işleten 6 yıllık üyesi kadın girişimciye,10 bin TL tutarında mikro kredi desteğinde bulundu.

KIZILTEPE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

KIZILTEPE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki Çağıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 2. resim sergisi açıldı.

Kızıltepe’de “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirildi

Kızıltepe’de “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirildi

Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri (TÜM-BEL SEN) Mardin Kızıltepe Temsilciliği öncülüğünde Mardin ve ilçelerinde bulunan DBP, HDP ve KESK bileşenlerinin kadın üyelerine yönelik Kızıltepe Belediye Meclis toplantı salonunda “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu