01 Eylül 2014 Pazartesi 23:57
 
  • 2,1595 TL

  • 2,8366 TL

  • 89,3367 TL

  • 80.825

KIZILTEPE'YE SAĞLIK MESLEK LİSESİ KARARI ALINDI

Kızıltepe'ye Sağlık Meslek Lisesi kararı alındı
27 Nisan 2012 Cuma 09:58

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI İl istihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Mardin Valisi Turhan Ayvaz Başkanlığında toplandı. Kurul Kızıltepe Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması kararı aldı.

Yapılan toplantıda bir önceki toplantıdan alınan kararların değerlendirmesinin ardından Mardin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce hazırlanarak kurul tarafından onaylanan 2012 yıllık iş gücü eğitiminin güncellenmesi, toplum yararına çalışma programları için yapılan ilan sonucu gelen proje tekliflerinin değerlendirilerek karara bağlanması, Denetim kurulu üyelerinin belirlenmesi, Kızıltepe ilçesinde Özcan Yıldız Lisesi bünyesinde Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin açılması ve Midyat ilçesi Çavuşlu Çok programlı Lisesi bünyesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanının açılması teklifleri kurulca kabul edildi.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülmekte olan kurs ve programların denetimine ilişkin kurula bilgi verilmesi, Kurul üyelerinin İşgücü piyasası ile ilgili talep, beklenti ve önerilerin sunulması yönündeki gündem maddeleri görüşülüp karara bağlandı.

Vali Turhan Ayvaz başkanlığında yapılan toplantıya Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, Vali Yardımcısı Selim Palamut, İl özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan katıldı. Toplantıya ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi, Dicle Kalkınma Ajansı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İş Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Hak-iş Sendikası, Türk-iş Sendikası, Türkiye Sakatlar Derneği ve MİKAD gibi kuruluşların temsilcileri katıldı.


DİĞER HABERLER

Akdağ'dan eylem yapan çiftçilere ziyaret

Akdağ'dan eylem yapan çiftçilere ziyaret

Kızıltepe ilçesine bağlı köylerde yaşanan elektrik kesintisini protesto etmek isteyen bir grup çiftçi, Mardin Valiliği önünde eylem yaptı.

Vali Takesen, Hububat merkezini ziyaret etti

Vali Takesen, Hububat merkezini ziyaret etti

Mardin Valisi Mustafa Taşkesen,Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna ve Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ile beraber, Kızıltepe Hububat Ticaret merkezini ziyaret ettiler.

DBP'li Başkanlardan Vali'ye ziyaret

DBP'li Başkanlardan Vali'ye ziyaret

DBP'li Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarından Vali Mustafa Taşkesen’e ziyaret etti.

IŞİD kampı Olarak Lanse Edilen Yer Medrese Çıktı

IŞİD kampı Olarak Lanse Edilen Yer Medrese Çıktı

Kızıltepe ilçesinde IŞİD kampı olarak lanse edilen yerin medrese olduğu ortaya çıktı. Kapılarını ilk kez İlke Haber Ajansı`na açan medresenin müderrisi Mehmet Beşir Düzgün, "Sırf medrese açarak öğrencilere İslami ilimler öğretiyoruz diye bizi hedef gösteriyorlar." dedi.

Seçimin sürprizi Demirtaş'tan

Seçimin sürprizi Demirtaş'tan

Seçimin en büyük sürprizini Demirtaş yaptı. Bölgenin 11 ilinde birinci, 4 ilinde ise ikinci olan Demirtaş, 3 büyük ilde de oy oranını 2'ye katlayarak yüzde 10 barajını zorlayabileceğini kanıtladı.

Park halindeki araç alev aldı

Park halindeki araç alev aldı

Kızıltepe ilçesinde park halindeki özel bir araba alev aldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu