23 Ocak 2018 Salı 06:52
 

KIZILTEPE’DE YAPILAN YÜRÜYÜŞE MÜDAHALE

Kızıltepe’de yapılan yürüyüşe müdahale
18 Kasım 2015 Çarşamba 13:09

Nusaybin'de devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe yapılan müdahale sonrasında olaylar çıktı.

DBP ve HDP Kızıltepe ilçe örgütleri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüş öncesi aralarında DBP, HDP Mardin İl örgütü yöneticileri, Barış Anneleri, KJA, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanları, STK’lar ve yüzlerce vatandaşın bulunduğu kitle Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bir araya geldi. Yürüyüş nedeni ile geniş güvenlik önlemlerinin alındığı dikkat çekerken kitle  “Sokaklardayız direniyoruz yasakları tanımıyoruz” yazılı pankart eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından kitlenin polisin dağılma ihtarına uymaması üzerine kitleye müdahale oldu. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile yaptığı müdahale sonrasında ara sokaklara dağılan kitle ile polis arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada kitlede polislere taşlarla karşılık verirken müdahale sırasında isimleri öğrenilemeyen bazı kişilerinde gözaltına alındıkları görüldü.

Çatışmalar İpek ve Koçhisar mahallerinde ise yer yer devam etti 

Mardin Arena/ Haşim Abak

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu