23 Mayıs 2015 Cumartesi 11:44
 
  • 2,6002 TL

  • 2,8734 TL

  • 100,7352 TL

  • 85.804

ESRAR OPERASYONU

Esrar Operasyonu
11 Şubat 2012 Cumartesi 09:52

11 Subat 2012, 02:02 Editör ekspres haber Mardin ve Kızıltepe'de 189 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan 25 kişiden 23'ü tutuklandı

Mardin’de Esrar Operasyonu
 
Mardin Emniyet Müdürlüğü şube müdürlüğünce Kaçakçılıkla Mücadele ve Organize Suçlar Şubesi (KOM) tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan iki ayrı operasyonda 189 kilo gram esrara el konulurken, gözaltına alınan 25 kişiden 23’ü tutuklandı. Diğer 2 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kızıltepe ilçesinde faaliyet gösteren suç örgütüne 11 ayrı noktada yapılan operasyonda 10 şebeke elemanı ve merkezde faaliyet gösteren ve Diyarbakır’ın da aralarında bulunduğu 13 ayrı noktada yapılan operasyonlarda 15 kişilik başka şebeke olmak üzere 25 kişi 6 ay süren takipler sonucunda yakalandı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; Mardin Merkez ve Kızıltepe ilçesinde torbacılık yöntemiyle uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan 2 ayrı suç örgütüne yönelik başlatılan planlı çalışmalar kapsamında Mardin il ve ilçeleri ve Diyarbakır ili olmak üzere toplam 19 ikamet 2 iş yerine yapılan eş zamanlı operasyonda toplam 25 şahıs yakalanmıştır. Operasyon kapsamında toplam 189 kg. esrar maddesi, 1 hassas terazi, 1 tabanca ele geçirilmiştir.

Yakalanan şebeke elemanlarının çoğunun daha önce de farklı suçlara karıştıkları tespit edildi. Emniyetin yaptığı suç analizlerinde yakalanan şahısların 33 defa uyuşturucu madde ticareti yapmak 28 adet hırsızlık suçuna, 6 adet kaçakçılık suçuna, 3 adet suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, 3adet nitelikli dolandırıcılık, 3 adet sahtecilik, 2 adet yağma, 2 adet güvenliği tehlike sokulması, 2 adet kumar oynama ve yer sağlama, 1 adet kasten yaralama, 1 adet kız kaçırma suçu olmak üzere yakalanan 25 sahsın toplam 184 adet suç kaydı tespit edildi.

Uyuşturucu satıcılarının ağırlıklı olarak gençleri hedef aldıkları şahısları uyuşturucu maddeleri genel olarak okul çevreleri okullara yakın olan internet kafe ve kafeteryaları yoğun bir şekilde kullandıkları bildirildi.

Operasyonlar kapsamında yakalanan şahıslar hakkında, suç işlemek suçundan örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyeti kapsamında uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından Mahkemeye çıkarılan 25 şahıstan 23’ü tutuklanarak Mardin E- tipi kapalı cezaevine gönderilmiştir. Diğer 2 şahıs da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kara ise yaptığı açıklamada Mardin KOM Şube Müdürlüğünün gençlere uyuşturucu madde temin ederek onları bağımlı hale getirerek kendi amaçları doğrultusunda kullanan uyuşturucu madde satışında temin edilen gelirden terör örgütlerin finansman sağlayan suç örgütlerine karşı mücadelenin devam ettiğini söyledi.


DİĞER HABERLER

Mardin’de 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı

Mardin’de 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı

Mardin Kızıltepe Mova Park alışveriş merkezinde 38 çiftin toplu nikah töreni yapıldı.

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor

Mersin ve Adana’da yapılan bombalı saldırı kınanmaya devam ediliyor

KESK, DİSK ve Emek Örgütleri tarafından HDP’nin Adana ve Mersin il örgütlerine yapılan bombalı saldırı yapılan basın açıklaması ile kınandı.

Kızıltepe’de Seçim Güvenlik Toplantısı yapıldı

Kızıltepe’de Seçim Güvenlik Toplantısı yapıldı

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş başkanlığında 7 Haziran tarihinde yapılacak Milletvekili genel seçimleri ile ilgili Güvenlik Toplantısı yapıldı.

Kızıltepe’de girişimci kadına mikro kredi desteği

Kızıltepe’de girişimci kadına mikro kredi desteği

Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla hizmet veren Mikro Kredi Kızıltepe Şubesi, iç giyim mağazası işleten 6 yıllık üyesi kadın girişimciye,10 bin TL tutarında mikro kredi desteğinde bulundu.

KIZILTEPE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

KIZILTEPE ÖĞRENCİLERİNDEN RESİM SERGİSİ

Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki Çağıl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 2. resim sergisi açıldı.

Kızıltepe’de “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirildi

Kızıltepe’de “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirildi

Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri (TÜM-BEL SEN) Mardin Kızıltepe Temsilciliği öncülüğünde Mardin ve ilçelerinde bulunan DBP, HDP ve KESK bileşenlerinin kadın üyelerine yönelik Kızıltepe Belediye Meclis toplantı salonunda “Kadın Hareketi Tarihi” konulu seminer gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu