31 Mayıs 2020 Pazar 10:54
 

EKPSS'YE GİRECEK ENGELLİLERE DESTEK

EKPSS'ye girecek engellilere destek
20 Nisan 2018 Cuma 09:18

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından, 22 Nisan 2018 Pazar günü Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) gerçekleştirilecek.

Mardin'in Kızıltepe Kaymakamlığına bağlı Engelsiz Yaşam Atölyesi'nde EKPSS kursuna katılan 30 memur adayı için moral yemeği verildi.

Engelsiz Yaşam Atölyesi Projesi Koordinatörü Ahmet Adıyaman, temel amaçlarının, ilçedeki yaklaşık 15 bin engellinin çeşitli kurslarla meslek edinmesini sağlayıp, istihdama katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Kursa devam eden 30 engelliye, hafta sonu gireceği sınav için moral vermek amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini bildiren Adıyaman, projelerinin 2017'de başlatıldığını kaydetti.

Adıyaman, "Projenin temel amacı, ilçemizde sayısı yaklaşık 15 bini bulan engelli vatandaşlarımızın çeşitli kurslarla yaşam konforlarını geliştirmek, kendilerine meslek edinerek, ülkemizin en ciddi sorunlarından biri olan istihdama katkı sağlamaktır. Organizasyonun amacı, öğrencilerimizin hafta sonu girecekleri sınavda kendilerine moral ve motivasyon vermektir. Özellikle Kızıltepe Belediyesinin maddi ve manevi destekleri sayesinde projemiz amacının çok ötesinde devam etmektedir. Engelsiz Yaşam Atölyesinde şu anda aşçılık kursu, telkari kursu, okuma-yazma kursu, bilgisayar kursu, bilgisayarlı muhasebe kursu, EKPSS kursu, sosyal ve kültürel alanlarda müzik ve resim kurslarında kursiyerler eğitim almaktalar." dedi.

Kızıltepe Engelliler Gücü Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Yusuf Taşkın ise bu etkinliğin engellilere moral açısından çok iyi olduğunu ve bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini aktarıp, EKPSS'ye girecek bütün adaylara başarılar diledi.

Programa; Kızıltepe Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Topal, Kızıltepe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ramazan Uygur, Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Alaaddin Özel, memur adayları ve yakınları katıldı.(İLKHA)

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu