19 Ekim 2018 Cuma 00:19
 

MGC BAŞKANI RUDAW TV'DE

MGC başkanı Rudaw TV'de
01 Mayıs 2018 Salı 11:07

BARIŞ AKTÍVÍSTÍ VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ANKARADA RUDAW TV YE CANLI YAYINDA KONUŞTU.

Rudaw TV spikeri hevidarın seçimler ile ilgili bölgede yapılan bu tahribatlardan sonra Akparti'nin bu ortamda tekrar kitlesel oy alma ihtimalı varmıdır. Sorusuna. Barış aktivisti ve Akparti Mardin Milletvekili aday adayı Cemil Aydoğan Kürt halkı hendek çatışmalarını başlatanları çok iyi bilmektedir dedi. Aydoğan tahribatlar ile ilgili bir fatura çıkarsa güya halk adına hendek savaşını başlatan 8700 silahlı milis Asker ve sivilin ölümüne neden olan,198000 Apartmanın yıkılmasına sebeb olan ve 850000 insanmızın göç edilmesine neden olanlara çıkacaktır.Açıklamasında bulundu. Aydoğan bu fatura Erdoğana çıkmaz; çünkü Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kürt sorunu çözüm amacı ile bitirmeye çalışan tek lider olarak tarihe geçmiştir.Açıklamasında bulunan Aydoğan 2010 yılından bu bu yana Başbakanlık ve şimdiki Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayip Erdoğan'a kanaat önderliği yapan,ve Ekopolitik adına kandil ve Devlet arasında vidani olarak arabulucu olan bir Aktivistim bu ateşkes döneminde kimlerin samimi ve samimiyetsiz olduklarını çok iyi biliyorum. O dönem pkk hiç bir gerekçe olmadan yürürlükte olan Ateşkesi bozmamış olsaydı şu anda Kürt sorunu büyük çapta çözülmüş olacaktı açıklamasında bulundu. Aydoğan Kürt halkı kendi özgürlük taleplerini küçük hatalara feda etmeyecek kadar kültür ve birikime sahip olan bir halk haline gelmiştir. kendi özgürlük ve Demokrasi mücadelesini ülkücülere,Türk kemalistlere ve Kürt kemalistlerin insafına bırakacak kadar zavallı bir halk değildir.Açıklamasında bulundu.

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu