21 Ocak 2018 Pazar 21:11
 

KIZILTEPE'DE 5 KİŞİYE TUTUKLAMA

Kızıltepe'de 5 kişiye tutuklama
28 Temmuz 2015 Salı 18:23

Kızıltepe'de düzenlenen operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 11 kişiden 5’ine tutuklama kararı çıktı.

Edinilen bilgilere göre; Kızıltepe’de hafta sonu sabahın erken saatlerinde düzenlen operasyonda gözaltına alınan ve sorgusu tamamlanan 11 kişi Cumhuriyet savcılığı tarafından örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, sanıklardan H.O, H.D, A.B, M.K ve M.A isimlerindeki 5 kişi tutuklanırken A.Ö, M.A, H.A, O.S ve B.D ve İ.A adlı 4 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartı ile serbest bıraktı, adlı kişiler serbest bırakıldı.

Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ve Dargeçit ilçelerinde Aynı gün yapılan şafak operasyonların da Kızıltepe'de 11 kişi, Midyat'ta 4 kişi, Nusaybin'de 6 kişi ve Dargeçit'te 3 kişi olmak üzere toplam 24 kişi gözaltına alınmıştı.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu