31 Ekim 2014 Cuma 15:59
 
  • 2,2191 TL

  • 2,7731 TL

  • 83,4815 TL

  • 80.529

SİYASİ PARTİLERİN 1 YILLIK OY ORANLARI KARŞILAŞTIRMASI

Siyasi Partilerin 1 Yıllık Oy Oranları Karşılaştırması
08 Mart 2014 Cumartesi 12:48

ORC Araştırma Şirketi, son 1 yıl içerisinde siyasi partilerin Türkiye geneli yerel seçim oy oranlarını karşılaştırmalı olarak yayınladı.

TÜRKİYE GENELİ OY GRAFİĞİ

Peki son bir yılda hangi partinin oyu ne kadar değişti? ORC Araştırma aktif olarak gerçekleştirdiği çalışmalarından yararlanarak partilerin Türkiye geneli oy oranlarını tek bir tabloda topladı. Buna göre Ak Parti, MHP, BDP ve Saadet Partisi'nin oylarında artış söz konusu. CHP ise düşüşte.

DİĞER HABERLER

) Organik Derik Zeytininde Rekolte Düştü

) Organik Derik Zeytininde Rekolte Düştü

Zeytinin ana vatanı olarak bilinen, asırlık zeytin ağaçlarının bulunduğu Derik ilçesinde organik olarak yetiştirilen Derik halhalı zeytininde rekolte düştü. İlçede eski yöntemlerle yetiştirilen Derik halhalı zeytinlerinin hasadına başlandı. Türü bakımından bir yıl yüksek, diğer yıl düşük verim alınan zeytinin rekoltesinde düşüş yaşandı. Üreticiler bu yıl 500 ton verim bekliyor."Zeytinde, 'yok yılı' yaşıyoruz" Mardin Zeytin Üreticileri Birliği Başkanı Erkan Doğan, Derik zeytininde hasat döneminin başladığını, hasadın kasım sonuna kadar süreceğini söyledi. Doğan, ilçede türü bakımından zeytin üretiminde bir yıl yüksek bir yıl düşük verim alındığına işaret ederek, bu yıl verimin düştüğünü, üreticinin umudunun gelecek yıla kaldığını söyledi.

Irak, İstanbul'da inşa edilecek

Irak, İstanbul'da inşa edilecek

IRAK'TA PAZAR HIZLA BÜYÜYOR Ortadoğu'nun en dinamik proje pazarları arasında gösterilen ve hızla gelişen Irak'ın bu yılki büyük inşaat sözleşmelerinin değerinin 20 milyar doları aşması bekleniyor. Irak'taki ekonomik ve politik istikrara paralel olarak özellikle gelecek 5 yıllık dönemde enerji dışı yatırımların hızlı bir şekilde artması bekleniyor. Söz konusu yatırım alanları arasında kamu binaları, havaalanları, demiryolları, karayolu yapımına yönelik projeler gösteriliyor. Bunun yanı sıra önemli sosyal projeler, konut, sağlık ve eğitim sektörlerinde de göze çarpan fırsatlar olduğu vurgulanıyor. Irak'ın yeniden yapılanma programının masaya yatırılacağı konferansta finans, güvenlik ve hukuki altyapıdaki eksiklikleri ile genel malzeme sıkıntısı da görüşülecek. Toplantılarda Irak'ın altyapı projelerinin önündeki engellerin nasıl kaldırılacağı da ele alınacak.

MARDİN `deki mahkeme YPG'yi 'terör örgütü' ilan etti

MARDİN `deki mahkeme YPG'yi 'terör örgütü' ilan etti

MARDİN `deki mahkeme YPG'yi 'terör örgütü' ilan etti Rojava'da geçtiğimiz yıl yaralanan ve tedavi için getirildiği Mardin'de YPG'li olduğu iddiasıyla tutuklanan Rojavalı İsmail Sadık'a suçlamaları reddetmesine rağmen Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla 7 yıl 6 ay ceza verildi. Karar, "terör örgütü" listesinde yer almayan YPG'ye dair Türkiye mahkemelerinde verilen ilk yargı kararı oldu

VE PEŞMERGE KIZILTEPE DE

VE  PEŞMERGE KIZILTEPE DE

Peşmerge Güçleri, bugün IŞİD saldırısı altındaki Kobani e gitmek için KIZILTPE den geçti. Peşmerge birliği 150 kişiden oluşuyor.

Kızıltepe'de Peşmerge Kutlaması

 Kızıltepe'de Peşmerge Kutlaması

Kızıltepe'de Peşmerge KutlamasıSuriye’nin Kobani kentinde IŞİD'e karşı savaşacak peşmerge kuvvetlerinin geçmesi planlanan yollarda bekleyiş başladı. Kızıltepe ilçesinde de binlerce kişi ellerinde Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayraklarıyla peşmerge konvoyunun geçecek olmasını kutluyor. İpek Yolu'nda araçlarla konvoy oluşturan halkı yol kenarında bekleyenler destekliyor. Kobani lehine atılan sloganlar, zılgıt ve bayraklarla konvoyun geçişi bekleniyor

Mardin’de Emek Gençliği üyesi Adın için mevlid verildi

 Mardin’de Emek Gençliği üyesi Adın için mevlid verildi

Mardin’de Emek Gençliği üyesi Adın için mevlid verildiIŞİD çetelerinin saldırıları karşısında kısa bir süre önce Kobanê'deki YPG direnişine katılan ve girdiği çatışmada yaşamını yitiren Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın'ın (Bager Grafolekt) Mardin’in merkez Yalım Mahallesinde Taziye Evinde MEYADER öncülüğünde mevlid verilen mevlide kentin din alimleri dualar okudu.IŞİD çetelerinin saldırıları karşısında kısa bir süre önce Kobanê'deki YPG direnişine katılan ve girdiği çatışmada yaşamını yitiren Emek Gençliği üyesi Selahaddin Adın'ın (Bager Grafolekt) Mardin’in merkez Yalım Mahallesinde Taziye Evinde MEYADER öncülüğünde mevlid verildi. Mevlid okuyan Mardin Din Alimleri, Adın’ın ailesi, DBP ve HDP Mardin il ve ilçe yöneticileri, Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Ahmet Türk ve Eski Yalım Belediye Başkanı İş Adamı Abdulkerim Adam Ve Diyarbakır’dan gelen Emek Gençlik üyeleriyle farklı tarihlerde YPG ve HPG’de evlatlarını kaybeden aileler bulundu.Din âlimleri, Adın için okudukları dualar arasında yaşanan savaşın son bulması içinde dualar okuyarak, “Mazlum halklara karşı zülüm Kürdistan’da işkence ve zülüm uyguluyorlar. Kürdistan toprakları için çok bedel verildi ve verilmeye devam ediyor. Kentin din alimleri olarak bizde inancımızı şehitlerimize getirdik. İnancımızı mücadeleleriyle büyüttük. Çünkü İslam diniyle gelen şahadeti, şuanda Kürt gençlerimiz sürdürüyor. Haksızlığa karşı baş kaldırıp hayatını kaybedenlerin şahadetini Allah bize de kısmet etsin” denildi.Mevlid’e okunan dua ve ikram edilen yemeklerle son buldu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu