04 Mart 2015 Çarşamba 17:12
 
  • 2,5568 TL

  • 2,8410 TL

  • 98,8227 TL

  • 82.196

SİYASİ PARTİLERİN 1 YILLIK OY ORANLARI KARŞILAŞTIRMASI

Siyasi Partilerin 1 Yıllık Oy Oranları Karşılaştırması
08 Mart 2014 Cumartesi 12:48

ORC Araştırma Şirketi, son 1 yıl içerisinde siyasi partilerin Türkiye geneli yerel seçim oy oranlarını karşılaştırmalı olarak yayınladı.

TÜRKİYE GENELİ OY GRAFİĞİ

Peki son bir yılda hangi partinin oyu ne kadar değişti? ORC Araştırma aktif olarak gerçekleştirdiği çalışmalarından yararlanarak partilerin Türkiye geneli oy oranlarını tek bir tabloda topladı. Buna göre Ak Parti, MHP, BDP ve Saadet Partisi'nin oylarında artış söz konusu. CHP ise düşüşte.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BARIŞ AKTİVİSTİ VE HDP MARDİN MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI CEMİL AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANI LOKMAN YAŞAR'I ZİYARET ETTİ

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

10 MADDELİK BİLDİRİYİ OKUDU-Demokratik siyaset tanımı ve içeriği-Demokratik çözümün ulusal ve yerel boyutlarının tanımlanması-Özgür vatandaşlığın yasal ve demokratik güvenceleri-Demokratik siyasetin devlet ve toplumla ilişkisi ve bunun kurumsallaşmasına ilişkin başlıklar-Çözüm Süreci'nin sosyoekonomik boyutları-Çözüm Süreci'nde demokrasi güvenlik ilişkisinin kamu düzenli ve özgürlükleri koruyacak şekilde ele alınması-Kadın kültür ve ekolojik sorunların yasal çözümleri ve güvenceleri-Kimlik kavramı ve tanımı ve tanınmasına yönelik anlayışın geliştirilmesi-Demokratik cumhuriyet ortak vatan ve milletin demokratik ölçülerle tanımlanması-Bütün demokratik hamle ve dönüşümleri içselleştirmeyi hedefleyen yeni bir anayasa

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ,İnsan Hakları Savunucusu ,2008 Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Danışmanı Cemil AYDOĞAN HDP den Aday Adayı oldu .

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ VE ONURSAL BAŞKANI DENGİR MİR MEHMET FIRAT HDP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe ilçesinde Şehit Ali Temel Kültür Merkezi tarafından kurulan Dengbêjler Divanı kuruldu.Kızıltepe'de bulunan Şehit Ali Temel Kültür Merkezi, yok olmayla karşı karşıya kalan dengbêjliği korumak amacıyla Dengbêjler Divanı kurdu. Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde yurttaşlarla bir araya gelen divana ilgi gösterilirken, Kültür Merkezi çalışanları, dengbêjliği yaşatmak ve korumak amacıyla kurdukları divanı her ay farklı bir mahallede kuracaklarını ifade etti. Gece geç saatlere kadar divanda dengbejler, klamlar seslendirdi.

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Suriye’den kızıltepe`ye Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı Kızıltepe`de bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildi. Olay ile ilgili Suriye uyruklu iki şahıs tutuklandı.Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Suriye’den motosiklet ile Kızıltepe ilçesine Kaleşnikof mermisi getiren şahıslara operasyon düzenlendiği belirtildi.Açıklamada, Kızıltepe-Şenyurt istikametindeki yolda oluşturulan uygulama noktasına motosikletin gelmesi üzerine durdurularak yapılan aramada çuval içerisinde bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildiği ifade edildi.Açıklamanın devamında, Suriye uyruklu H.M.C (14) ve D.M.A (19) isimli şahısların çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kızıltepe Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildikleri kaydedildi

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu