18 Ağustos 2018 Cumartesi 03:28
 

EĞİTİM SEN: TOPLUMUN CEZALANDIRILMASI KABUL EDİLEMEZ

Eğitim Sen: Toplumun cezalandırılması kabul edilemez
19 Ocak 2016 Salı 15:23

Eğitim Sen Kızıltepe Temsilciliği düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçimleri ile birlikte muhalif kesimlere yönelik baskıların arttırıldığını ileri sürdü.

itim Sen Kızıltepe Temsilciliği, temsilcilik binasında düzenlediği basın toplantısına Eğitim Sen yönetici ve üyelerinin yanı sıra DİSK, KESK ve TMMOB temsilcileri de katıldı. 

Eğitim Sen Kızıltepe yöneticisi Ergin Çetinkaya’nın okuduğu ortak basın metninde, 7 Haziran seçimleri sonrasında adı konulmamış bir iç savaşın aylardır sürdüğünü, Kürt halkına, çocuklarına, sağlık ve eğitim emekçilerine yapılanların adeta bir katliam boyutuna vardığını söyleyen Çetinkaya, en ufak bir demokratik tepkiye hemen saldırıların olduğunu ve en son sayıları 2 bini bulan barışçıl akademisyenlerin hain olarak ilan edildiğini belirterek, 7 Haziran seçimleri sonrasında aralarında müdür ve müdür yardımcılarının bulunduğu çok sayıda yöneticilerine adli ve idari soruşturmaların açıldığını aktardı. 

Yaşananlara karşı “Gün birlik günüdür” diyen Çetinkaya, “Hükümetin son aylarda artan düşünce ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere temel hak ve özgürlükleri devlet güvenliği altında yok sayması ayaklar altına alması halkı ve sivil toplumu bu yolla cezalandırılması kabul edilemez” ifadelerinde bulundu.

DİĞER HABERLER

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Muhtarlar Yeni Ofislerinde hizmet vermeye başladı

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle ve 160 kırsal mahallesine hizmet verecek olan ‘Kızıltepe Merkez Muhtarlar Ofisi’ hizmete girdi.

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu