22 Mayıs 2019 Çarşamba 04:06
 

KIZILTEPE’DEKİ “GÖNÜL KÖPRÜSÜ” ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ.

 Kızıltepe’deki “Gönül Köprüsü” öğrencileri sevindirdi.
03 Nisan 2015 Cuma 11:02

Kızıltepe ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılıp, okulların bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

 
Kızıltepe ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılıp, okulların bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesinin ilk ayağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün destekleri ile bugün gerçekleştirildi. Projenin ilk ayağında Damlalı, Gürmeşe, Dörtyol ve Akça İlkokulları öğrencileri ile bir araya gelinerek öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Daha sonra etkinlik kapsamında daha yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için gidilen tüm okulların bahçelerinde fidan dikimi yapıldı.

Etkinliğe, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen, Okul Müdürü Gülseren Özlem Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Proje kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi giyim bölümünün dikimini yaptığı 300 tişört, çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları çeşitli oyuncaklar, yiyecek, içecek ve yüz boyama etkinlikleri hazırlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç ile İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen, tarafından okul öncesi öğrencilerine oyuncaklar dağıtılırken, ilkokul öğrencilerine de tişörtler hediye edildi. Tüm öğrencilere ise yiyecek dağıtıldı. Ayrıca etkinlik çerçevesinde yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için gidilen tüm okulların bahçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Genç ile İlçe Emniyet Müdürü Ergen tarafından fidan dikimi yapıldı.

İlçe milli eğitim müdürü Genç, yapılan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesinin ilk ayağında Damlalı, Gürmeşe, Dörtyol ve Akça İlkokulları öğrencilerimizle ile bir araya gelerek onlara çeşitli hediyeler dağıtıp sevindirdik. Daha sonra etkinlik kapsamında daha yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için İlçe Emniyet Müdürümüz ile beraber gittiğimiz tüm okulların bahçelerinde fidan dikimi yaptık. Çocuklar bizim geleceğimiz, bizim de geleceğimiz olan yavrularımıza sahip çıkmamız lazım. Çocukların yüzündeki o tebessüm bizleri duygulandırdı. Gerçekten yüzlerindeki sevinç görmeye değerdi. Çocuklara sevgi verdiğinizde karşılığını muhakkak alırsınız. Çünkü çocuklar her şeyden önce sevgiye muhtaçtır.

Genç, son olarak “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında emeği geçen herkese, özellikle öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler ise, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu