03 Haziran 2020 Çarşamba 16:58
 

MGC BAŞKANI AYDOĞAN SORULAN SORUYU CEVAPLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN  SORULAN SORUYU CEVAPLADI
18 Aralık 2018 Salı 11:16

BİR KAÇ GÜN ÖNCE SEVİYELİ AYDIN BİR ŞAHSİYET CEMİYETE ZİYARETİME GELDİ.VE BANA İLGİNÇ BİR SORU SORDU.

 Cevabı zor bir soru.
Akparti ve Hdp nin tabanı seni seviyor.Neden iki partinin yöneticileri senden korkuyorlar? dedi sabaha kadar düşündüm.Demokrat bir şahsiyetim.Öğrencilik döneminden bana eser olarak kalan Cemilê Sor(Kızıl Cemil) ismi'mi heybetli oluyor.diye düşündüm.Hayır Hac ve ümreye giden bir şahsiyete bu heybet uygun düşmez kararına vardım.
Cevabını bu şekilde vermeye çalıştım.Her yönetimin içinde hizmetkar ve samimi insanların olduğunu söyledim. Bunlar sayılmayacak kadar azınlıkta olan insanlardır. Ancak siyasi rant ve maddi rant peşinde olanlar, hak etmedikleri bir yerlere atlayarak gelmeye çalışan, birikimsiz, kendilerine güveni olmayan, siyaset ve toplumsal kültürden nasiplerini almayan, sözde açıkgöz, özde zavalı olan bu insanların benden korktuklarını tahmin ediyorum.
Halk tabanına gelince onlar herşeye vijdani olarak doğru bakarlar. Kalplerinde siyasi ve maddi rant yoktur.Bana niye güvenmesinler.Hayatı boyunca bu halka imkanları içinde karşılıksız hizmet eden, Kızıltepe Lisesi döneminde, sınıf başkanlarının desteğiyle iki yıl boyunca hem okul başkanı, hem okul spor başkanı olan, Atletizmde liseler arasında bu okulu temsilen 16 defa yarışan sürekli birinci olan, Ankara gazi Eğitim Enstitüsünde (Gazi Üniversitesi) inde öğrenci temsicisi olan,İnsan hakları Barış ve Demokrasi mücadelesinde Ankara'da Demokrasi düşmanları ırkçılar tarafından tarafından kurşunlanan,
Kendi doğrularından yana olmaya çalışan, hiç bir zaman ideolojik asker olmayan,
6 yıl gibi uzun bir süre Mardin İnsan hakları başkanlığını yapan,3 sefer Ceza evi 5 sefer yoğun sorgu ve Devlet güvenlik mahkemeleri tarafından hakında 27 sefer dava açilan,hepsini de berat ve takipsizlikle sonuçlandıran, bir kardeşiniz olarak;
1996 da Zap kampında bir heyetle beraber 9 esir askerimizi sağ salim evlerine ulaştıran, 2013 te ateşkese mimarlık yaparak hayat'ta geçiren, Uluslararası af örgütü ve milenyumda insan hakları ve şovalyelik ödüllünü alan,Türkiyede en fazla İnsan hakları ve Barış ödüllerini alan, Barış Aktivisti sıfatını sizlerin adına kazanan bir kardeşinizim.
Siyasi çalışmaları iki adaylık dışında yazmıyorum.1-2002 de Dehap(Demokratik Halk Partisi)nden Mardin Milletvekili adayı oldum.2-2009 da Akparti'den Kızıltepe belediye başkan adayı oldum. Şimdiye kadar İnsan hakları ve Türkiye halklarının vaz geçilmez talepleri olan Barış, anadilde eğitim, kimlik ve kültürel haklarından taviz vermediğim için siyaset'ten bir yerlere gelemediğimi tahmin ediyorum.
Öğrencilik dönemimden şimdiye kadar anti emperyalist ve anti sömürgeci bir karaktere sahip olduğum için, Bin yıldır içiçe olan, ve aynı sınırlar içinde olan, Anadolu ve Mezopotamya coğrafyalarının Demokratik birlik ve beraberliğinden yana olduğum için, Emperyalist sisteme bağlı olan facebook ve internet sitelerinin benim insan haklarına dayalı Muhafazakar ve Devrimci fikirlerimden rahatsız olduğunu ve sosyal medyada engeler teşkil etiklerini de biliyorum. Halkımızın google de Cemil Aydoğan kimdir de özgeçmişimi bildikleri için Abeleri ve kardeşleri olan Cemil Aydoğan'a güven duyduklarını da biliyorum.
Tarih muhtemelen ülke içinde ve uluslararasında, yaptığım bu İnsan hakları ve Barış girişimleri ile beraber, aramızdaki bu saygı sevgi ve güvene dayalı olan süreçlerimizi mutlaka bir kaç satırla yazacaktır.
Bu tarihi satırların onuru hepimiz için yeterli olacaktır. Bu onur küçük düşünen rantçı insanlara nasip olmayacaktır. Bakalım rüzgar bizi nereye götürecek hep beraber göreceğiz.
Tüm değerli halkımıza en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Cemil AYDOĞAN
Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı

DİĞER HABERLER

AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BASINLA BİR ARAYA GELDİ

 AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BASINLA BİR ARAYA GELDİ

MARDİN ELEGANT OTELİNDE BASIN MENSUPLARI VE AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ORTAK TOPLANTILARI TARTIŞMALI VE SONUÇ ALICI ŞEKLİNDE GEÇTİ.

AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BASINLA BİR ARAYA GELDİ

 AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BASINLA BİR ARAYA GELDİ

MARDİN ELEGANT OTELİNDE BASIN MENSUPLARI VE AKPARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ORTAK TOPLANTILARI TARTIŞMALI VE SONUÇ ALICI ŞEKLİNDE GEÇTİ.

AKPARTİ VE HDP YE ALTERNATİF BAĞIMSIZ ADAY KOMİTESİ GENEL BAŞKANLARI MGC Yİ ZİYARET ETTİLER.

AKPARTİ VE HDP YE ALTERNATİF BAĞIMSIZ ADAY KOMİTESİ GENEL BAŞKANLARI MGC Yİ ZİYARET ETTİLER.

(PAK) Kürdistan Özgürlük Partisi genel başkanı "Mustafa Özçelik",(KSP) KÜRDİSTAN SOSYALİST PARTİSİ genel başkan yardımcısı "Bayram Bozyel" bir kanaat önderi heyetiyle beraber MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ başkanı "Cemil Aydoğan"'ı yerinde ziyaret ettiler.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde MGC Binası Yoğun Mesaideydi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde MGC Binası Yoğun Mesaideydi

10 Ocak Çalışan gazeteciler gününde MGC gün boyu Stk heyetleri ve kanaat önderleri tarafından Ziyaret edildi.

MGC Başkanı Cemil Aydoğan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Etkiliğine Katıldı

MGC Başkanı  Cemil  Aydoğan  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Etkiliğine Katıldı

Mardin Valsi Mustafa Yaman 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Yeni Yerine Geçti

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Yeni Yerine Geçti

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman İtfaiye hizmet binasını yenilediklerini ve hizmete açtıklarını kaydetti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu