15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:12
 

MGC BAŞKANI RUDAW TV'DE

MGC başkanı Rudaw TV'de
01 Mayıs 2018 Salı 11:07

BARIŞ AKTÍVÍSTÍ VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN ANKARADA RUDAW TV YE CANLI YAYINDA KONUŞTU.

Rudaw TV spikeri hevidarın seçimler ile ilgili bölgede yapılan bu tahribatlardan sonra Akparti'nin bu ortamda tekrar kitlesel oy alma ihtimalı varmıdır. Sorusuna. Barış aktivisti ve Akparti Mardin Milletvekili aday adayı Cemil Aydoğan Kürt halkı hendek çatışmalarını başlatanları çok iyi bilmektedir dedi. Aydoğan tahribatlar ile ilgili bir fatura çıkarsa güya halk adına hendek savaşını başlatan 8700 silahlı milis Asker ve sivilin ölümüne neden olan,198000 Apartmanın yıkılmasına sebeb olan ve 850000 insanmızın göç edilmesine neden olanlara çıkacaktır.Açıklamasında bulundu. Aydoğan bu fatura Erdoğana çıkmaz; çünkü Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kürt sorunu çözüm amacı ile bitirmeye çalışan tek lider olarak tarihe geçmiştir.Açıklamasında bulunan Aydoğan 2010 yılından bu bu yana Başbakanlık ve şimdiki Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayip Erdoğan'a kanaat önderliği yapan,ve Ekopolitik adına kandil ve Devlet arasında vidani olarak arabulucu olan bir Aktivistim bu ateşkes döneminde kimlerin samimi ve samimiyetsiz olduklarını çok iyi biliyorum. O dönem pkk hiç bir gerekçe olmadan yürürlükte olan Ateşkesi bozmamış olsaydı şu anda Kürt sorunu büyük çapta çözülmüş olacaktı açıklamasında bulundu. Aydoğan Kürt halkı kendi özgürlük taleplerini küçük hatalara feda etmeyecek kadar kültür ve birikime sahip olan bir halk haline gelmiştir. kendi özgürlük ve Demokrasi mücadelesini ülkücülere,Türk kemalistlere ve Kürt kemalistlerin insafına bırakacak kadar zavallı bir halk değildir.Açıklamasında bulundu.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu