15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:13
 

MİDYAT´TA BERAT KANDİLİ DUALARLA İHYA EDİLDİ

Midyat´ta Berat Kandili dualarla ihya edildi
01 Mayıs 2018 Salı 10:06

Ramazan ayının müjdecisi olarak bilinen Berat Kandili, Mardin´in Midyat ilçesinde yapılan programla idrak edildi.

Ramazan ayının müjdecisi olarak bilinen Berat Kandili, Mardin´in Midyat ilçesinde Müftülüğün düzenlediği programla idrak edildi.

Berat Kandili nedeniyle Midyat Müftülüğü tarafından Hazreti Nebi (Bipa) Camii´nde program düzenlendi. Yatsı namazını müteakiben Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda mevlit, kasideler ve Salavat-ı Şerifeler okundu. Programda İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik gecenin önemi ile ilgili kısa bir vaaz verdi. Bilik vaazında "bu geceyi ömrümüzün son gecesi gibi görüp ona göre bir muhasebe yapıp günahlarımızdan beraatlarımızı Allah´tan istememiz gerektiğini" söyledi.
Program İlçe Vaizi İdris Yıldırım´ın duasıyla son buldu.

Gece ile ilgili İLKHA ya konuşan vatandaşlar ise Berat Kandili´nin İslam ümmetinin kurtuluşuna ve günahlardan arınmaya vesile olması niyazında bulundular.

İlçe Vaizi İdris yıldırım, ”Öncelikle Berat Kandili´nin tüm İslam âlemi için mübarek olmasını Yüce Allah´tan niyaz ediyoruz. Tabi Berat beri olmak, temiz olmak demektir. Gönlümüzün, kalbimizin, beynimizin, tüm benliğimizin günahlardan, şirkten ve küfürden arındırılması anlamına geliyor. Rabbim bu gecelerin manevi bir kandil olup günlerimizi ve gönüllerimizi aydınlatmasına ve bu şekilde beri bir şekilde ömrümüzü vefa etmemize vesile kılsın.” dedi

Raşit Çirik, "Tüm Müslüman âleminin Berat Kandili mübarek olsun. Tüm Müslümanların bu gecede dua da bulunmaya, namaz ve zikre davet ediyorum. Herkese hayırlı kandiller diliyorum.” dedi

Abdurrahim Engin, “Bu mübarek gece herkese hayırlı, uğurlu ve mübarek olsun. Allah bizi bu gecenin ecrinden mahrum etmesin. Allah hepimizi muvaffak etsin.”

Abdurrrahman Yıldız, "Beraat kandiliniz mübarek olsun. Ümmeti Muhammed´in, cümle İslam âleminin Berat Kandili´ni tebrik ediyoruz. Rabbimize şükürler olsun bizi bu mübarek geceye, mübarek aya tekrar ulaştırdı. Allah´ım Receb Ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl ve bizi Ramazan-ı Şerif´e ulaştır. Bu şekilde Allah´a dua ediyoruz. İnşallah ulaştırır. Rabbim Suriye, Mısır, Filistin, Irak ve tüm İslam dünyasındaki kardeşlerimize de bu aya huzurlu bir şekilde ulaştırmayı nasip eylesin.” dedi.

Cami çıkışında hayırseverler tarafından cami cemaatine ikramlarda bulunuldu. Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mardin Masa ekibi kandil simidi dağıttı. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu