21 Ocak 2018 Pazar 21:13
 

KIZILTEPE’DE GELENEKSEL TARLA GÜNLERİ YAPILDI

 Kızıltepe’de Geleneksel Tarla Günleri yapıldı
08 Mayıs 2015 Cuma 10:33

Kızıltepe'de Traktör ve ekipmanları tanıtımı yapıldı.Geleneksel New Holland Tarla Günleri Kızıltepe’de yapıldı

New Holland’ın, ürünlerini çiftçiye tanıtmak üzere hayata geçirdiği “New Holland Tarla Günleri” kapsamında Kızıltepe ilçesi Sandıklı mahallesinde traktör ve tarım malzemeleri tanıtımı yapıldı.

 

Türk Traktör ve New Holland ile Mardin bölge ana bayileri Kılıç Tarım işbirliği ile düzenlene program bölgedeki çiftçiler katıldı. Katılımcı çiftçiler traktörleri ekipmanlarla tarla’da beraber denediler.

 

Ürünlerini ülke çapında tanıtmak üzere gerçekleştirdiği geleneksel “New Holland Tarla Günleri” kapsamında bu yıl marka bayileri tarafından 31 Mart – 8 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor.

 

Ev sahipliğini Türk Traktör-New Holland Mardin ana bayii Reşit Kılıç’ın yaptığı Programda bir konuşma yapan Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin şöyle dedi:

“Mezopotamya ovasında toprağa eşli değen çiftçilerin tarımsal alanlarda ülkemize döviz kazandıran sanayicilerinde ufkunu açıyor ve istihdamı sağlayor. Ne yazık ki bazı uygulamalar ve çevremizde bölgemizde komşu ülkelerimizde yaşanan sıkıntıların bertaraf edilmesi gerekmektedir. Tek temennimiz Türkiye’nin huzura kavuşmuş olduğu gibi komşu ülkelerimizde yaşanan sıkıntıların da bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.” Dedi.

 

Çiftçilere traktör ve ekipmanlarını tarlada kullanıp deneyimleme fırsatı sunduklarını belirten Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir’de yaptığı konuşmada:

“ 1954 yılından bu yana çiftçilerimizin verimini ve kazancını artıracak sizlerin modern üretim tekniklerin kullanmasını sağlayacak maliyetlerinizi düşürecek Traktörleri ve ekipmanları sizlere ileri teknoloji ile uygun koşullarda ve Türkiye’nin en büyük en geniş ve en deneyimli satış ve satış sonrası bayii teşkilatı ile sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Sade Türk çiftçisine değil dünya çiftçisine hizmet ediyoruz. Ankara’da Türk Traktör fabrikasında üretilen Traktörlerimizi dünyanın 5 kısasında 130’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. İhracatımızın yüzde 25’i Kuzey Amerika ve Kanada’ya diğer bir değimle geçen yıl ki Türkiye ihracatının yüzde 90’ını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Kızıltepe ovasında Mezopotamya ovasında bu verimli bereketli topraklarda çiftçilerle hep beraber olmanın lider marka olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gün burada hem traktörlerimizin hem de ekipmanlarımızın kullanımını test imkanını çiftçilerimize tanıyoruz. 140 beygir gücündeki traktörü TR 6’yı test etme imkanı veriyoruz. Türkiye’de tasarlanan ve geliştirilen ve Avrupa’da ilk defa Türkiye’de üretilen bir traktör Avrupa’da yılın traktörü seçildi TT Junıor bu traktörün de test etme imkanını çifçiye sunuyoruz. Çiftçilerimizin verimliliği bizim için en önemli konu çiftçimiz varsa biz varız onlar var olacak ki sürekli kazanacak ki bizde onları desteklemeye devam edeceğiz. Tarla tatbikatını niye Mardin’de seçtik çünkü Mardin ve Kızıltepe’nin tarımsal potansiyeli çok yüksek tarımsal hasılatı en yüksek olan yerlerden bir tanesidir. Mardinli Kızıltepeli çiftçi teknolojiye inanıyor modern tarıma inanıyor bu yüzden seçtik.” Dedi.

Yapılan denemelerden sonra çiftçilere ikram edilen yemekle program sona erdi.

 

 

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI "CEMÍL AYDOĞAN"HELE ŞÜKÜR HAK YERÍNÍ BULDU.

MGC BAŞKANI

1984 Tarihinde kurulan ve dönemin sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatılan ve 1999 tarihinde Tekrar MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ ismi ile bazı gazeteci kurucu arkadaşlarımızın desteği ile her nevi baskı tehdit ve tarihin düşmanlarına karşı MGC yi Mezopotamya' nın tarihi coğrafyasında dikmeyi başardık.

BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

 BARIŞ AKTİVİSTİ CEMİL AYDOĞAN PKK'YE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bu çağrıyı yapmadan önce demokrat bir vatansever olarak yaptığım toplumsal hizmetleri öz olarak kamuoyunun taktirine sunmak istiyorum.

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Kızıltepe belediye eş başkanları tutuklandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesi' nin DBP' li Belediye Başkanı İsmail Asi ve eş başkan Leyla Salman çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı gözaltına alındı

Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası, PKK soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

AMEREKA AŞÍRETÍ YENÍ BÍR TAZÍYE GELENEĞÍ GETÍRDÍ.

Kendi köyleri olan Çektik köyünde uygulamaya konulan yeni taziye geleneğine göre sahibi tarafından verilen öğle ve akşam yemekleri çay ve kahve sürekli olmak koşulu ile verilen akşam yemekleri iptal edild

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

SİYASİ KATLİAMLAR HEZİMET VE MAĞLUBİYET GETİRİR

Son dönemlerde Suruç,Diyarbakır,Ankara,İstanbul ve son olarak Midyat'ta yapılan bombalı saldırılar at izini it izine karıştırmıştır

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu