21 Ocak 2018 Pazar 21:12
 

EĞİTİM SEN: TOPLUMUN CEZALANDIRILMASI KABUL EDİLEMEZ

Eğitim Sen: Toplumun cezalandırılması kabul edilemez
19 Ocak 2016 Salı 15:23

Eğitim Sen Kızıltepe Temsilciliği düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçimleri ile birlikte muhalif kesimlere yönelik baskıların arttırıldığını ileri sürdü.

itim Sen Kızıltepe Temsilciliği, temsilcilik binasında düzenlediği basın toplantısına Eğitim Sen yönetici ve üyelerinin yanı sıra DİSK, KESK ve TMMOB temsilcileri de katıldı. 

Eğitim Sen Kızıltepe yöneticisi Ergin Çetinkaya’nın okuduğu ortak basın metninde, 7 Haziran seçimleri sonrasında adı konulmamış bir iç savaşın aylardır sürdüğünü, Kürt halkına, çocuklarına, sağlık ve eğitim emekçilerine yapılanların adeta bir katliam boyutuna vardığını söyleyen Çetinkaya, en ufak bir demokratik tepkiye hemen saldırıların olduğunu ve en son sayıları 2 bini bulan barışçıl akademisyenlerin hain olarak ilan edildiğini belirterek, 7 Haziran seçimleri sonrasında aralarında müdür ve müdür yardımcılarının bulunduğu çok sayıda yöneticilerine adli ve idari soruşturmaların açıldığını aktardı. 

Yaşananlara karşı “Gün birlik günüdür” diyen Çetinkaya, “Hükümetin son aylarda artan düşünce ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere temel hak ve özgürlükleri devlet güvenliği altında yok sayması ayaklar altına alması halkı ve sivil toplumu bu yolla cezalandırılması kabul edilemez” ifadelerinde bulundu.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu