19 Kasım 2017 Pazar 22:23
 

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN "ERDOĞAN ANADOLU VE MEZOPOTAMYA COĞRAFYASI''

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN
11 Eylül 2017 Pazartesi 15:53

Konuya Girmeden önce Öz Olarak Bu Bölgelerin Tarihi Ve Mitolojik Dönemlerini Yazmakta Yarar Vardır. İkinci Yaratılış Olaylarının Yaşandığı Coğrafyaları Değerlendirirken Evrensel İnsanlığa Işık Tutan Tarihlere de Çizgi Çekmemek Lazımdır. Çünkü Yaşanan Tarihler Tüm İnsanlığın Ortak Değerleridir.

Bundan 7500 Yıl Önce Nuh Tufanıyla Beraber Yeni Bir İnsan Nesli Ve Yeni Coğrafyalar Ortaya Çıktı. Nuh İsmi Kürtçede Yeni Anlamında Kullanılmaktadır. Cudi Dağında Oturan Gemide Tüm Kanatlı Ve Kanatsız Hayvanlarla Beraber Hazreti Nuhun Eşi Ve 3 Oğluyla Beraber Cudi Dağından İnerek Dicle Nehri Civarındaki Ovalara Yerleşirler.Bu İnsanlık Ailesinin Dili Ve Irkı Birdi.
Tevrata Göre Nuhun Büyük Oğlu Sam idi Arapların Esmerlerin Ve Siyahların Babası Oldu. Ortanca Oğlu Ham İdi Kürtlerin Beyazların Ve Sarışınların Babası Oldu. Küçük Oğlu Yafet de Türklerin Çekik Göz Ve Yuvarlak Başların Babası Oldu 
Rabbılalemin Nesilleri Yeniden Yaymak Amacı İle Nuh As. ye 970 Yıl; Torunlarına da 1500 Yıla Kadar Ömür Vermişti. Bu Uzun Ömürler Tarihi Bilgilere Göre 2000 Yıl Devam Etmiştir. Bu Süreden Sonra İnsanllık Tekrar Normal Ömrüne dönmüştür. Ve O Dönem Tek Bir Dil Konuşuluyordu. Kesin Olmamakla Beraber Bu Dilin Süryanice Olduğu Söylenmektedir. 
Tarihte Büyük Nemrudun Allah’a Meydan Okumasıyla Rab Nemrudun Sarayını Yerle bir Ederek Her Kabileye Bir Dil Verdi. Bu Kabilelerde Başlarını Alarak Dünyanın Farklı Coğrafyalarına Yerleştiler. O Dönemdeki Yeni Yaşam Şimdiki Yaşamı Tarihsel Olarak Beraberinde Getirmiştir. O Dönemlerdeki Kanlı Savaşlar Ve Büyük Barışlar Günümüze Kadar Devam Etmiştir. 
Son 1000 Yılda Türk Ve Kürt Tarihine Birazda İnmekte Yarar Görüyorum; Kürtler Malazgirtte Alpaslan’la Beraber Bizansı Yenmiş Ve Anadolu’nun Kapılarını Selçuklulara Açarak Anadolu Selçuklu Devletinin Yaratılmasına Köprü Olmuşlar. Çaldıran Savaşından Kurtuluş Mücadelesine Kadar Anadolu Ve Mezopotamya Coğrafyasına Damgasını Vuran Halklar Olarak Yakın Tarihimize Geçmişlerdir. Bu Sürelerde Şans Birilerine Yaver Gitmiş Birilerine de Yaver Gitmemiştir. Buna da Toplumsal Kısmetlerdir Diyelim. Ortadoğuda Son 1000 Yılın Tarihinde Selçuklu, Eyyubi Ve Osmanlı Tarihinde Hz. Nuh’un Çocukları Olan Kürt Ve Türklerin İttifakları, Mağlubuyetleri Ve Galibiyetleri İle Beraber yazılı Tarihe Ortak Geçişleri Olmuştur. Ancak Yanıbaşımızda Olan İran Şiiliğin Merkezi Bir Devleti Olarak Yaşamı Boyunca Sürekli Selçuklu Ve Osmanlı Devleti İle Savaşarak Geçirmiştir. Ve Ortadoğuda İran Şuan dada Çoğunluğu Suni Olan Türkiye’yi Kendine Rakip Olarak Görmektedir. Bir Suninin Doğumunu dahi Kendine Matematiksel Bir Tehlike olarak Görmektedir. Hele Irakta Bağımsız Bir Kürdistanın İlan Edilmesi Gelecekte Ortadoğu Hesaplarını Tamamı İle Alt Üst Etmektedir. Çünkü Oluşacak Bir Bağımsız Kürdistan Mevcut Siyasal Konjoktürde İran İle Her Hangi Bir İttifak Yapması Mümkün Değildir. Ancak Türkiye ile İttifak Yapması Durumunda Türkiyenin Önderliğinde Tüm Ortadoğu Ve İslam Alemine Barış Ve Özgürlüğü Anti Emperyalist Bir Yaklaşımla Beraberlnde Getirmiş Olacaktır. 
Bu Tarihin Belgeleri Işığında Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çok Önemli Görevler Düşmektedir. Emperyalist Ülkeler İle İran İdeolojik Şii Düşüncesi İle Beraber Türkiye’ye Karşı Ciddi Bir Tehlike Olarak Durmaktadır.Erdoğan İçerde Ve Dışarda Satranç Tahtasında Çok Önemli Hamleler Yapmak Zorundadır. 
Pkk 35 Yıllık Bir Silahlı Mücadeleden Sonra Hendek Çatışmalarıyla Beraber Kürt Halkının Gözünde Haksız Duruma Düşmüş Ve Kitle Desteğini Büyük Çapta Kaybetmiştir. Kitle Desteğini Kaybeden Bir Örgütsel Yapıda Mecburen Hernevi Barışa Eyvallah Demek Zorundadır.
2019 Seçiminide Göz Önünde Bulundurarak Atılacak Şu Siyasi Hamleler Sayın Cumhurbaşkanın Demokratik Zaferlerini Beraberinde Getirecektir.
1- Ortadoğu Gündeminde Birinci Sıraya Çıkan Kürdistanın Referandum Sonucu Her Halikarda Evet İle Çıkmış Olacaktır. Referandumdan Sonra Türkiye Maddi Manevi Destekleriyle Irak Kürdistanının En Yakın Mütefiki Olarak İlk Tanıyan Ülke Olarak Kendini İspat Etmek Zorundadır. 
2 - Pkk Ve Hdp nin Kamuoyunda Barışı Bozan Partiler İmajı Egemen Olduğu İçin Çözümde Herhangi Bir Haklı Talepleri Kalmamıştır. 
3 - Çözüm Amacı İle Sayın Cumhurbaşkanı Tarafından 250 Kişiden Oluşan Kürt Kanaat Önderleri Aldığım Duyumlara Göre Daha Az Pratik Bir Seviyeye Düşürülmüştür. Bu Şahsiyetler İle beraber Türkiyenin Sosyo Ekonomik Ve Coğrafi Yapısına Uygun Barış Talepleri İle Ülkemizde Biran Önce Hayata Geçirilmesi Sağlanmalıdır. 
4 - Sayın Cumhurbaşkanının Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak Ve Tek Vatan Kriterlerinde ırk Yoktur. Bu Talepler Evrensel Ve İnsani Bir Kulvarın Yolunu Açmaktadır. Ancak Gelecekte Irki İsimlerinde Kaldırılarak Mezopotamya Ve Anadolu Coğrafyalarınında Ön Plana Geçmesi İslam İnancına Dayalı Modern Ve Devrimci Bir Sistemin Hayata Geçirilmesini de Beraberinde Getirecektir.

5- Bu Coğrafyalarda Herkesin Kendi Dili , Kimliği Ve Demokratik Hakları İle Aynı Sınırlar İçinde Kalmasınında Temeli Atılmış Olacaktır 
6 - Sayın Cumhurbaşkanın Mardin Kızıltepe Mitinginde Ben Her türden Milliyetçiliği Ayaklarımın Altına Aldım Açıklaması Devrimci Bir Söz Olarak Tarihin Onurlu Sayfalarınada Geçecektir. Alternatif Olarak Vatansever Cümlelerinin Ön Plana Çıkmasında Hayati Derecede Önem arz edecektir. 
Çözüm Sürecini Başaran Bir Cumhurbaşkanı 2019 da Kürt Halkınında Büyük Çoğunluğunun Desteğini de Alarak Seçime Girecektir. Son Dönemlerde Chp 6 Okundan Sadece Milliyetçilik Okunu Kendine Bayrak Yaparak Seçime Hazırlanması Tehlikeli Bir Saflaşmayı da beraberinde Getirmiştir.

Çünkü İlkel Milliyetçiliğin Modası Geçmiştir. Karşısında Evrensel Değerler İle Türkiye Halklarının Demokratik Taleplerini Kucaklayan Yeni Bir Sayfa Açarak İcraatları İle Kendilerini İspat Eedenler Cumhurbaşkanlığı Ve Parlamento Seçimlerini Kazanarak Demokratik Bir Ortadoğu Kulvarını da Beraberinde Taşıma İmkanınlarına Sahip Olacaktır

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN DEPREM MESAJ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN DEPREM  MESAJ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Dün akşam Saatlerinde yaşanan ve bir çok Ülkeyi sarsan Depremden Etkilenen yerlerden başsağlığı ve geçmiş olsun mesajı

Bakanlığın Ayın Gençlik Merkezi Kızıltepe Gençlik Merkezi Oldu.

Bakanlığın Ayın Gençlik Merkezi Kızıltepe Gençlik Merkezi Oldu.

Kızıltepe Gençlik Merkezi Gençlik ve spor Bakanlığı tarafından Ekim ayının "Ayın Gençlik Merkezi" olarak seçildi.

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonuna Katıldı.

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonuna Katıldı.

Kızıltepe Hububat ticaret merkezi Başkanı ve Federasyon kurucu ve fahri başkanı Mehmet Şerif Öter, katılım nedeniyle yaptığı konuşmada; Bizim tek isteğimiz birlik ve beraberliktir. Kimse kimseyi kıskanmasın eğer hepimiz birbirimize destek olursak inanıyorum ki çok güzel yerlere geleceğiz.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan" Antalyada Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen göç konferansında konuştu.

Türkiye’nin Dörtte Biri Online Alışveriş Yapıyor

Türkiye’nin Dörtte Biri Online Alışveriş Yapıyor

Türkiye’de internet üzerinden gerçekleşen ödeme tutarı 2011 yılında 18,7 milyar liradan 2016 yılı itibariyle 68,4 milyar liraya ulaştı. 2017 yılının ilk 6 aylık dilimindeki online alışveriş tutarı ise 44,4 milyar lira olarak gerçekleşti.

Kızıltepe’de Uyuşturucu sattığı belirlenen 5 kişi tutuklandı

Kızıltepe’de Uyuşturucu sattığı belirlenen 5 kişi tutuklandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonunda gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu