16 Ekim 2018 Salı 00:27
 

KIZILTEPE'DEKİ YETİM AİLELERE 'SAMİMİ-YET' İFTARI

Kızıltepe'deki yetim ailelere 'Samimi-Yet' iftarı
25 Haziran 2015 Perşembe 12:04

Kızıltepe kaymakamlığı Samimi-Yet Projesi kapsamında yetim çocukların ailelerine iftar yemeği verildi.

Yetim çocukların ailelerine verilen iftar yemeğine Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, ilçe müftüsü Masum Taşçı, sivil toplum kuruluşları ve babası vefat etmiş çocukların aileleri katıldı. Programda çeşitli hediyeler verildi.

Yemekte bir konuşmada Samimi-Yet projesi hakkında bilgi veren ilçekaymakamı Ermiş, “iki yıldır uyguladığımız Samimi-Yet Projesi sosyal içerikli koruyucu bir destek programı eşi vefat etmiş ve 0-18 yaş arası çocukları ile anne ve babasını kaybetmiş aynı yaş kategorisindeki çocukları kapsamaktadır. Proje ile olumsuz etkilerin azalması hedeflenmektedir. Ev ziyaretleri, diğer ailelerle tanışmalar, yalnızlık duyguların giderilmesi, sosyo kültürel etkinliklerden yararlanılması, ekonomik sıkıntıların giderilmesi, farkındalık ve sosyal aidiyetin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Proje kapsamında 387 aileye ulaşılmış toplam 879 kişi proje kapsamına dahil edilmiştir. Proje hayırseverlerin destekleri ve ihtiyaç halinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı takviye amaçlı destekte bulunmaktadır.” diye konuştu.

Çeşitli etkinlikler kapsamında ailelerle bir araya geldiklerini ifade eden Ermiş, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Bizler iki yıllık süre zarfında 2 defa tanışma yemeği, seminerler, anneler günü ve doğum günü etkinlikleri, karne programı kapsamında 50 çocuğa tablet, 14 çocuğa bisiklet ve 304 çocuğa giyim eşyası sağlanmıştır. Ramazan ayı iftar ve yardım programları, üniversite öğrencilerine destek, 8 öğrenciye aylık 200 lira destek, 25 öğrenciye dönem başı 400 lira destek verilmiştir. Bayramlaşma programları yapılmış kurbanlıklar ailelere verilmiştir. Kırtasiye malzemeleri ve uçurtma şenliği ve piknikler düzenlenmiştir. Ayrıca önümüzdeki Temmuz ayında Kocaeli sarı su kampında başarılı 50 öğrenciye tatil programı olacaktır. Uygulanmakta olan bu program vatandaş Devlet desteği açısından çok önem arz etmektedir. Hepinizin mübarek Ramazanını kutluyorum. Tayin döneminde olduğumuz için belki de bu sizinle son programımdır. onun için sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Programa desteği olan herkesi selamlıyorum teşekkür ediyorum.” dedi.

DİĞER HABERLER

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu