03 Eylül 2014 Çarşamba 07:30
 
  • 2,1736 TL

  • 2,8536 TL

  • 88,5331 TL

  • 80.710

SİYASİ PARTİLERİN 1 YILLIK OY ORANLARI KARŞILAŞTIRMASI

Siyasi Partilerin 1 Yıllık Oy Oranları Karşılaştırması
08 Mart 2014 Cumartesi 12:48

ORC Araştırma Şirketi, son 1 yıl içerisinde siyasi partilerin Türkiye geneli yerel seçim oy oranlarını karşılaştırmalı olarak yayınladı.

TÜRKİYE GENELİ OY GRAFİĞİ

Peki son bir yılda hangi partinin oyu ne kadar değişti? ORC Araştırma aktif olarak gerçekleştirdiği çalışmalarından yararlanarak partilerin Türkiye geneli oy oranlarını tek bir tabloda topladı. Buna göre Ak Parti, MHP, BDP ve Saadet Partisi'nin oylarında artış söz konusu. CHP ise düşüşte.

DİĞER HABERLER

DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE İŞİD VE ORTADOĞU

DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE İŞİD VE ORTADOĞU

Yaratılıştarihinden günümüze kadar savaş ve barış mücadelesi devam etmektedir. Şimdiyekadar dünya genelinde barışın egemen olmasını sağlamak mümkün olmamıştır. Egemengüçler herkesin şiddet ve savaş dışında özgür olmasını istemiyor. Ne yazık kiezilen halklarda bu güçlerin elinde oyuncak olarak kullanılmaktadır. Örneğinorta doğuda İŞİD’in ortaya çıkması orta doğu ve dünyada yeni karanlık birsayfanın açılmasına neden olmuştur. İnsanlığadüşman İslam’a düşman kimin tarafından ortaya çıkarıldığı belli olmayan bukaranlık örgüt Irak Suriye ve Kürdistan da çoluk çocuk kadın demedenkatliamlarına devam etmektedirler. Bu karanlık örgütü durduran tek nihayi güçSuriye Rojava Kürdistanınında PYD ve Irak Kürdistanında Peşmergeler tarafındanzorlu savaşlarla durdurulmuştur. Tüm dünyademokrasi güçlerinin Kürdistan cephesine maddi manevi ve askeri olarak destekvermesi gerekiyor, yoksa bu caniler hem uygar İslam’ın insanlık duvarlarınıtemelinde dinamit patlatarak onarılması güç bir tahribat yaratırlar. Bu karanlıksayfanın kapanması için tüm orta doğu halklarının insanlık kriterleridoğrultusunda bir araya gelmeleri gerekiyor çünkü bir düğünde ev sahibi önceoynamazsa misafirler oynamazlar onun için kan ve barutu yaşayan ve hisseden tümOrtadoğu devletlerinin bir araya gelerek bu örgütün tasfiye edilmesi için ortakbir cephe zorunlu bir hale gelmiştir. Bu ortam yaratıldığı takdirde ABD veduyarlı tüm dünya devletlerinin desteği de aktif olarak gelecektir. Böylecebarışa insanlığa ve İslam’a düşman bu karanlık sayfanın kapatması sağlanacak veorta doğuda Kürdistan ve Filistininde çözümünün içinde olduğu beyaz birsayfanın açılmasını sağlayacaktır. Bu amaç vedilekler doğrultusunda tüm dünya halklarının 1 Eylül Barış gününü kutluyorum enderin Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum. CemilAYDOĞAN MGCBaşkanı ve 2014 Nobel Barış Ödülü Adayı

Midyat'ta İlk Kez Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Yapıldı

 Midyat'ta İlk Kez Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Yapıldı

Midyat'ta İlk Kez Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Yapıldı midyat Devlet Hastanesi’nde ilk kez kapalı böbrek taşı ameliyatı yapıldı. Hasta, bir gün sonra taburcu edildi. Ameliyatı yapan Üroloji Uzmanı Dr. Ömer Koraş, "Bu hastanede ilk kez yapılan bir ameliyat, bütün taşları temizlendi. Bu ameliyat, büyük şehirlerde ve büyük basamak hastanelerde yapılıyor, fakat hasta yoğunluğundan dolayı veya bazı nedenlerden dolayı geç randevu veriliyor." dedi.

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından İpek Yolunda Temizlik çalışmalarına başlandı.

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge ve Irak ordusu, günlerdir kuşatma altında tuttuğu IŞİD'in elinde olan Zumer ve Celevla bölgelerine ilerleme hazırlıklarının sürdüğünü ve saldırı emri beklediklerini duyurdu.

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Belediye'nin ÇELENGİ ORTADA KALDI Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama törenleri, Kaymakam Abdülhalim Can ve Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Hamit Arslanoğlu'nun Atatürk büstüne çelenk bırakması ile başladı.

Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

 Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, dün yaşanan olaylarla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu