23 Ocak 2019 Çarşamba 02:01
 

KIZILTEPE'DEKİ YETİM AİLELERE 'SAMİMİ-YET' İFTARI

Kızıltepe'deki yetim ailelere 'Samimi-Yet' iftarı
25 Haziran 2015 Perşembe 12:04

Kızıltepe kaymakamlığı Samimi-Yet Projesi kapsamında yetim çocukların ailelerine iftar yemeği verildi.

Yetim çocukların ailelerine verilen iftar yemeğine Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçe müftüsü Masum Taşçı, sivil toplum kuruluşları ve babası vefat etmiş çocukların aileleri katıldı. Programda çeşitli hediyeler verildi.

Yemekte bir konuşmada Samimi-Yet projesi hakkında bilgi veren ilçekaymakamı Ermiş, “iki yıldır uyguladığımız Samimi-Yet Projesi sosyal içerikli koruyucu bir destek programı eşi vefat etmiş ve 0-18 yaş arası çocukları ile anne ve babasını kaybetmiş aynı yaş kategorisindeki çocukları kapsamaktadır. Proje ile olumsuz etkilerin azalması hedeflenmektedir. Ev ziyaretleri, diğer ailelerle tanışmalar, yalnızlık duyguların giderilmesi, sosyo kültürel etkinliklerden yararlanılması, ekonomik sıkıntıların giderilmesi, farkındalık ve sosyal aidiyetin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Proje kapsamında 387 aileye ulaşılmış toplam 879 kişi proje kapsamına dahil edilmiştir. Proje hayırseverlerin destekleri ve ihtiyaç halinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı takviye amaçlı destekte bulunmaktadır.” diye konuştu.

Çeşitli etkinlikler kapsamında ailelerle bir araya geldiklerini ifade eden Ermiş, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Bizler iki yıllık süre zarfında 2 defa tanışma yemeği, seminerler, anneler günü ve doğum günü etkinlikleri, karne programı kapsamında 50 çocuğa tablet, 14 çocuğa bisiklet ve 304 çocuğa giyim eşyası sağlanmıştır. Ramazan ayı iftar ve yardım programları, üniversite öğrencilerine destek, 8 öğrenciye aylık 200 lira destek, 25 öğrenciye dönem başı 400 lira destek verilmiştir. Bayramlaşma programları yapılmış kurbanlıklar ailelere verilmiştir. Kırtasiye malzemeleri ve uçurtma şenliği ve piknikler düzenlenmiştir. Ayrıca önümüzdeki Temmuz ayında Kocaeli sarı su kampında başarılı 50 öğrenciye tatil programı olacaktır. Uygulanmakta olan bu program vatandaş Devlet desteği açısından çok önem arz etmektedir. Hepinizin mübarek Ramazanını kutluyorum. Tayin döneminde olduğumuz için belki de bu sizinle son programımdır. onun için sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Programa desteği olan herkesi selamlıyorum teşekkür ediyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu