16 Eylül 2014 Salı 03:50
 
  • TL

  • TL

  • TL

SİYASİ PARTİLERİN 1 YILLIK OY ORANLARI KARŞILAŞTIRMASI

Siyasi Partilerin 1 Yıllık Oy Oranları Karşılaştırması
08 Mart 2014 Cumartesi 12:48

ORC Araştırma Şirketi, son 1 yıl içerisinde siyasi partilerin Türkiye geneli yerel seçim oy oranlarını karşılaştırmalı olarak yayınladı.

TÜRKİYE GENELİ OY GRAFİĞİ

Peki son bir yılda hangi partinin oyu ne kadar değişti? ORC Araştırma aktif olarak gerçekleştirdiği çalışmalarından yararlanarak partilerin Türkiye geneli oy oranlarını tek bir tabloda topladı. Buna göre Ak Parti, MHP, BDP ve Saadet Partisi'nin oylarında artış söz konusu. CHP ise düşüşte.

DİĞER HABERLER

Müftü Coşkun'dan Hac Açıklaması

 Müftü Coşkun'dan Hac Açıklaması

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, hac ibadetiyle ilgili açıklamalarda bulundu İnsanlar için kurulan ilk ibadet evinin Mekke'de alemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak inşa edilen Kabe olduğunu hatırlatan Coşkun, haccın mali bir ibadet olduğu gibi maddi ve manevi, dünyevi ve uhrevi, ferdi ve içtimai boyutları olan bir ibadet olduğunu söyledi. Coşkun, "Hac ibadetinde zaman kadar, mekan unsuru da büyük önem arz eder. Hac, Allah'a, peygamberlere, ahirete iman gibi inanç esaslarını pekiştirmekte ve Müslümanlara takva, sabır, sevgi, saygı, kardeşlik, fedakarlık, cömertlik gibi ahlaki güzellikleri kazanma ve yaşama imkanı sunmaktadır" dedi.

Nusybin'e Havan Topu Düştü

 Nusybin'e Havan Topu Düştü

Suriye'nin kamışlo kentine bağlı Tılhamis köyünde yaşanan çatışmalar sırasında atılan havan toplarının şarapnel parçaları Mardin'in Nusaybin ilçesine düştü.

Kürtçe Öğretmenleri Açlık Grevlerini Sonlandırdı

 Kürtçe Öğretmenleri Açlık Grevlerini Sonlandırdı

Mardin Karayolları Parkı’nda atamalarının yapılmadığı gerekçesiyle 19 gün önce dönüşümlü olarak açlık grevi başlatan Kürtçe öğretmen adayları, eylemlerini sonlandırarak ‘Mektup Gönderme Kampanyası’ başlattı.

STK'lar Elektrik sorunu başbakana iletilsin

 STK'lar Elektrik sorunu başbakana iletilsin

Elektrik sorunu için uzlaşı toplantısıMardin'de faaliyet yürüten meslek odaları, STK ve muhtarlardan oluşan bir heyet, AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide ile görüşerek elektrik sorunun çözümü için Başbakan Ahmet Davutluoğlu'na bir rapor sunulmasını talep etti.

Rojava ve Şengal için yardım kampanyası devam ediyor

 Rojava ve Şengal için yardım kampanyası devam ediyor

Kızıltepe Belediyesi’nin Rojava’la halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 1 tır gıda maddesi,6 kamyon un bölgeye gönderilmek üzere Nusaybin sınır kapısına gönderildi

Mardin'de 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali Başladı

 Mardin'de 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali Başladı

Mardin'de, 18 ülkeden 80 sanatçının katıldığı 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu