28 Mayıs 2020 Perşembe 08:38
 

KIZ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ TÜBİTAK BİLİM FUARINDA PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi
26 Nisan 2018 Perşembe 10:03

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Kızıltepe Ersoylu Mahallesi´nde bulunan Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında öğrencilerin hazırladığı 20 projenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Ceylan, Kızıltepe İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Muhsin Cesur, STK Başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, velileri ve davetliler katıldı.

13 danışman öğretmenin nezaretinde 40 öğrencinin özverili çalışmaları sonucu Fizik alanında 4, Edebiyat alanında 2, Tarih alanında 1, Matematik alanında 3, Kimya alanında 1, Biyoloji alanında 4, Felsefe alanında 1, Psikoloji alanında 1, Coğrafya alanında 2 ve beden Eğitimi alanında 1 proje olmak üzere toplam 20 proje hazırlandı.

Proje koordinatörü Engin Aktaş´a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkaya, öğrencilerin yaratıcı olmaları ve zekâlarının gelişmesi açısından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının her zaman yapılması gerektiğini söyleyen Aktaş, Projede katkısı bulunan ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Proje Koordinatörü olan okulun Fizik öğretmeni Engin Aktaş, yaklaşık 4 aydan bu yana öğrencilerle birlikte hazırlık yaptıkları ve bugün projelerinin açılışını yaptıklarını söyledi.

Aktaş, "20 tane projeyle başvuru yapmıştık. 40 öğrenciye 13 danışman öğretmen yol gösterip bu projeleri ortaya çıkarttık. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının gerçekten öğrencilere olumlu etkisi olduğu görülüyor.  İlk başta ufak tefek projelerle başlayarak her sene üstüne koya koya çocukların bilimle, teknolojiyle aralarındaki bağın güçlendiğini ve bu şekilde devam ederek öğrencilerimizin ilerleyen yıllarda teknolojiye kesin ürünler katacağına inanıyoruz. Öğrencilerimiz,  projelerindeki olumlu tepkiden dolayı 4 ayın yorgunluğu yüzlerinde görünmüyor. Bundan hepsi mutlu şuan bütün öğrencilerimiz önümüzdeki sene fuarda yapacaklarını projeleri düşünmeye başladılar. Bu yüzden TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının böyle bir avantajı var." şeklinde konuştu.

Protokol üyeleri ve davetliler bahçede kurulan stantlarda sergilenen projeleri gezerek çalışmalar hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldılar.

Program, davetlilere yapılan ikramların ardından sona erdi. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu