16 Ekim 2018 Salı 01:01
 

TARÍHÍ MEZOPOTAMYA GAZETESÍ YENÍDEN YAYIN HAYATINA HAZIRLANIYOR

TARÍHÍ MEZOPOTAMYA GAZETESÍ YENÍDEN YAYIN HAYATINA HAZIRLANIYOR
26 Aralık 2017 Salı 11:48

1984 çok zor şartlar altında yayın yapan Gazete yeniden Okuyucuları ile buluşacak

O günün hurfat ve el dizgisiyle çıkardığımız Mezopotamya gazetesini kısa bir süre zarfında bölgenin en güçlü yerel gazetelerinden biri haline getirmeyi başardık. O teknik ve siyasi olarak baskı ve şiddetin zorlu günlerinde İlçemiz Kızıltepe de duyarlı halkımızın içinde halkımızla beraber 1360 aboneye ulaşma başarısını gösterdik. O dönemin sıkıyönetim şartlarında sahibi ve yazı işleri müdürlüğünü yaptığım Mezopotamya gazetesinde toplumsal yazılarımızdan dolayı onurumuzla defalarca yargı karşısına çıktık.Ancak onurlu çizgimizden taviz vermeden 2014 tarihine kadar kadrolarımızla gelmeyi başardık.Basın ilan kurumunun mardin de kurulması ile beraber bazı yasal nedenlerden dolayı geçici olarak dondurmak zorunda kaldık. Geçmiş tecrübelerimizden yararlanarak Mezopotamya gazetesine bağlı Mezopotamya dergisini Türkiye çapında ve bölge düzeyinde güçlü yazar kadrolar ile beraber insan Hakları Barış ve Demokrasiye hizmet etmek amacı ile yeniden halkımızın karşısına çıkmaya karar verdik. Barıştan yana olan tüm halkımızın Maddi ve manevi desteğine ihtiyacımız vardır. En derin saygılarımla. "Cemil Aydoğan: Mezopotamya Dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü" Barış Aktivisti ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu