23 Nisan 2018 Pazartesi 10:39
 

KIZILTEPE’DE YAPILAN YÜRÜYÜŞE MÜDAHALE

Kızıltepe’de yapılan yürüyüşe müdahale
18 Kasım 2015 Çarşamba 13:09

Nusaybin'de devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe yapılan müdahale sonrasında olaylar çıktı.

DBP ve HDP Kızıltepe ilçe örgütleri, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek ve Nusaybin halkını sahiplenmek amacıyla yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüş öncesi aralarında DBP, HDP Mardin İl örgütü yöneticileri, Barış Anneleri, KJA, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanları, STK’lar ve yüzlerce vatandaşın bulunduğu kitle Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bir araya geldi. Yürüyüş nedeni ile geniş güvenlik önlemlerinin alındığı dikkat çekerken kitle  “Sokaklardayız direniyoruz yasakları tanımıyoruz” yazılı pankart eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüşün ardından kitlenin polisin dağılma ihtarına uymaması üzerine kitleye müdahale oldu. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile yaptığı müdahale sonrasında ara sokaklara dağılan kitle ile polis arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada kitlede polislere taşlarla karşılık verirken müdahale sırasında isimleri öğrenilemeyen bazı kişilerinde gözaltına alındıkları görüldü.

Çatışmalar İpek ve Koçhisar mahallerinde ise yer yer devam etti 

Mardin Arena/ Haşim Abak

DİĞER HABERLER

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu