30 Haziran 2015 Salı 11:17
 
  • 2,6886 TL

  • 3,0039 TL

  • 101,5821 TL

  • 82.070

SİYASİ PARTİLERİN 1 YILLIK OY ORANLARI KARŞILAŞTIRMASI

Siyasi Partilerin 1 Yıllık Oy Oranları Karşılaştırması
08 Mart 2014 Cumartesi 12:48

ORC Araştırma Şirketi, son 1 yıl içerisinde siyasi partilerin Türkiye geneli yerel seçim oy oranlarını karşılaştırmalı olarak yayınladı.

TÜRKİYE GENELİ OY GRAFİĞİ

Peki son bir yılda hangi partinin oyu ne kadar değişti? ORC Araştırma aktif olarak gerçekleştirdiği çalışmalarından yararlanarak partilerin Türkiye geneli oy oranlarını tek bir tabloda topladı. Buna göre Ak Parti, MHP, BDP ve Saadet Partisi'nin oylarında artış söz konusu. CHP ise düşüşte.

DİĞER HABERLER

Mardin'de mülki idare amirleri kararnamesi

Mardin'de mülki idare amirleri kararnamesi

çişleri Bakanlığı'nca hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra resmi gazetede yayımlanan Kaymakamlar kararnamesi kapsamında Mardin'de bazı ilçe kaymakamlıkları ile vali yardımcılıkları görevinde değişikliğe gidildi.

Kızıltepe'ye yeni bir semt pazarı daha

Kızıltepe'ye yeni bir semt pazarı daha

Kızıltepe'de haftanın belirli günlerinde farklı mahallelerde kurulan semt pazarlarına bir yenisi daha geliyor. Yeni semt pazarı için Eş Başkan Ası, pazarcılarla yeniden bir araya gelerek, yer tespiti üzerinde görüşalışverişinde bulunacaklarını söyledi.

Angajman Değişti: Sınıra Yaklaşan IŞİD'li Vurulacak

Angajman Değişti: Sınıra Yaklaşan IŞİD'li Vurulacak

Angajman kuralları değiştirildi. Daha önce Esad rejimini hedef alan angajman kuralları bu kez IŞİD'e uygulanacak. IŞİD düşmanca algılanacak, sınıra yaklaşırsa vurulacak.

Yüzmek için girdiği gölette boğuldu

Yüzmek için girdiği gölette boğuldu

Yaz aylarının gelmesiyle boğulma vakaları da arttı. Mazıdağı'nda 11 yaşındaki bir çocuk serinlemek için girdiği gölette boğuldu.

Takunyalar Artık Süs Eşyası Oldu

Takunyalar Artık Süs Eşyası Oldu

Mardin'in takunya ustası Şeyhmus Sara, kaybolmaya yüz tutan mesleğini yaşatmak için mücadele verse de takunyalar atık sadece süs eşyası olarak kullanıldığını söyledi.

DTK Heyeti Yaralıları Ziyaret Etti

DTK Heyeti Yaralıları Ziyaret Etti

Demokratik Toplum Kongresi Kobane Katliamında yaralananları hastanede ziyaret ettiler. Işid'in Kobene'ye yönelik sivil katliamlarını yerinde incelemek amacıyla Senanik Öner, Seydi Fırat,Hüseyin Baristan oluşan DTK Heyeti Kobani'ye Hareket etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu