21 Ocak 2018 Pazar 21:09
 

KIZILTEPE’DEKİ “GÖNÜL KÖPRÜSÜ” ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİRDİ.

 Kızıltepe’deki “Gönül Köprüsü” öğrencileri sevindirdi.
03 Nisan 2015 Cuma 11:02

Kızıltepe ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılıp, okulların bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

 
Kızıltepe ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılıp, okulların bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesinin ilk ayağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün destekleri ile bugün gerçekleştirildi. Projenin ilk ayağında Damlalı, Gürmeşe, Dörtyol ve Akça İlkokulları öğrencileri ile bir araya gelinerek öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Daha sonra etkinlik kapsamında daha yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için gidilen tüm okulların bahçelerinde fidan dikimi yapıldı.

Etkinliğe, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen, Okul Müdürü Gülseren Özlem Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Proje kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi giyim bölümünün dikimini yaptığı 300 tişört, çocuk gelişimi bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları çeşitli oyuncaklar, yiyecek, içecek ve yüz boyama etkinlikleri hazırlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç ile İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen, tarafından okul öncesi öğrencilerine oyuncaklar dağıtılırken, ilkokul öğrencilerine de tişörtler hediye edildi. Tüm öğrencilere ise yiyecek dağıtıldı. Ayrıca etkinlik çerçevesinde yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için gidilen tüm okulların bahçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Genç ile İlçe Emniyet Müdürü Ergen tarafından fidan dikimi yapıldı.

İlçe milli eğitim müdürü Genç, yapılan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Gönül Köprüsü” projesinin ilk ayağında Damlalı, Gürmeşe, Dörtyol ve Akça İlkokulları öğrencilerimizle ile bir araya gelerek onlara çeşitli hediyeler dağıtıp sevindirdik. Daha sonra etkinlik kapsamında daha yaşanılabilir ve doğal bir çevre oluşturmak için İlçe Emniyet Müdürümüz ile beraber gittiğimiz tüm okulların bahçelerinde fidan dikimi yaptık. Çocuklar bizim geleceğimiz, bizim de geleceğimiz olan yavrularımıza sahip çıkmamız lazım. Çocukların yüzündeki o tebessüm bizleri duygulandırdı. Gerçekten yüzlerindeki sevinç görmeye değerdi. Çocuklara sevgi verdiğinizde karşılığını muhakkak alırsınız. Çünkü çocuklar her şeyden önce sevgiye muhtaçtır.

Genç, son olarak “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında emeği geçen herkese, özellikle öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler ise, emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu