21 Şubat 2019 Perşembe 07:16
 

KIZILTEPE’DE YAPILAN YÜRÜYÜŞE MÜDAHALE

Kızıltepe’de yapılan yürüyüşe müdahale
18 Kasım 2015 Çarşamba 13:09

Nusaybin'de devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe yapılan müdahale sonrasında olaylar çıktı.

DBP ve HDP Kızıltepe ilçe örgütleri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüş öncesi aralarında DBP, HDP Mardin İl örgütü yöneticileri, Barış Anneleri, KJA, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanları, STK’lar ve yüzlerce vatandaşın bulunduğu kitle Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bir araya geldi. Yürüyüş nedeni ile geniş güvenlik önlemlerinin alındığı dikkat çekerken kitle  “Sokaklardayız direniyoruz yasakları tanımıyoruz” yazılı pankart eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından kitlenin polisin dağılma ihtarına uymaması üzerine kitleye müdahale oldu. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile yaptığı müdahale sonrasında ara sokaklara dağılan kitle ile polis arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada kitlede polislere taşlarla karşılık verirken müdahale sırasında isimleri öğrenilemeyen bazı kişilerinde gözaltına alındıkları görüldü.

Çatışmalar İpek ve Koçhisar mahallerinde ise yer yer devam etti 

Mardin Arena/ Haşim Abak

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu