21 Şubat 2019 Perşembe 07:19
 

KIZILTEPE’DE GELENEKSEL TARLA GÜNLERİ YAPILDI

 Kızıltepe’de Geleneksel Tarla Günleri yapıldı
08 Mayıs 2015 Cuma 10:33

Kızıltepe'de Traktör ve ekipmanları tanıtımı yapıldı.Geleneksel New Holland Tarla Günleri Kızıltepe’de yapıldı

New Holland’ın, ürünlerini çiftçiye tanıtmak üzere hayata geçirdiği “New Holland Tarla Günleri” kapsamında Kızıltepe ilçesi Sandıklı mahallesinde traktör ve tarım malzemeleri tanıtımı yapıldı.

 

Türk Traktör ve New Holland ile Mardin bölge ana bayileri Kılıç Tarım işbirliği ile düzenlene program bölgedeki çiftçiler katıldı. Katılımcı çiftçiler traktörleri ekipmanlarla tarla’da beraber denediler.

 

Ürünlerini ülke çapında tanıtmak üzere gerçekleştirdiği geleneksel “New Holland Tarla Günleri” kapsamında bu yıl marka bayileri tarafından 31 Mart – 8 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor.

 

Ev sahipliğini Türk Traktör-New Holland Mardin ana bayii Reşit Kılıç’ın yaptığı Programda bir konuşma yapan Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin şöyle dedi:

“Mezopotamya ovasında toprağa eşli değen çiftçilerin tarımsal alanlarda ülkemize döviz kazandıran sanayicilerinde ufkunu açıyor ve istihdamı sağlayor. Ne yazık ki bazı uygulamalar ve çevremizde bölgemizde komşu ülkelerimizde yaşanan sıkıntıların bertaraf edilmesi gerekmektedir. Tek temennimiz Türkiye’nin huzura kavuşmuş olduğu gibi komşu ülkelerimizde yaşanan sıkıntıların da bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.” Dedi.

 

Çiftçilere traktör ve ekipmanlarını tarlada kullanıp deneyimleme fırsatı sunduklarını belirten Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir’de yaptığı konuşmada:

“ 1954 yılından bu yana çiftçilerimizin verimini ve kazancını artıracak sizlerin modern üretim tekniklerin kullanmasını sağlayacak maliyetlerinizi düşürecek Traktörleri ve ekipmanları sizlere ileri teknoloji ile uygun koşullarda ve Türkiye’nin en büyük en geniş ve en deneyimli satış ve satış sonrası bayii teşkilatı ile sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Sade Türk çiftçisine değil dünya çiftçisine hizmet ediyoruz. Ankara’da Türk Traktör fabrikasında üretilen Traktörlerimizi dünyanın 5 kısasında 130’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. İhracatımızın yüzde 25’i Kuzey Amerika ve Kanada’ya diğer bir değimle geçen yıl ki Türkiye ihracatının yüzde 90’ını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Kızıltepe ovasında Mezopotamya ovasında bu verimli bereketli topraklarda çiftçilerle hep beraber olmanın lider marka olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün burada hem traktörlerimizin hem de ekipmanlarımızın kullanımını test imkanını çiftçilerimize tanıyoruz. 140 beygir gücündeki traktörü TR 6’yı test etme imkanı veriyoruz. Türkiye’de tasarlanan ve geliştirilen ve Avrupa’da ilk defa Türkiye’de üretilen bir traktör Avrupa’da yılın traktörü seçildi TT Junıor bu traktörün de test etme imkanını çifçiye sunuyoruz. Çiftçilerimizin verimliliği bizim için en önemli konu çiftçimiz varsa biz varız onlar var olacak ki sürekli kazanacak ki bizde onları desteklemeye devam edeceğiz. Tarla tatbikatını niye Mardin’de seçtik çünkü Mardin ve Kızıltepe’nin tarımsal potansiyeli çok yüksek tarımsal hasılatı en yüksek olan yerlerden bir tanesidir. Mardinli Kızıltepeli çiftçi teknolojiye inanıyor modern tarıma inanıyor bu yüzden seçtik.” Dedi.

Yapılan denemelerden sonra çiftçilere ikram edilen yemekle program sona erdi.

 

 

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SİYASİ SÜREÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı CEMİL AYDOĞAN son siyasi süreçler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Birileri Erdoğanı Ankara, İstanbul ve İzmirde yenerek, bölgeyede tuz biber serdikten sonra ülkeyi yeniden bir seçim sürecine götürmek istiyorlar.Peki diyelim uluslararası kuruluşların desteğiyle kuş taşa değdi ve bu Millet itifakı iktidar oldu.

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

BAŞKAN DÜNDAR:ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE VARIZ

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar basına yaptığı açıklamada “Fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. “dedi. Barış Aktivisti ve MGC Başkanı Cemil Aydoğan da projeye destek verdi.

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

Kız İmam Hatip öğrencileri TÜBİTAK Bilim Fuarında projelerini sergiledi

​Mardin´in Kızıltepe ilçesi Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergiledi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen okullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

EKPSS'ye girecek engellilere destek

EKPSS'ye girecek engellilere destek

Mardin'de, hafta sonu gerçekleştirilecek EKPSS'ye girecek engellilere moral yemeği verildi.

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneğinde seçim

Kızıltepe Muhtarlar Derneği için başkanlık seçimi yapıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu