26 Nisan 2015 Pazar 05:45
 
  • 2,7176 TL

  • 2,9613 TL

  • 102,8888 TL

  • 85.551

KIZILTEPE'YE SAĞLIK MESLEK LİSESİ KARARI ALINDI

Kızıltepe'ye Sağlık Meslek Lisesi kararı alındı
27 Nisan 2012 Cuma 09:58

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Mardin Valisi Turhan Ayvaz Başkanlığında toplandı. Kurul Kızıltepe Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması kararı aldı.

Yapılan toplantıda bir önceki toplantıdan alınan kararların değerlendirmesinin ardından Mardin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce hazırlanarak kurul tarafından onaylanan 2012 yıllık iş gücü eğitiminin güncellenmesi, toplum yararına çalışma programları için yapılan ilan sonucu gelen proje tekliflerinin değerlendirilerek karara bağlanması, Denetim kurulu üyelerinin belirlenmesi, Kızıltepe ilçesinde Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması ve Midyat ilçesi Çavuşlu Çok programlı Lisesi bünyesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanının açılması teklifleri kurulca kabul edildi.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan kurs ve programların denetimine ilişkin kurula bilgi verilmesi, Kurul üyelerinin İşgücü piyasası ile ilgili talep, beklenti ve önerilerin sunulması yönündeki gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

Vali Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan toplantıya Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Vali Yardımcısı Selim Palamut, İl özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan katıldı. Toplantıya ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İş Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Hak-iş Sendikası, Türk-iş Sendikası, Türkiye Sakatlar Derneği ve MİKAD gibi kuruluşların temsilcileri katıldı.


DİĞER HABERLER

MOVAPARK’IN EV SAHİPLİĞİNDE BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ YAPILDI

MOVAPARK’IN EV SAHİPLİĞİNDE BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ YAPILDI

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, sponsorluğunu ve ev sahipliğini Movapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin yaptığı 8.sınıflar arası Bilgi Yarışması İl Finali geniş bir katılımla Movapark’ta gerçekleştirildi.

YPG’li Önen’in cenazesi ailesine teslim edildi

YPG’li Önen’in cenazesi ailesine teslim edildi

Rojava’da geçirdiği kaza sonrası yaşamını yitiren YPG’li Abdurrahman Önen (Welat Azad)’nin cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Mardin Kızıltepe Şenyurt (Dilbêsîyê) sınır kapısından alındı.

Muhtar Şeran Güven Tazeledi

Muhtar Şeran Güven Tazeledi

Kızıltepe Muhtarlar Derneği olağan kurul toplantısında Şeran yeniden başkanlığa seçildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan 7. kez başkanlık görevine getirilmiş oldu.

Kızıltepe 'de Atık Pil Kutuların dağıtımı yapılmaya başladı…

 Kızıltepe 'de Atık Pil Kutuların dağıtımı yapılmaya başladı…

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi ve Taşınabilir Üreticileri İktisadi İşletmesi Derneği ile Atık Pillerin Kızıltepe ilçesinde ayrı toplanması, taşınması ve bertaraf proje uygulama protokol devreye girmesiyle bazı okularada Atık Pil Kutuları konuldu

Kızıltepe’de Kürt dili paneli

Kızıltepe’de Kürt dili paneli

Kızıltepe ilçesinde MALPER çalışanları tarafından Kürt dilinin durumuna ilişkin panel düzenlendi.

Kızıltepe Belediyesi mahalle(köy) haritası yeniden düzenlendi.

Kızıltepe Belediyesi mahalle(köy) haritası yeniden düzenlendi.

Mardin’in büyük şehir olmasıyla birlikte köyler mahalle konumuna geçtiği için Kızıltepe mahalle haritası yeniden düzenlendi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu