23 Haziran 2018 Cumartesi 18:59
 

MGC BAŞKANI RUDAW TV'DE

MGC başkanı Rudaw TV'de
01 Mayıs 2018 Salı 11:07

BARIŞ AKTÍVÍSTÍ VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ANKARADA RUDAW TV YE CANLI YAYINDA KONUŞTU.

Rudaw TV spikeri hevidarın seçimler ile ilgili bölgede yapılan bu tahribatlardan sonra Akparti'nin bu ortamda tekrar kitlesel oy alma ihtimalı varmıdır. Sorusuna. Barış aktivisti ve Akparti Mardin Milletvekili aday adayı Cemil Aydoğan Kürt halkı hendek çatışmalarını başlatanları çok iyi bilmektedir dedi. Aydoğan tahribatlar ile ilgili bir fatura çıkarsa güya halk adına hendek savaşını başlatan 8700 silahlı milis Asker ve sivilin ölümüne neden olan,198000 Apartmanın yıkılmasına sebeb olan ve 850000 insanmızın göç edilmesine neden olanlara çıkacaktır.Açıklamasında bulundu. Aydoğan bu fatura Erdoğana çıkmaz; çünkü Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kürt sorunu çözüm amacı ile bitirmeye çalışan tek lider olarak tarihe geçmiştir.Açıklamasında bulunan Aydoğan 2010 yılından bu bu yana Başbakanlık ve şimdiki Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayip Erdoğan'a kanaat önderliği yapan,ve Ekopolitik adına kandil ve Devlet arasında vidani olarak arabulucu olan bir Aktivistim bu ateşkes döneminde kimlerin samimi ve samimiyetsiz olduklarını çok iyi biliyorum. O dönem pkk hiç bir gerekçe olmadan yürürlükte olan Ateşkesi bozmamış olsaydı şu anda Kürt sorunu büyük çapta çözülmüş olacaktı açıklamasında bulundu. Aydoğan Kürt halkı kendi özgürlük taleplerini küçük hatalara feda etmeyecek kadar kültür ve birikime sahip olan bir halk haline gelmiştir. kendi özgürlük ve Demokrasi mücadelesini ülkücülere,Türk kemalistlere ve Kürt kemalistlerin insafına bırakacak kadar zavallı bir halk değildir.Açıklamasında bulundu.

DİĞER HABERLER

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

CHP eski Mardin milletvekili Nurettin Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cenazesi vasiteyi gereği memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprağa verilecek.

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Mardin Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ali KILIÇ MGC'yi ziyaret etti

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018... TZOB Genel Başkanı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan´da Türkiye´de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil." dedi.

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

​Mardin´in Kızıltepe ilçesinde doğuştan işitme ve konuşma engelli olan genç, tek isteğinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işte çalışmak olduğunu söyledi.

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Haci Abdulkadir Karaboğa Vefat Etti

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu